ААФУ: Вікторія фінішує першою, Мотор проривається в плей-офф

Таким був заключний тур першого етапу регулярного Чемпіонату ААФУ 2019/20.

Константин Безъязычный из ФК Виктория возглавил гонку бомбардиров, фото - viktoriya.sumy.ua

Група 2 • 21-й ТУР

Вікторія (Миколаївка) – Атлет (Київ) – 5:2

Голи: Аржанов, 4 (пен.), 52, 57, Без’язичний, 41, Акімов, 90+5 – Тищенко, 3, Андрущенко, 68

Вікторія: Зарубін, Михайлюк, Чередниченко©, Нелін, Цапій, Гранкін (Кузьмін, 77), Касьянов, Черніков (Скепський, 83), Аржанов (Акімов, 65), Борисенко (Шевченко, 85), Без’язичний. Запасний: Єрохін. Головний тренер: Артем Радіонов.

Атлет: Шкуренко, Тригуб, Швець©, Теймуров (Андрущенко, 63), Крицький (Шлапацький, 72), Кушнірук (Козачок, 60), Гребенюк, Карась, Кавун (Костюк, 46), Тищенко, Мовчан. Запасний: Комаренко. Головний тренер: Дмитро Мурашенко.

17:00; 05.08.2020. Миколаївка. Стадіон “Вікторія”; поле 5; +29С

Суддя: Орендочка Владислав (Полтава)

Попередження: Борисенко, 15, Тищенко, 22, Нелін, 34, Цапій, 44, Тригуб, 69

Уже в дебюті матчу сталася гучна сенсація: подача кутового Крицького пройшла з підскоками й відскоками до Тищенка, Данило жорстко прийняв м’яча й у падінні забив його точно в дев’ятку – 0:1. От тільки перевага атлетівців не протрималася й хвилини. Вікторія провела потужну багатоходівку через лівий фланг, Аржанов розіграв із Борисенком стіночку й впав на газон у боротьбі з Тригубом. Сам Володимир взявся виконувати пенальті, хоча голкіпер гостей вгадав напрям польоту м’яча, але сильний удар з лівої парирувати не зміг – 1:1.

Попри те, що Атлет влітку виступає гірше, ніж в осінній частині сезону, кияни просто так не здавалися і аж до кінцівки першого тайму рахунок зберігався нічийним. Господарі вийшли вперед знову завдяки швидким багатоходівкам. Цього разу Аржанов підключив на лівому фланзі Гранкіна, чий простріл не перервали ні захисники, ні Шкуренко. Тож Костянтин Без’язичний замикав із меж воротарського майданчика – 2:1.

Початок другого тайму остаточно розставив акценти в цьому протистоянні – двома голами до хет-трика довів свій доробок Володимир Аржанов. Спершу розіграв стіночку з Борисенком, і хоча захисник був першим на м’ячі й міг виносити, наполегливий №19 забив з близької відстані (це 3:1), а за 5 хвилин головою замкнув м’яку подачу Цапія з лівого флангу (це 4:1). Хоча молодій київській команді вдалося ще раз забити (це Андрій Андрущенко встиг на добивання біля дальньої стійки – 4:2), останнє слово залишив за собою фаворит протистояння. Касьянов зіграв на перехопленні і атлетівці збили Чередниченка на правому куті карного майданчика. Штрафний божевільним виконанням реалізував В’ячеслав Акімов: на 5-й компенсованій хвилині він з правої обвів стінку і влучив у ближню дев’ятку – 5:2.

Феєричне завершення першого етапу для Вікторії.

ФК Чернігів-Авангард – Рубікон (Київ) – 6:0

Голи: Яловець, 13, Кирин, 43, 81, Алаєв, 68, Федосов, 70, Сердюк, 74

Незабиті пенальті:
Яловець (ФК Чернігів-Авангард), 12
Остронос (Рубікон), 79

ФК Чернігів-Авангард: Рощинський, Грищенко, Авраменко, Лакеєнко, Троцик, Сираш, Яловець (Алаєв, 52), Ментей©, Кирин, Вересоцький (Сердюк, 65), Федосов (Поляниця, 73). Запасні: Ширай, Чорний. Головний тренер: Валерій Чорний.

Рубікон: Косенко, Шутенко© (Швець, 46), Куноун, Драм, Головченко, Кочубинський, Касабуцький (Шишкін, 46), Жевага, Чорномаз (Остронос, 78), Бачинський (Бороденко, 46), Ткачук. Запасних не залишилося. Головний тренер: Віктор Курята.

17:00; 05.08.2020. Чернігів. Стадіон “Чернігів-Арена”; поле 3; +33С

Суддя: Кисельов Максим (Суми)

Попередження: Косенко, 12, Лакеєнко, 33, Вересоцький, 63, Авраменко, 79

Чернігівсько-корюківська команда – одна з багатьох, хто проходить атестацію під Другу лігу – проводила заключний матч першого етапу на куражі. Уже в дебюті досвідчений Олександр Яловець заробив пенальті й пробивав так, щоб його реалізувати, але голкіпер Косенко парирував його удар, виникла метушня й сам пробиваючий встиг на добивання – 1:0. Хиткий рахунок вдалося закріпити перед перервою. Отримавши м’яча ледве не в центрі поля, Владислав Кирин увімкнув швидкість, змістився до кута і на виконання пробив у дальній кут – 2:0.

У другому таймі ФК Чернігів-Авангард переконливо довів свою перевагу. Спершу фланговую подачу Ментея ударом головою замкнув досвідчений Сергій Алаєв, який вдало зіграв позиційно й випередив суперника на ближній стійці – 3:0. Буквально через дві хвилинки стрімкий Павло Федосов обіграв трьох захисників, вийшов один на один з воротарем, обіграв його й заштовхав м’яча в сітку – 4:0. Ще чотири хвилини – п’ятий гол. Максим Сердюк, отримавши передачу від Кирина, підробив собі м’яча під зручну ногу й здорово пробив на виконання – 5:0.

Був шанс у Рубікону на гол престижу, однак пенальті від Остроноса парирував голкіпер господарів Рощинський. А у відповідь ще один хороший навіс Ментея (тепер на дальню стійку) замкнув герой протистояння Владислав Кирин – 6:0.

ФК Біла Церква – ФК Тростянець – 1:1

Голи: Вієра, 82 – Курило, 23

ФК Біла Церква: Скворцов©, Супоцінський, Скорба, Вієра, Хабло (Матвійчук, 46), Сисоєв, Білоус, Герасименко (Шевчук, 64), Еванг, Стрелько (Лешенок, 22), Бамба (Адзер-Ігба, 64). Запасний: Стадничук. Головний тренер: Вадим Мандрієвський.

ФК Тростянець: Овчаров, Богачов (Ругаль, 46), Сосєдко, Гудзь, Шморгун, Зимовець, Кубай (Гайван, 46), Сліпухін (Анцибор, 46), Мигаль, Курило, Чухненко© (Жила, 88). Запасний: Синицин. Головний тренер: Сергій Коритник.

18:00; 05.08.2020. Біла Церква. Стадіон “Зміна”; поле 4; +30С

Суддя: Гаркуша Олексій (Київ)

Попередження: Скорба, 29, Лешенок, 54, Коритник (гор.тр.ФТ), 61, Супоцінський, 79, Адзер-Ігба, 83, Курило, 85

ФК Тростянець вийшов на гру, вже давно знаючи, що не потрапляє в трійку найкращих, проте бажаючи завершити друге коло на мажорній ноті. Гості, маючи більш досвідчений, хай і дещо експериментальний – для ротації, склад, почали активно й конкретно. Вони провели швидку флангову атаку, Чухненко переадресував м’яча вперед, Владислав Курило здорово прийняв м’яча й із розвороту пробив у дальній кут – 0:1.

Треба сказати, що, навіть попри відсутність кількох основних гравців і початок із лідерами атаки на лаві запасних, ФК Тростянець мав чимало нагод забити. Чистий вихід один на один Чухненка, влучання в стійку Мигаля, а вже після перерви – гострі моменти у Анцибора та Гайвана. Білоцерківці відбивалися, виручав Скворцов, непогано діяли досвідчені легіонери. Один із них і зрівняв рахунок. Після кутового від Білоуса високорослий Аламісса Уаттара Вієра виграв верхову боротьбу – 1:1.

12 Олімпік (Кропивницький) 22 2 0 20 19:56 6

* – ФК Тростянець-2 з 1.03.2020 р. змінив назву на ФК Тростянець.

** – ФК Чернігів з 19.06.2020 р. змінив назву на ФК Чернігів-ЮСБ.

*** – Авангард (Корюківка) з 19.06.2020 р. змінив назву на ФК Чернігів-Авангард (Корюківка).

**** – Рубікон-Вишневе (Київ) з 19.06.2020 р. змінив назву на Рубікон (Київ).

***** – Команди МФК Первомайськ, Агродім (Бахмач), Олімпік (Кропивницький) не беруть участі у матчах сезону 2019/20, що мають відбутися у 2020 році.

Група 3 • 17-й ТУР

Зірка (Кропивницький) – Мотор (Запоріжжя) – 1:3

Голи: Махиня, 35 – Рахмуні, 39, Крук, 47, Бандурін, 77 (пен.)

Зірка: Онопко, Мороз, Махиня (Кутулупенко, 64), Сидоренко, Мачелюк, Кривошей, Хорольський© (Білан, 84), Лопушенко (Кияниця, 84), Савицький (Манастирний, 81), Замуренко, Павлюк. Запасний: Жданович. Головний тренер: Самір Гасанов.

Мотор: Вічний, Бандурін, Порубльов, Пєсков©, Місюра, Павелько, Шитов, Крук, Калиничев (Кардаш, 81), Рахмуні (Ломака, 57), Мелі (Плахтир, 85). Запасні: Олійник, Мацюта. Головний тренер: Анатолій Чанцев.

17:00; 05.08.2020. Кропивницький. Стадіон “Зірка”; поле 5; +32С

Суддя: Гулін Олексій (Дніпро)

Попередження: Бандурін, 41, Павлюк, 45, Сидоренко, 90

Гостям треба було вигравати, щоб ввійти в трійку найкращих і пробитися плей-офф. Тим не менш, саме Зірка – молода команда, яка сформована, переважно, із власних вихованців, повела в рахунку. Неузгодженість в опорній зоні призвела до того, що Андрій Махиня підхопив м’яча, вирвався на ударну позицію і розстріляв ворота – 1:0. Гол виявився несподіваним і шокуючим – на куражі Зірка ледве не забила вдруге, але коли воротар запоріжців виніс м’яча на того ж Махиню, він влучив у стійку.

Переживши кілька неприємних хвилин, Мотор ввімкнув оберти й зрівняв цифри на табло. Мохаммед Рахмуні, який активно діяв з лівого краю, перехопив м’яча у захисника, який по ньому не влучив, вискочив на воротаря під кутом і технічно пробив точно в ціль – 1:1. На перерву команди пішли за нічийного рахунку, але тренерський штаб Мотора не став робити заміни, довіривши справу реабілітації тим же футболістам, що грали до перерви. І бесіда в роздягальні дала результат дуже швидко. Знову Рахмуні загострив на фланзі, м’яч пометався по карному майданчику і вдало відскочив до Крука, який чигав на протилежному краю, тож Олександр розважливо розпорядився цією можливістю – 1:2.

А остаточний рахунок було встановлено за допомогою пенальті: стрімкого Крука збили суперники, і Олексій Бандурін влучно пробив з 11-метрової позначки – 1:3.

Перемога – ФК Вовчанськ – 0:3 (технічна перемога)

5.08. 13.00. Дніпро. Стадіон “Молодіжний парк”.

Команда гостей здобула технічну перемогу через участь у суперника незаявленого гравця і гравця, який мав пропускати тур.

10 Кремінь-Юніор (Кременчук, Полтавська обл.) 18 1 1 16 9:42 4

* – Команди Легіонер (Дніпро), Кремінь-Юніор (Кременчук), Дніпро-1-Борисфен (Дніпро) не беруть участі у матчах сезону 2019/2020, що мають відбутися у 2020 р.

Герой туру від SportArena.com – Володимир Аржанов (Вікторія)

Досвідчений новачок миколаївців має прекрасний послужний список – про це можна прочитати в Вікіпедії. Але саме в грі Аржанов показує, чому його запросили в амбітний клуб і що він у своєму солідному віці може дати багато нового Вікторії. Він не лише завершує атаки, а й здорово їх розпочинає – комбінує з одноклубниками, розігрує швидкі багатоходівки, вміє одним дотиком пере направити вектор атаки. Хет-трик і перед гольова атака – це мало, щоб пояснити, яку роль відіграв у матчі з Атлетом Володимир. Він і такі, як він, досвідчені лідери – це та перевага на класі, якою мало команд можуть похвалитися на аматорському рівні.

У поточному сезоні Чемпіонату ААФУ провів 5 матчів, відзначився 5 голами та 1 асистом.