Кубок ААФУ. Перший фінал шокує результатом

Олімпія та ЛНЗ зіграли перший фінальний матч Кубка України серед аматорів 2020/21

Кубок ААФУ. Перший фінал шокує результатом - Аматорський футбол

Фото - fc-lnz.com

До першого фінального матчу Кубка України серед аматорських команд суперники підійшли в бойовій формі. Але якщо Олімпія здобула розгромну перемогу в Первомайську, то ЛНЗ вдома не зміг здолати Атлет (нічия 0:0). Можливо, це й був той додатковий мотиваційний фактор, який призвів до того, що ми побачили на Полтавщині…

• Перед грою

Склад господарів – володарів трофею – був не оптимальним: центральний захисник Малик і центральний півзахисник Фабунмі пропускали перший фінал через травму, також не могли зіграти ще кілька гравців із постійної ротації. При цьому Олімпія випустила на вістрі атаки не Куця, який восени багато забивав, а одночасно Співака та Стрельцова (один розміщувався вище, інший – нижче). Також звертав увагу вихід ветеранів Світличного та Богомаза на флангах захисту (новачок Бірюк почав гру в запасі, а Ковтун розмістився вище на лівому краю).

А от ЛНЗ явно здивував суперників тактичною побудовою 5-4-1 – трійку центральних захисників склали Сафонов, Тарасенко та Калугін, а Насонов із Норенковим розмістилися на флангах (усі гравці гостей, треба відзначити, пограли на набагато вищому рівні). При цьому на вістрі атаки тренерський штаб віддав перевагу Косу перед Пучковським, а також вирішив обійтися без здвоєння флангів на користь більш мобільної, насиченої середньої зони. Зважаючи на фатальну відсутність у господарів Фабунмі, ця обставина, напевно, й виявилася ключовою.

• Гра

Дебют матчу виявився обережним. Не тому, що суперники не знали одне одного й займалися розвідкою, а тому, що занадто високою була ціна та вага цих стартових хвилин. І гості, перевіривши на міцність захист Олімпії націленими передачами на Коса, краще використали дебютний відрізок. Перший гол відбувся, як-то кажуть, з нічого. Євдокимов відпрацював у відбиранні на чужій половині поля, Сторчоус промчав через правий фланг і навісив, а завершував атаку Бобко. Захисник на лінії намагався врятувати після Іванового удару головою, але поруч був Денис Норенков і зіграв на добиванні з відстані одного кроку – 0:1 на 13-й хвилині.

Перевага в рахунку для ЛНЗ відкривала великі перспективи – поки господарі намагалися відігратися, відряджаючи великі сили вперед, гості швидко переходили від оборони в атаку. В першому випадку флангову подачу з небезпечної позиції завершував ударом головою Сторчоус – лише трішки в бік від воріт, в іншому гості заробили перспективний штрафний, після подачі якого Норенков сам міг бити з меж карного майданчика, натомість скинув в гущавину подій, звідки не вдалося пробити його одноклубникам, а слідом під час атаки з правого флангу Кос замість пасу чи обіграну пробив сам здалеку – і Казаков накрив м’яча завдяки правильному вибору позиції.

Але ще до перерви лебединянам вдалося закріпити свою перевагу. Атаку з глибини починав капітан гостей Сафонов. У комбінації взяло участь відразу кілька гравців – Кошелюк, Кос, Насонов, який продерся крізь правий фланг і силовим прострілом направив м’яч на дальню стійку. Олег Кос знаходився в оточенні кількох суперників, але ніхто не завадив йому з меж карного майданчика правою ногою ткнути м’яча в сітку – 0:2.

Чи могла забивати Олімпія? Ні. Навіть після рідкісних кутових пробити заважали високі та стрибучі захисники ЛНЗ, а спроби пробити здалеку (наприклад, від Радченка) наражалися на частокіл ніг одноклубників і суперників, так що Панченко не вступав у гру й не мав особливої роботи й на виходах. А от Казаков перед перервою ледве не пропустив втретє. Спершу не зовсім впевнено парирував дальній удар Сторчоуса (на якусь мить здалеку навіть здавалося, що м’яч опуститься в кут, а він пішов на кутовий), а слідом голкіпер вибіг в поле й після флангової подачі готовий був забивати Бобко. Під удар півзахисника кинувся захисник Світличний, прийнявши м’яч на себе.

«Пожежі» біля воріт савинчан виникали ще кілька разів, а Казаков змушений був ловити ще один дальній влучний удар Сторчоуса. За таких обставин перерва – це був як довгоочікуваний гонг для боксера, який програв за очками раунд і ледве не побував у нокауті. Треба сказати, що початок другого тайму міг врятувати Олімпію, проте Стрельцов ударом головою не влучив у ворота після подачі з правого флангу.

А от ЛНЗ чудово, зразково грав за рахунком. Казакову довелося реагувати на дальній удар Кошелюка, Сторчоус не влучив у ціль після зручного прострілу Бобка, а на 62-й хвилині Казаков із захисниками допасувався до того, що лише дивом лебединяни не розстріляли ворота після перехоплення біля чужих воріт. І всього лише через кілька хвилин Богомаз під тиском форварда Коса віддавав пас назад на воротаря, Казаков оступився й пропустив надзвичайно необов’язковий м’яч у свої ворота – 0:3. А до всіх радостей біля своїх воріт Тарганчук ще й завалив Норенкова, так що Олександр Сафонов впевнено розвів з пенальті воротаря та м’яч по різних кутах – 0:4.

• Після гри

Чи є після такого першого матчу якась інтрига на матч-відповідь? Чи вдасться Олімпії не перетворити візит на Черкащину на формальність, зберігши своє обличчя? Це вже відповіді на 20 травня. ЛНЗ зробив навіть більше, ніж бажалося чи очікувалося на цей виїзд. Кубок, образно кажучи, вже гріє руки підопічним Бакалова.

Man of the Match: Юрій Бакалов (ЛНЗ)

Персона матчу – це наставник клубу з Черкащини. Бакалов провів зміну поколінь (це болючий процес апріорі), і тепер ми бачимо, що він вимальовував на чистовик. ЛНЗ із незвичною для себе тактикою завдав розгромної поразки господарям, зробивши вагомий (чи не вирішальний) перший крок до трофею.

Олімпія (Савинці) – ЛНЗ (Лебедин) – 0:4 (0:2)
Голи: Норенков, 13, Кос, 30, Богомаз, 64 (а/г), Сафонов, 71 (пен.)

Олімпія: Казаков, Світличний (Бірюк, 60), Тарганчук, Ковальчук (Бажан, 11; Бурляй, 60), Богомаз©, Рудченко (Момот, 71), Радченко, Субочев (Ситник, 78), Стрельцов, Ковтун, Співак (Куць, 71). Запасний: Макаренко. Головний тренер: Олександр Кулик.

ЛНЗ: Панченко, Насонов (Пучковський, 74), Сафонов©, Тарасенко, Калугін (Бурлін, 83), Норенков, Кошелюк, Євдокимов (Долинський, 74), Бобко (Замуренко, 77), Сторчоус (Пиріг, 79), Кос (Коваленко, 85). Запасний: Ярошевич. Головний тренер: Юрій Бакалов.

13:00; 12.05.2021. Крутий Берег. Стадіон “Лтава”. 100 глядачів.
Арбітр: Афанасьєв Олександр (Харків)
Попередження: Калугін, 23, Ковтун, 42, Кошелюк, 45+1, Євдокимов, 47, Замуренко, 89, Стрельцов, 90+2, Коваленко, 90+4