Кубок ААФУ: Фенікс – четвертий півфіналіст. Бузова завершила виступ у турнірі

Нива з Київської області поступилася на Львівщині в чвертьфіналі Кубка України серед аматорів 2020/21

facebook.com/FeniksStefano

Артур Валерко, Sport Arena

Перший матч, який відбувався на Київщині, залишив неоднозначне враження. Нива вела в рахунку, створила безліч нагод забити й навіть пенальті не реалізувала – зате Фенікс, підтвердивши не випадковість свого імені, відігрався і з багажем в один виїзний гол мав перевагу перед матчем-відповіддю. От тільки не міг допомогти господарям вилучений у Бузовій захисник Заліпа (замість нього вийшов І.Литвин), а ще на початку зустрічі через травму довелося заміняти півзахисника Салюка. Свої рокіровки провели гості: Кот і Ширай з’явилися замість Тарана та Пластуна в обороні, а Зуєвич замінив Загалевича в середній лінії.

Необхідність повертати собі втрачену в першому матчі перевагу погнала Ниву вперед. І вже на десятій хвилині після скидки Миколаюка Сомов пробив метрів із 18-ти – м’яч розминувся з воротами. Через кілька хвилин цей же дует ще раз загострив гру – цього разу Івана відтіснили від м’яча, не давши замкнути флангову передачу з близької відстані. За ними вступив у гру реактивний Коропецький – граючи на своїй малій батьківщині, Вася взяв гру на себе, пройшов на швидкості й завдав удару метрів із 10-ти – голкіпер Литвин вимушений був переводити на кутовий. Цілком собі гольовий момент на 14-й хвилині.

Проте швидкого голу, на який старалися напрацювати бузівчани, не сталося. Навпаки: Фенікс після дебютного відрізку все сміливіше став атакувати через фланги, а непорозуміння захисників призвело до прикрого – необов’язкового – взяття воріт Ниви. У центрі уваги опинився захисник Кот. Спершу він, намагаючись вибити, зрізав м’яча на Фещука, удар якого парирував Сітало. А потім невдало скинув вбік від воріт, звідки Андрій Протасенко сильним ударом пробив попід голкіпером – 1:0 на 21-й хвилині. Нокаутуючим цей прикрий гол не став – Нива швидко отямилася, та й її завдання (обов’язково забивати) від цього не змінилося. Тож ще до перерви відразу кілька разів у центрі уваги опинявся Зозуля – в трьох перспективних атаках від м’яча його відтісняли, а після кутового від Коропецького він не так сильно чиркнув головою, щоб переправити в ворота.

А що ж Фенікс? Небезпечний удар Гнатіва з офсайду та несильний дальній «постріл», який не таїв небезпеки для Сітала – граючи по рахунку, господарі не форсували події. Зате дуже добре використали відрізок після відновлення гри. Саме на початку другого тайму вони максимально ускладнили завлання бузівчан«Перший м’яч» у центрі поля виграли гості, але першим на підбиранні опинився Гнатів. Він дав на хід Фещуку, Максим майстерно розхитав захисника, прибравши його на замаху, після чого з близької відстані пробив у дальню «шістку» – 2:0 на 50-й хвилині.

На порятунок гри Нива поступово кинула всі сили – окрім трьох замін у перерві, в гру ввійшли Коба та Ємельянов. Дуже хотіли відігратися гості, не пройшло й десяти хвилин, як вони знову скоротили відставання до мінімуму. Атаку, яку з правого флангу починав Захаревич, а на вході в карний майданчик вдало продовжив Сомов, завершував Зозуля. Першим ударом Андрій поцілив у воротаря, зате повторним закотив м’яча в дальній кут – 2:1 на 59-й хвилині. Більш як півгодини (враховуючи компенсований час) залишалося грати суперникам, і кожен удар міг стати вирішальним: до речі, забий гості – за рахунок більшого числа виїзних голів, далі проходили б саме вони.

Ці останні хвилини були справжнім випробуванням на міцність для Фенікса. У Ниви – низка гравців з досвідом виступів на вищому рівні. Той же Захаревич колись давно грав навіть у Прем’єр-лізі, а цього разу дальнім ударом ледве не поцілив у дев’ятку. А як Н.Литвин на реакції парирував удар Коби впритул – це взагалі супер-сейв («джокер» гостей замикав головою навіс Зозулі). Відразу кілька разів справжні пожежі виникали біля воріт Фенікса після гострих подач Ємельянова з гри і стандартів – на 90-й хвилині м’яч навіть поцілив у руку гравцеві господарів, а Зозуля з чергового кутового пробив прямо над воротами.

Так, це був справжній кубковий матч – Фенікс все ж втримав свою мінімальну перевагу, ставши четвертим, останнім, півфіналістом Кубка України серед аматорів сезону 2020/21. Бузівську Ниву дуже жаль – у тому сенсі, що за ці два матчі створила команда з Київщини величезну кількість небезпечних моментів, але за рахунок колективізму й вольових якостей далі пройшов саме підмонастирський Фенікс.

Man of the MatchМаксим Фещук (Фенікс)

Справжній лідер і бомбардир: у моменті, після якого Протасенко відкрив рахунок, саме він першим був на підбиранні й пробивав, а пізніше з похвальною холоднокровністю розправився з захисником і воротарем, забивши вирішальний гол у цьому протистоянні.

Фенікс (Підмонастир– Нива (Бузова) – 2:1 (1Т: 1:0; перший матч – 1:1)

Голи: Протасенко, 21, Фещук, 50 – Зозуля, 59

Фенікс: Н.Литвин©БагдайІ.Литвин, Ощипко, Білий, Салюк (Міщук, 5), РепетаПротасенко, Гнатів (Теміров, 61Бабатунде, 90), Гриб, Фещук. ЗапасніКраснопольський, Сметанка, Костюк, МартинякГоловний тренер: Андрій Чіх.

Нива: СіталоСокол, Скляренко, Кот (Гаврилов, 46), Ширай (Гаркуша, 46Ємельянов, 79), ТурчановЗуєвич, Миколаюк©, Зозуля, Коропецький (Захаревич, 46), Сомов (Коба, 67). ЗапасніБайдюкСамотугаГоловний тренер: Марк Мартиненко.

14:00; 14.04.2021. Львів. Стадіон “Скіф”; поле 3; +2С

Суддя: Мандзюк Іван (Тернопільська обл.)

ПопередженняІ.Литвин, 24, Гнатів, 37, Міщук, 56, Протасенко, 78, Костюк, 85 (на лаві запасних)Н.Литвин, 90+3 – Турчанов, 37, Зуєвич, 44, Коба, 85, Сокол, 89