ААФУ: Скала 1911 виграла дербі в ФК Куликів

Склади, огляди та відео чергового туру Чемпіонату України з футболу серед аматорських команд під егідою ААФУ сезону 2022/23

Стрияни вийшли на чисте третє місце в західній групі, фото facebook.com/skala1911

Група 1 – 7-й тур

29 жовтня

Колос (Полонне) – Варатик (Коломия) – 4:2 (2:2)
Голи: Жданов, 5, Богданов, 17, Скоцький, 69, Кошка, 73 – Ключко, 20, 43

Колос: Следзевський, Наконечний, Жданов© (Плакса, 90), Богданов (Олексюк, 85), Луцюк, Кошка, Дехтярук, Коляда (Антонюк, 90), Попадюк (Скромінський, 59), Брицький (Клак, 85), Скоцький (Семенюк, 71). Запасний: Коцюбинський. Головний тренер: Сергій Бадрак.

Варатик: Гавадзюк (Зейкан, 90+2), Стасюк, Головатюк, Ткачук (Назарійчук, 70), В.Іваничук, Базюк, Делейчук (Козоріз, 89), Гаврилюк, Левандович, П.Іваничук©, Ключко. Запасний: Гергелюк. Головний тренер: Ігор Гавадзюк.

• 14:18; 29.10.2022. Полонне. Стадіон “Полонь”. Поле 3; +18С
  • Суддя: Леськів Ярослав (Львівська обл.)
  • Попередження: Гаврилюк, 36, Богданов, 70

У першому колі Колос розгромив коломиян – 4:0 на їхньому полі, це була одна з шести поразок коломиян у всього лише семи проведених зустрічах. Матч у Полонному починався для Варатика також гірше нікуди – ще до фактичного початку матчу через травму довелося замінювати Гергелюка на Ткачука (травмований гравець не є учасником матчу й на зворотну заміну, навіть якби дозволило здоров’я, виходити вже не міг, отже у гостей фактично було всього троє запасних). До того ж, через затримку машини швидкої допомоги початок матчу змістився на 18 хвилин. Але очікування було винагороджене досить результативним матчем, причому, відразу чотири голи відбулися ще до перерви.

1:0 – після подачі штрафного від Богданова воротар не дістав м’яча, Кошка скинув на Жданова, Олександр розстріляв ворота.

2:0 – тепер уже сам Віталій Богданов прямим ударом з досить віддаленого штрафного лівою закрутив м’яча під поперечину.

2:1 – Едуард Ключко замкнув головою акуратну подачу Гаврилюка з правого флангу.

2:2 – П.Іваничук протягнув м’яча через лівий край і від лицьової відпасував на Едуарда, Ключко випередив оборонця й забив ударом у дотик.

3:2 – Богдан Скоцький головою замкнув кутовий від Богданова.

4:2 – Наконечний завантажив м’яча в карний майданчик, Семенюк головою скинув на Кошку, Олег забив ударом через себе в падінні.

Герой матчу – Віталій Богданов (Колос)

Три з чотирьох голів полонської команди відбулися після стандартів від Богданова.

Луцьксантехмонтаж №536 (Луцьк) – ФК Куликів – 1:3 (1:1)
Голи: Гаврилюк, 38 – Жуміга, 43, 82, Мацієвський, 86

ЛСТМ: Горнік, Максимчук, Котюн, Байбула, Горщарук, Гаврилюк, Олійник©, Сущ, Махнюк (Бабенко, 46), Зайчук (Мосіюк, 60), Кабанов. Запасні: Перлов, Прощерук, Трохимчук, Мих.Жук, Гладун. Головний тренер: Тарас Кабанов.

Куликів: Жезло, Фриз, Поповський, Трух, Ткачик, Мальський, Мацієвський©, Жуміга, Цимбалістий, Шомко (Винничук, 65), Сташків (І.Дячинський, 69; Падух, 75). Запасні: Мігов, Охоцький, Сімашко, А.Дячинський. Головний тренер: Андрій Хоптовий.

• 14:15; 29.10.2022. Княгининок. Стадіон “Альянс-Арена”. Поле 3; +12С
  • Суддя: Мандзюк Іван (Тернопільська обл.)
  • Попередження: Жуміга, 14, Зайчук, 16, Котюн, 51, Байбула, 73, Гаврилюк, 81, Бабенко, 84, Винничук, 88, Олійник, 90

Початок матчу затримався на 15 хвилин через запізнення команди гостей. Можливо, цим пояснюється те, що вони пропустили першими. Після ауту Горщарука Кабанов навісив, а Гаврилюк добре спіймав м’яча на ногу. Невеликий, але відчутний рикошет дезорієнтував воротаря, а Владислав записав на свій рахунок перший гол у поточному чемпіонаті ‒ 1:0 на 38-й хвилині.

Ще до перерви ФК Куликів зумів відігратися. Через п’ять хвилин Мальський із глибини поля дав зручну передачу на хід одноклубнику, тож Іван Жуміга вискочив на воротаря, оминув його й забив у порожні ворота ‒ 1:1. Активний футболіст був винагороджений за старання, адже раніше кілька разів і сам вибігав на Горніка, і комбінації за участі партнерів активно підтримував проходами та передачами.

Другий тайм залишав відкритим питання переможця, і треба сказати, що молода куликівська команда цілком гідно виглядала на фоні своїх досвідченіших суперників. У кінцівці матчу свіжість гостей зіграла свою роль. Спочатку Гаврилюк відверто затримав у центрі поля Мацієвського, рефері дав жовту картку за зрив атаки й призначив стандарт прямо в центральному колі. Фриз розкішним довгим пасом знайшов Жумігу, Іван елегантно першим дотиком прийняв м’яча, а другим легенько прокинув повз воротаря в кут ‒ 1:2. Третій його гол при двох асистах.

А через чотири хвилини було встановлено остаточний рахунок. Багатохвильова атака ФК Куликів розвивалася через правий фланг, Мальський від лицьової відпасував на Мацієвського, Максим у дотик розстріляв ворота ‒ 1:3. Третій гол у сезоні для капітана гостей. Це перша виїзна перемога новачків чемпіонату, яка дозволила наздогнати ЛСТМ і потіснити його з п’ятого місця за особистими зустрічами.

Герой матчу – Іван Жуміга (ФК Куликів)

Відзначимо цілу групу гравців – і Мальського, і Мацієвського, і Жумігу. Особливо Івана, адже він був чи не найбільш активним і до двох забитих м’ячів міг додавати ще стільки ж.

Група 1 – перенесені матчі

Факел (Липовець) – Скала 1911 (Стрий) – 0:5 (0:4)
Голи: Волков, 6, Черепущак, 12, Поручинський, 13, Николишин, 17 (пен.), Островський, 58 (а/г)

Факел: Турчик (Ткаченко, 46), Когут, Хлівний (Хом’ячук, 46; Бондаренко, 66), С.Чигур©, Бринько, Керпань (Король, 46), Островський (Волкотруб, 82), Брацлавський (Балинський, 56), Сивоконь, Гемега (Загробський, 67), Кобенда. Запасних не залишилося. Головний тренер: Василь Чигур.

Скала 1911: Завгородній (Солобчук, 46), Николишин, Гусак, Яната©, Цень, Яворський (Петрик, 61), Цвик (Пульків, 74), Волков (Фомін, 46), Поручинський (Підлісецький, 46), Тищук, Черепущак (Щурко, 46). Запасних не залишилося. Головний тренер: Микола Василишин.

• 14:00; 29.10.2022. Липовець. Стадіон “Колос”. Поле 3; +15С
  • Суддя: Труба Сергій (Черкаська обл.)
  • Попередження: Керпань, 17, Бринько, 34, Волков, 36, Брацлавський, 39, Петрик, 64, С.Чигур, 77

У минулому турі Факел розгромив у гостях Варатик, однак у матчі із стриянами вже липовецький клуб відчув на собі те, що коломияни тижнем раніше. Скала 1911, дограючи перше коло за індивідуальним графіком, за тиждень провела три матчі – і всі виграла (послідовні перемоги над ЛСТМ – 2:0, ФК Куликів – 3:1, а от тепер – і на Вінничині, загальний рахунок – 10:1).

0:1 – довга передача від Янати адресувалася Поручинському, але він на лінії карного майданчика скинув на Волкова, і Данило правою щічкою пробив повз воротаря в дальній кут.

0:2 – Тищук із глибини поля підключив Ценя, чий навіс із лівого флангу замкнув головою Юрій Черепущак.

0:3 – ледве розігравши м’яча в центрі поля, Факел у кількох повітряних дуелях втратив м’яча. Ігор Поручинський зреагував на відскок на правому фланзі, продерся крізь кількох суперників і прокинув воротаря.

0:4 – Яворський перехопив м’яча в центрі поля й виводив на воротаря Черепущака, якого збив ціною жовтої картки та пенальті Керпань. Роман Николишин перехитрував воротаря, пробивши з правої ноги так, що Турчик навіть не стрибав.

0:5 – Цвик подавав кутовий від правого прапорця, Владислав Островський, випереджаючи суперників, зрізав м’яча в свої ворота.

Герой матчу – Ігор Поручинський (Скала 1911)

Вдало зіграв у ситуації з першим голом, забив сам третій м’яч своєї команди. Це – досягнення всього колективу, тож точно так само можна відзначати Черепущака, Николишина, Ценя, Волкова та багатьох інших стрийських гравців.

26 жовтня

Скала 1911 (Стрий) – ФК Куликів – 3:1 (2:0)
Голи: Волков, 23, Черепущак, 45, Тищук, 70 – Мальський, 66

Скала 1911: Солобчук, Николишин, Гусак, Яната©, Цень, Яворський (Пульків, 90), Цвик (Петрик, 71), Поручинський (Фомін, 46), Волков (Підлісецький, 77), Тищук (Курилишин, 82), Черепущак (Щурко, 77). Запасний: Завгородній. Головний тренер: Микола Василишин.

Куликів: Жезло, Фриз, Поповський, Трух, Шомко (Падух, 61), Ткачик, Цимбалістий, Мальський, Мацієвський©, Сташків (Винничук, 36; Охоцький, 78), Жуміга. Запасні: Мігов, І.Дячинський, А.Дячинський, Сімашко. Головний тренер: Андрій Хоптовий.

• 14:00; 26.10.2022. Стрий. Стадіон “Сокіл”. Поле 4; +16С
  • Суддя: Фірсов Максим (Рівне)
  • Попередження: Поручинський, 23, Шомко, 27, Цень, 90

Стрийський клуб пізніше за інших долучився до змагань, тож матчі першого кола дограє за індивідуальним графіком. Посеред тижня домовився відіграти зустріч із географічними сусідами – іншим клубом із Львівщини, ФК Куликів. Тижнем раніше Скала 1911 розгромила цього суперника (5:0) у Прем’єр-лізі Львівської області, де вони з куликівцями змагаються в турнірі за 9-12 місця.

Цього разу зустріч також складалася на користь стриян. Після кількох багатоходових атак Яворський розрізним пасом запустив через правий фланг Николишина, чий простріл прямо перед воротарем відразу ж замкнув Данило Волков ‒ 1:0. Ще до перерви Скала 1911 закріпила свою перевагу. ФК Куликів зловживав швидкими пасами в дотик на своїй половині поля, тож Николишин сміливо вступив у перехоплення, далі Яната тонким пасом між лініями запустив на Жезла Черепущака, і Юрій вишукано прокинув м’яч повз голкіпера ‒ 2:0.

Невдовзі після початку другого тайму затяжна повітряна тривога затримала проведення зустрічі більш як на годину, і, до речі, хвилин через 10 після поновлення гри ФК Куликів зумів внести велику інтригу. У центрі поля Мальський зіграв на перехопленні, протягнув м’яч через центр і тонким пасом виводив на Солобчука свого одноклубника Винничука, проте голкіпер виграв цей «булліт», зате сам Руслан встигав на добивання. Мальський пробивав з лінії воротарського майданчика, і м’яч з рикошетом від суперника та стійки все ж опинився в воротах ‒ 2:1.

Куликівці навіть намагалися відігратися, були непогані удари, хоч і важко було комбінувати під зливою, проте один із кутових гостей призвів до контратаки, в якій вдалося встановити підсумковий рахунок. Фомін протягнув м’яча через центр і відпасував поміж кількох суперників на Тищука, а вже Павло на повній швидкості вибіг на воротаря й правою ногою пробив повз нього ‒ 3:1. Напрочуд важлива перемога для Скали 1911, яка виходить на третє місце в очікуванні матчів конкурентів.

Герой матчу – Роман Николишин (Скала 1911)

Яскрава гра з точки зору атакувальних дій, але при цьому відзначаємо захисника. Чому? Николишин зі свого правого флангу активно допомагав в атаці (не за рахунок безпосередніх обов’язків), взявши участь у перших двох результативних комбінаціях.

29 жовтня

Атлет (Київ) – Локомотив (Київ) – 0:3 (0:2)
Голи: Сергієнко, 20, Олабин, 21, Баранов, 47

Атлет: Комаренко, Дмитрів (Крицький, 35), Тищенко (Андрущенко, 65), Чистяков, Кавун, Пресич, Карась (Тарасов, 54), Курагін (Димчак, 60), Теймуров (Патик, 83), Мовчан (Бабич, 54), Липовий©. Запасний: Кашуба. Головний тренер: Дмитро Мурашенко.

Локомотив: Міхєєв (Митрушин, 83), Шулипа, Сутченко (Зеленько, 81), Микитенко (Блазунь, 70), Савійсько, Парубець© (О.Сахно, 79), Олабин, Баранов (Коваленко, 75), Овчаренко (Бобко, 46), Сергієнко (Д.Сахно, 64), Жуков. Запасних не залишилося. Головний тренер: Валерій Гаврилов.

• 14:00; 29.10.2022. Київ. Стадіон “Атлет”. Поле 3 (шт.); +16С
  • Попередження: Кавун, 4, Тищенко, 43, Курагін, 52, Липовий, 73

Столичне дербі цього разу виявилося напрочуд цікавим: Локомотив серед лідерів, Атлет заслужив реноме «грози авторитетів». Однак піднести ще одну сенсацію господарям не вдалося – «залізничники» ще в першому таймі забезпечили собі перевагу, а відразу ж після перерви, як виявилося, встановили остаточний рахунок.

Голи від Локомотива прийшли з центру поля. Спочатку Парубець і Жуков відпрацювали в опорній зоні, Овчаренко розметав суперників переступами і з лівого флангу подав на дальню стійку, а Сергій Сергієнко в один дотик правою ногою пробив у дальній кут ‒ 0:1. Не встигли атлетівці отямитися, як отримали вдруге. Стрімку атаку через той же лівий край завершував Сергієнко, і хоча воротаря підстрахували захисники на лінії, на підбиранні був Шулипа, чий навіс на дальній стійці головою замкнув Богдан Олабин ‒ 0:2. Ось така от катастрофа за дві хвилини, причому голеадори гостей забили свої перші м’ячі в поточній першості.

Спроби Атлета відігратися наражалися на хорошу гру Міхєєва та його захисників, а відразу ж після перерви Локомотив «закрив» матч. Жуков і Бобко «розкатали» суперників, упродовж хвилини змусивши Комаренка двічі рятувати господарів, а коли м’яч відскочив на лінію карного майданчика, Баранов спіймав м’яча на праву ногу й пробив у дальній кут впритул із стійкою ‒ 0:3. І в цьому була своя справедливість, тому що Дмитро розпочинав цю атаку ще з глибини поля.

Герой матчу – Богдан Олабин (Локомотив)

Командна перемога «залізничників», половина команди відіграла на 6,5 та вище. Відзначимо Олабина, який забив важливий другий м’яч і продуктивно відіграв у півзахисті з різними поєднаннями гравців.

30 жовтня

Мотор (Запоріжжя) – Штурм (Іванків) – 0:1 (0:0)
Гол: Волков, 87

Мотор: Бабійчук, Гапончук, Пєсков©, Порубльов, Чеботаєв, Калиничев, Бандурін, Загоруйко (Мальований, 64), Ломака (Варяник, 46), Новік (Дедяєв, 46), Довбиш. Запасні: Медведєв, Швиденко, Курилець, Кардаш. Головний тренер: Анатолій Чанцев.

Штурм: Румянцев, Нестеренко, Счастливцев, Лящук (Ремезовський, 86), Помазан, Осадчий©, Любко (Чепурний, 80), Купрій (Бовтрук, 54), Димнич (Рубльов, 70), Волков (Березка, 90+3), Бондаренко (Пилявський, 90+1). Запасний: Погорілий. Головний тренер: Володимир Бондаренко.

• 11:00; 30.10.2022. Київ. Стадіон “Лівий Берег”. Поле 4 (шт.); +14С
  • Суддя: Воєвода Андрій (Дніпро)
  • Попередження: Помазан, 10, Новік, 33, Калиничев, 45+1, Купрій, 50, Лящук, 52, Волков, 87

Новий сезон почався для Мотора з сенсаційної поразки від дебютанта змагань, і тепер, зважаючи на непросту ситуацію в Запоріжжі, йому довелося приймати Штурм на цьому ж місці – до слова, стадіон «Лівий Берег» тимчасово приймає також і дві клубні команди запорізького Металурга.

У непростому протистоянні зі Штурмом підопічні Чанцева створили кілька реальних нагод забити, проте в кінцівці матчу пропустили разючу швидку атаку господарів. Нападник Бондаренко сам вкинув аут і підключив Рубльова, який вивернув передачу на лінію карного майданчика ‒ на Волкова, котрий набігав з лівого краю. Олександр прийняв і розважливим ударом з правої ноги влучив у ближній кут ‒ 0:1 на 87-й хвилині.

Наприкінці матчу напружені останні хвилини не змінили цієї хиткої переваги іванківців. Штурм продовжує переслідувати лідера.

Герой матчу – Олександр Волков (Штурм)

Гравець, який по юнаках починав у збірній покоління Зозулі та Ярмоленка, після яскравої професіональної кар’єри допомагає Штурму. В цьому протистоянні холоднокровність і гарне виконання від Волкова вирішили долю трьох очок проти старожилів турніру.

Олімпія (Савинці) – Дружба (Мирівка) – 0:1 (0:0)
Гол: Недоля, 90+8 (пен.)

Олімпія: Васецький, Бірюк, Тарганчук, Богомаз©, Ковтун, Пономаренко (Гарбар, 88), Почернін, Бурляй (Рудченко, 66), Насібулін (Фабунмі, 74), Брага, Співак (Малик, 77). Запасні: Мирний, Кірпіченко, Ситник. Тренер: Олександр Безуглий.

Дружба: Романов, Куба©, Миколайчук, Юзефович, Вдовика (А.Козлов, 69), Доронін, Головко, Недоля, Порохня (Сотник, 58), Шевчук (Мачуленко, 46), Козьбан (Грищенко, 61). Запасні: Злотар, Біневський, Кучинський. Головний тренер: Дмитро Чирикал.

• 12:30; 30.10.2022. Миргород. Стадіон “Старт”. Поле 3; +15С
  • Суддя: Зайцев Андрій (Слов’янськ)
  • Попередження: Бурляй, 38, Ковтун, 41, Шевчук, 45+1, Почернін, 90, Грищенко, 90+3, Богомаз, 90+5
  • Вилучення: Бірюк, 9 (серйозне ігрове порушення), Фабунмі, 90+5 (нецензурні та образливі вислови на адресу арбітра)

У першому колі Дружба – дебютант чемпіонату з напрочуд досвідченим складом – виграла в Олімпії завдяки голу Юзефовича перед самою перервою. Звісно, савинчани планували взяти реванш, для чого виставили досить атакувальний склад і з перших хвилин постаралися нав’язати боротьбу гостям із Київщини. Втім, уже в дебюті гра пішла за іншим сценарієм. На правому фланзі практично в центрі поля захисник Бірюк боровся з суперником Недолею. Обидва гравці зійшлися в борцівській дуелі, Недоля прокрутився й упав на газон, проте неясно, чи відмашка захисника прийшлася саме на лице. У підсумку Бірюк був вилучений за удар ліктем у голову суперника вже на 9-й хвилині, Недоля попередження за жорстку гру не отримав.

Напружена гра тримала в інтризі аж до самої кінцівки, коли Миколайчук запустив своїм пасом через правий край Головка, на чию передачу висувався Мачуленко. Він встиг прийняти м’яча правою ногою, зіткнувся з корпусом Почерніна й упав на газон. Арбітр вказав на 11-метрову позначку, видав на руки кілька карток, а Артем Недоля реалізував пенальті. Голкіпер метнувся вправо від себе, м’яч пішов у протилежний кут, та ще й на такій висоті, яку важко було б дістати, навіть вгадавши ‒ 0:1. Жаль Олімпію, яка в меншості майже 90 хвилин гідно опиралася своїм суперникам.

Другий гол у сезоні від Недолі (при чотирьох асистах) залишає Дружбу лідером, незважаючи на перемогу конкурентів.

Герой матчу – Артем Недоля (Дружба)

Став учасником двох ключових епізодів матчу – з вилученням і голом. Реалізував пізній пенальті.

Зірка (Кропивницький) – Нафтовик (Охтирка) – 0:1 (0:1)
Гол: Шаврін, 34 (пен.)

Зірка: Косівський, Кияниця, Кваша©, Катеринка (Пурцакін, 59), Сурженко, Ткач, Марценюк, Бондар, Мачелюк, Жадан (Скляревський, 76), Лобода. Запасні: Нікітчук, Філюшин, Сабієв, Мошенський, Ніколенко. Головний тренер: Самір Гасанов.

Нафтовик: Старченко, Хомич©, Сосєдко, Покосенко, Гончар (Кісіль, 46), Тишинінов (Масло, 88), Биков (Табачун, 90+3), Мряченко (Макаренко, 70), Мигаль, Іщенко, Шаврін (Жаріков, 76). Запасний: Бірюк. Головний тренер: Олександр Сікун.

• 13:00; 30.10.2022. Кропивницький. Стадіон “Зірка” імені С.Березкіна. Поле 5; +11С
  • Суддя: Садовий Олександр (Кременчук)
  • Попередження: Лобода, 33, Сурженко, 49, Мачелюк, 57, Гасанов (гол.тр. ЗК), 61, Тишинінов, 72, Жаріков, 81, Хомич, 90+1

Охтирський клуб волею календаря провів перший матч за три тижні. В Кропивницький гості прибули без кількох важливих гравців, включаючи Лапіна та Васильченка, втім у господарів майже повністю юнацький склад – крім Лободи, Мачелюка та Сурженка, на дорослому всеукраїнському рівні майже ніхто не грав, окрім як за Зірку серед аматорів.

А от у складі Нафтовика прибув досвідчений нападник Шаврін, який добре знає цей стадіон і грав тут за Зірку й проти неї в Першій лізі ПФЛ України. Коли Кваша (здається, це був саме він) прийняв на руку флангову подачу Мряченка, саме Вадим попрямував за межі поля по м’яча («бол-боїв» у Зірці на цей матч, здається, не виховали) та взявся виконувати зароблений гостями пенальті. Удар Шавріна був точно в кут ‒ 0:1.

Відігратися Зірка не змогла, тож охтирська команда скористалася осічками конкурентів і зробила аж два кроки вгору в турнірній таблиці, та ще й маючи на два матчі менше за Локомотив, Мотор і Олімпію.

Герой матчу – Вадим Шаврін (Нафтовик)

Ностальгійний візит на добре знайомий стадіон Вадим завершив переможним голом за досить активної гри.

1 Дружба (Мирівка, Київська область) 8 5 2 1 10:6 17
2 Штурм (Іванків, Київська область) 8 5 1 2 14:4 16
3 Локомотив (Київ) 7 4 1 2 9:3 13
4 ↑2 Нафтовик (Охтирка, Сумська обл.) 5 3 1 1 5:5 10
5 ↓1 Мотор (Запоріжжя) 7 3 0 4 6:5 9
6 ↓1 Олімпія (Савинці, Полтавська обл.) 7 2 1 4 10:9 7
7 Атлет (Київ) 6 2 0 4 4:14 6
8 Зірка (Кропивницький) 6 0 0 6 4:16 0