Склади, огляди та відео матчів-відповідей першого раунду Кубка України з футболу серед аматорських команд під егідою ААФУ сезону 2022/23

Кубок ААФУ: Дружба виграла в Стрию, Фазенда перемогла в дербі. Матчі тривали два дні! - Аматорський футбол

1/4 фіналу. Перші матчі

23-24 листопада

• Стрий

Скала 1911 (Стрий) – Дружба (Мирівка) – 1:2 (0:1)
Голи: Николишин, 72 (пен.) – Мачуленко, 14, Порохня, 85

Скала 1911: Завгородній, Николишин, Гусак©, Яворський, Цень, Цвик, Волков (Білінський, 83), Поручинський (Щурко, 46; Фомін, 59), Підлісецький (Гудима, 46), Павлучкович (Петрик, 90), Тищук. Запасні: Солобчук, Пульків. Головний тренер: Микола Василишин.

Дружба: Татаренко, Сотник (Вдовика, 36), К.Козлов, Юзефович, А.Козлов, Листопад, Недоля, Головко©, Порохня, Мачуленко (Шевчук, 75), Грищенко (Кабанюк, 90). Запасні: Романов, Смітюх, Єсаулов, Козьбан. Головний тренер: Дмитро Чирикал.

• 13:00; 23.11.2022 ‒ 11:00. 24.11.2022. Стрий. Стадіон “Сокіл”. Поле 3; -2С
  • Суддя: Фірсов Максим (Рівне)
  • Попередження: Поручинський, 40, Листопад, 54, Николишин, 67, Вдовика, 71, Гусак, 90+1
  • Вилучення: Николишин, 77 (повторне попередження)

Лідер Групи 2 проти третьої команди Групи 1 – такою була вивіска цього протистояння. Щоправда, вже на 10-й хвилині матч було зупинено й через затяжну повітряну тривогу його дограли аж наступного дня. Втім, у дограванні події розгорталися напрочуд швидко. Уже в дебюті матчу А.Козлов видав хорошу передачу на Мачуленка, і Роман чітким ударом відправив м’яча в ворота Завгороднього – 0:1.

Треба сказати, що в цьому матчі Скала 1911 грала без найкращого бомбардира – Черепущак, як і важливий гравець оборони Яната, опинився в лазареті через хворобу. При цьому найдосвідченіший атакувальний гравець – Гудима – ще також набирає кондиції, тож готовим зіграти був тільки з другого тайму. Тим часом найкращий момент забити мав креативний півзахисник Волков, але йому не вистачило холоднокровності, щоб забити – та й голкіпер Татаренко досить грамотно скоротив можливості обстрілу.

Після перерви вже Дружба втратила 100% шанс забити ‒ Мачуленко влучив у поперечину. А от Скала 1911 один із своїх моментів використала, коли Павлучкович заробив пенальті, а Роман Николишин його реалізував – 1:1. Проте у гостей із Київщини напрочуд якісний підбір гравців, на лаві запасних залишалися гравці з досвідом виступів в УПЛ. Один із них – чемпіон Європи 2009 року серед юнаків Шевчук – зробив досить вагомий внесок у перемогу Дружби. Це саме Сергій у боротьбі з Николишиним заробив для суперника другу жовту картку та вилучення, а ще пізніше прорвався через фланг і подав, а вінгер Андрій Порохня головою замкнув його навіс – 1:2.

Матч-відповідь очікується провести в столиці на «Лівому березі», тоді й визначиться півфіналіст від цієї статусної пари лігових команд.

Герой матчу – Роман Мачуленко (Дружба)

Колишній півзахисник ФК Севастополь, ФК Львів і чернігівської Десни відкрив рахунок і кілька разів міг забивати ще. До того ж, заміна Мачуленка виявилася фартовою, тому що Шевчук, який вийшов замість нього, відіграв не менш продуктивно.

• Чернівці

Фазенда (Чернівці) – ФК Волока – 2:1 (0:1)
Голи: Масікевич, 77, Почтар, 27 – Пислар, 90

Фазенда: Цуркан, Рудич, Гречко, Фучинський, Темерівський©, Бобик, Пантєєв (М.Соломян, 66), Ільїн (Пислар, 51), Б.Соломян (Тодорович, 36), Масікевич, Луцик. Запасні: Кавуля, Чорней, Паньків, Фурега. Головний тренер: Олександр Степанов.

Волока: Гоменюк, Жижиян, Томащук©, Хандій, Прокопець, Савчук (Столощук, 90+1), Таневський (Ілюк, 57), Макотяк, Мануіла, Лахман, Почтар. Запасні: Нагірний, Гура, Маркін, Меркушов. Головний тренер: Андрій Лахнюк.

• 13:00; 23.11.2022 ‒ 14:00. 24.11.2022. Чернівці. Стадіон “Олімпія”. Поле 4; +2С
  • Суддя: Мандзюк Іван (Тернопільська обл.)
  • Попередження: Прокопець, 21, Темерівський, 35, Жижиян, 45

Яскраве дербі Буковини підготував для нас жереб. Волока та Фазенда – лідери обласної Суперліги (перша та друге місце на час перерви з 5-очковою різницею), давно знайомі та принципові суперники, що гарантувало велику інтригу в цьому протистоянні. Щоправда, вже на дев’ятій хвилині матч було перервано через повітряну тривогу, й догравати його довелося вже на наступний день.

Гостріше починала матч Фазенда: воротар волочан Гоменюк справився з дальніми ударами Пантєєва та Рудича. А от гості забили ледве не з першої хорошої атаки. Лахман відпрацював у глибині поля, Макотяк навісив з лівого флангу, Артем Почтар замкнув ударом головою в стрибку ‒ 0:1 на 27-й хвилині. Ще до перерви досить небезпечно пробивав Лахман, а в господарів добре йшли дальні удари – м’яч пролітав зовсім близько від цілі.

Після перерви пішов уже ближній бій. У господарів – Луцик, у гостей – Ілюк могли забивати з меж карного майданчика. А в підсумку успіх чернівчанам приніс аут на лівому фланзі та проникаюча атака. М.Соломян продерся крізь кількох суперників і низом вистелив передачу на Масікевича, Віктор у падінні пробив повз воротаря ‒ 1:1. Божевільний шанс повернути перевагу ФК Волока втратив активний Почтар. Першим ударом після кутового він влучив у Цуркана, а повторним струсонув поперечину.

Про цей момент довелося пошкодувати в самій кінцівці матчу, коли Фазенда розіграла переможну комбінацію з переведенням м’яча з лівого флангу на правий і в центр. Темерівський підключив на правому краю Луцика, чию подачу акуратним ударом з правої ноги вліт завершив Пислар ‒ 2:1. Вадим вийшов на заміну в другому таймі, а забив на 90-й хвилині. При цьому могло бути навіть ще краще, тому що М.Соломян перехопив м’яча на чужій полі й вибігав прямо на Гоменюка, проте переграти воротаря не зміг.

Друга частина обласного дербі відбудеться 30 листопада.

Герой матчу – Вадим Пислар (Фазенда)

Заміни в Степанова зайшли винятково якісно: співавтор першого голу – з лави запасних, автор другого – джокер звідти ж. Досвідчений Пислар покращив взаємодію середньої лінії та забив гол на відчутті та виконанні.

Пари 1/4 фіналу
Команди Дати проведення
1 Фазенда (Чернівці) ‒ ФК Волока (Чернівецька обл.) 2:1 – 30.11
2 Скала 1911 (Стрий, Львівська обл.) – Дружба (Мирівка, Київська обл.) 1:2 – 30.11
3 Локомотив (Київ) – Штурм (Іванків, Київська обл.) 30.11 – ??.12
4 Мотор (Запоріжжя) – Олімпія (Савинці, Полтавська обл.) 01.12 – 07.12

Питання щодо порядку проведення матчів 1/2 фіналу (проводити у грудні 2022 чи навесні 2023) буде розглянуто після проведення матчів 1/4 з урахуванням позицій учасників 1/2 фіналу, безпекової ситуації в країні та погодних умов станом на кінець листопада та відповідних прогнозів погоди на грудень 2022 р.