Кубок ААФУ: гучна заявка Олімпії на вихід у півфінал, сприятливі перші кроки Миколаєва та Мотора

Відбулися перші матчі 1/4 фіналу Кубка України серед аматорських команд 2021/22

ФК Миколаїв гучна сенсація Кубку України серед аматорів, фото - facebook.com/fcmykolaivlviv

Перші матчі 1/4 фіналу
  • Луцьксантехмонтаж №536 (Луцьк) – ФК Миколаїв – 0:1 (0:0)
  • Гол: Зубар, 55

ЛСТМ Ярмощук, Максимчук, Байбула, Філь, Горщарук, Олійник©, Герасимук, Неделюк, Гладун (Махнюк, 66), Мик.Жук, Кабанов. Запасні: Трибощук, Бабенко, Прощерук, А.Кодлубай, Мих.Жук. Головний тренер: Тарас Кабанов.

Миколаїв: Бурмас, Дзюрах, Гурський, Сагайдак©, Заваляк, Федина (Коваль, 90+1), Оленич (Синишин, 64), Юськевич, Зубар, Клим (Грица, 85), Балух (Ткач, 74). Запасні: Фурів, Федорів, Бідний. Головний тренер: Василь Малик.

• 15:00; 29.09.2021. Княгининок. Стадіон “Альянс-Арена”. 100 глядачів; поле 4; +14С
  • Суддя: Трач Артем (Тернопіль)
  • Попередження: Клим, 30, Максимчук, 47, Герасимук, 87

Головна кубкова сенсація – віце-чемпіон Львівщини ФК Миколаїв – завітала в сусідню область. За загальнокомандним досвідом це досить рівна пара з тією лише різницею, що очолювані легендою Карпат Кабановим лучани вже кілька сезонів поспіль одним складом грають на всеукраїнському рівні. Це, а також домашній статус, робило їх невеличким фаворитом протистояння.

Гра пройшла на зустрічних курсах. У гостей невлучно пробив головою Булах – у господарів граючий головний тренер не влучив у ціль, замикаючи подачу з правого флангу. Далі Олевич уже зі свого краю виривався на воротаря, так що Ярмощук вперше по-справжньому виручив ЛСТМ. Взагалі, тут доречно сказати добре слово про організацію гри гостей. Як під час швидких комбінацій, так і при подачах стандартів ФК Миколаїв справляв враження керованої, злагодженої команди. А після одного з кутових, які у гостей виходили дуже добре, удар Федини з лінії воріт вибивав особисто Кабанов.

Але загалом у першому таймі ЛСТМ навряд чи очікував підсумкової поразки. Навпаки, ще кілька разів небезпечно пробивав Неделюк. Були моменти, коли до удару не допускало лише оперативне втручання захисників. А от відразу ж після перерви Балух, Дзюрах і Клим прорвали лівий фланг оборони лучан, пішла подача на дальню стійку, де забутий всіма Святослав Зубар головою забив м’яча в ворота ‒ 0:1 на 55-й хвилині.

Залишок матчу виявився нервовим. Господарі великі сили кинули на порятунок, натомість у гостей виходили стрімкі контратаки, і часом голкіперу Ярмощуку доводилося вибігати навіть у поле, щоб не допустити завершення. На протилежному краю поля самовіддано працював воротар гостей Бурмас – парирував кілька ударів Кабанова та Махнюка, а в одному з моментів, здалося, підправив у поперечину удар головою від активного Неделюка. Ще раз із непоганої позиції вище воріт пробив Олійник.

Безперечно, цей результат ще нічого не гарантує миколаївцям, але напередодні домашнього матчу-відповіді тепер невеличка перевага на їхньому боці.

Герой матчу – Святослав Зубар (ФК Миколаїв)

Власне, були в гостей і активніші гравці, проте Зубар забив переможний м’яч – а це безцінно для команди, яка створює чимало нагод і потребує якраз максимальної реалізації.

• Олімпія (Савинці) – Металург-2 (Запоріжжя) – 4:0 (2:0)
  • Голи: Анвулі, 28, Ковтун, 32, 69, Бурляй, 79

Олімпія: Казаков, Бірюк, Малик, Калугін, Богомаз©, Фабунмі (Долгий, 74), Радченко (Ньємб, 74), Насібулін (Бурляй, 69), Ковтун (Суханинський, 80), Анвулі (Співак, 69), Тищенко (Ситник, 80). Запасний: Педько. Тренер: Олександр Безуглий.

Металург-2: Ніколаєнко, Коваленко, Єлець (Мурадян, 82), Даглас, Завгородній (Козін, 46), Хуссін (Шкітун, 70), Каторкін, Товстоног (Полтавець, 46), Бадецький (Проскура, 46), Златьєв (Пєшиков, 65), Близнюк©. Запасний: Бабич. Головний тренер: В’ячеслав Тропін.

• 15:00; 29.09.2021. Миргород. Стадіон “Старт”. 200 глядачів; поле 3; +11С
  • Суддя: Грицай Владислав (Київська обл.)
  • Попередження: Завгородній, 40, Близнюк, 58, Проскура, 72

Запорізька молодь приємно здивувала результативними виступами в Чемпіонаті України серед аматорів, де вона поруч із земляками з Мотора йде в лідерах східної групи. Проте в кубку, після перемоги над досить досвідченим Соколом з Київщини, Металург-2 потрапив на суперника, який два роки поспіль виходив у фінал цього турніру. Тож гості прибули на екзамен.

1:0 – Радченко в центрі поля відібрав м’яча та дав розрізну передачу на Анвулі, Мішель Ікем, не входячи в карний майданчик, дав під поперечину.

2:0 – Насібулін заробив і подав кутовий, Тищенко продовжив на Ковтуна, Владислав головою з рикошетом від суперника поцілив у ворота.

3:0 – атаку почав з глибини Анвулі, відпасувавши на Ковтуна. Владислав розіграв стіночку з Анвулі, вискочив на воротаря й лівою прокотив у дальній кут.

4:0 – Вадим Бурляй стартував зі своєї половини поля, розіграв стіночку з Долгим, ввірвався в карний майданчик і ще сильніше, ніж Ковтун, пробив у дальню «шістку».

Що ж, тепер молодим металургівцям треба створити диво, щоб витягнути себе з цього протистояння в півфінал.

Герой матчу – Владислав Ковтун (Олімпія)

Добре відпрацювали Анвулі, Фабунмі, Радченко. Заміни непогано зайшли. А бенефіс видав лівий край Ковтун – забив два різних за виконанням м’ячі, брав активну участь в атаках своєї команди.

• Мотор (Запоріжжя) – Нива (Бузова) – 1:0 (1:0)
  • Гол: Калиничев, 42

Мотор: Полтавцев, Решетов, Порубльов, Місюра©, Бандурін, Павелько, Калиничев, Ломака (Пєсков, 81), Дедяєв, Довбиш, Мелі (Новік, 33). Запасні: Зборщик, Курилець, Крук, Плахтир, Керножицький. Головний тренер: Анатолій Чанцев.

Нива: Сітало, Є.Ярмак, Скляренко, Таран, Ткаченко, Турчанов, Загалевич (Зуєвич, 56), Скепський (Зозуля, 54; Сокол, 77), Миколаюк© (О.Ярмак, 53), Головатенко, Сомов. Запасні: Байдюк, Балацький, Кот. Головний тренер: Сергій Карпенко.

• 16:00; 29.09.2021. Запоріжжя. Стадіон СК “Мотор-Січ”. 250 глядачів; поле 4; +14С
  • Суддя: Кофанов Микита (Харків)
  • Попередження: Решетов, 8, Мелі, 20, Загалевич, 20, Є.Ярмак, 44, Калиничев, 64, Довбиш, 67, Бандурін, 89
  • Вилучення: Довбиш, 73 (повторне попередження)

Уже в чвертьфіналі на нас чекав топ-матч, гідний вирішальних стадій – зустрічалися лідери центральної та східної груп Чемпіонату України серед аматорів. Якщо щось і псувало очікування, так це відсутність у складах команд кількох важливих гравців: з різних причин опинилися поза заявкою вінгер Рахмуні в господарів, захисник Пилявський, півзахисники Захаревич і Коропецький, а також багато інших у гостей.

Уже в дебюті суперники обмінялися неточними дальніми ударами Довбиша (з гри) та Головатенка (зі штрафного). А на завершення дебютного відрізку диво-сейв видав Сітало, який на реакції потягнув м’яч після удару головою Мелі. От тільки трохи пізніше голкіпер Ниви, граючи на виході, налетів на Мелі, так що невдовзі основного форварда господарів довелося замінити. Загалом же, в першому таймі запоріжці були гострішими, кілька разів Ломака, Дедяєв і Довбиш загострювали гру. А коли Павелько дав із глибини пас на Калиничева, Данило з напівкола карного майданчика лівою ногою поцілив у дальній кут ‒ 1:0 на 42-й хвилині.

Треба сказати, що ще до перерви воротар Мотора Полтавцев справився з дальнім ударом Турчанова, в другому таймі з різних позицій і дистанцій пробивали Скепський, Головатенко, Сомов. А одна із спроб Довбиша прорватися через лівий фланг завершилася падінням у карному майданчику – господарі вимагали пенальті, натомість арбітр вирішив, що Є.Ярмак не валив суперника, так що Кофанов дав другу жовту Довбишу й укоротив склад господарів. Зважаючи на травму Мелі, це вилучення може стати особливо великою проблемою на матч-відповідь, де Нива постарається швидко відіграти один гол дефіциту. Власне, бузівчани могли це зробити більшості ще в Запоріжжі, проте зі штрафного, заробленого в компенсований час, Головатенко влучив у поперечину.

Матч-відповідь буде вогняним.

Герой матчу – Олексій Павелько (Мотор)

Найбільш складне випробування для досвідчених запоріжців від початку сезону – велике навантаження для їхньої середньої лінії. Відзначимо ветерана Павелька, який виконав великий обсяг робіт, віддав гольову передачу на Калиничева та сам пробивав по воротах Ниви.

• ОДЕК (Оржів) – Дружба (Мирівка) – 2:2 (1:1)
  • Голи: Кадепський, 43, Брикса, 67 – Листопад, 9, Панічев, 82

ОДЕК: Вертей, Красномовець, Кадепський, Мучак, Фесенко, Кошка©, Наумець, Трофімчук (Семенчук, 65), Шахраюк (Брикса, 65), Апанчук (Савицький, 90+1), Антонюк (Ніколайчук, 46). Запасні: Омелянюк, Чикалюк-Козакевич, Дерман. Головний тренер: Олег Шандрук.

Дружба: Романов, Миколайчук, Козлов (Вдовика, 28), Юзефович, Куба© (Панічев, 79), Листопад, Головко (Бондар, 74), Недоля, Мачуленко (Котляр, 69), Грищенко, Шарило (Кучинський, 57). Запасні: Яковчук, Правук. Головний тренер: Дмитро Чирикал.

• 16:00; 29.09.2021. Оржів. Стадіон “ОДЕК”. 100 глядачів; поле 4; +14С
  • Суддя: Гаркуша Олексій (Київ)
  • Попередження: Юзефович, 19, Апанчук, 33, Мучак, 36, Листопад, 55, Кошка, 58, Куба, 65, Миколайчук, 68, Кадепський, 73, Красномовець, 90+2
  • Вилучення: Кулаковський (нач.ОО), 68, Шандрук (гол.тр.ОО), 68

Дружба з Мирівки (Кагарлицький район Київської області) підібрала досить досвідчений склад. Багато футболістів пройшло клуби УПЛ, має хорошу школу та, в принципі, бойовий вік. Отже, навіть завсідник змагань ААФУ ОДЕК мав особливо налаштовуватися на зустріч із клубом-дебютантом всеукраїнських змагань.

І вже на початку зустрічі Дружба повела в рахунку. Юзефович після ауту сам же подав з лівого флангу, Мачуленко скинув вздовж воріт від дальньої стійки, а Тимофій Листопад правою ногою забивав уже з меж карного майданчика ‒ 0:1 на 9-й хвилині. Ще до перерви мали всі шанси закріпляти перевагу гостей Мачуленко та Шарило, проте з досить перспективних позицій по воротах не влучили. А в одному з моментів Вертей здорово виручив, коли Мачуленко вибігав на нього з правого краю.

Це були важливі миттєвості: переживши їх, ОДЕК зміг відігратися «голом у роздягальню». Після кутового від Красномовця Юрій Кадепський викинув праву ногу вперед і пробив у дальній кут ‒ 1:1 на 43-й хвилині. На початку другого тайму, здається, Наумець виривався на воротаря й тільки втручання Вдовики, який по пошкодженню замінив вихованця Динамо Козлова в захисті, зірвало цей вихід один на один. Чудова позиція була і в Шахраюка. А в середині другого тайму, ледве відбившись після небезпечної атаки Головка, оржівці видали стрімку контратаку й забили. Віталій Брикса стартував із глибини, розігрався з Апанчуком на великому просторі та ударом з правої ноги пробив повз воротаря, коли Романов вибіг йому назустріч на кордон карного майданчика ‒ 2:1.

Треба сказати, що кінцівка виявилася дуже напруженою і господарі залишилися дуже невдоволеними суддівством (вони мають підготувати окремий відеоролик із розбором цих моментів). Було багато жорстких зіткнень, неоднозначних епізодів, апогеєм яких став гол у відповідь від Дружби. Після подачі кутового гравець гостей зіткнувся в боротьбі за високу подачу з воротарем, і поки Вертей був на газоні, спершу Листопад заліпив у стійку, а потім Панічев зіграв на добиванні ‒ 2:2. Після голу Олександра господарі апелювали щодо порушення на своєму голкіпері, проте рефері зарахував взяття воріт.

Нічия 2:2 перед матчем відповіддю, безперечно, залишає інтригу.