Кубок ААФУ: у чвертьфінал пробилися ОДЕК і Суми

ОДЕК (Оржів) – Луцьксантехмонтаж №536 – 2:2 (1Т: 0:2, перший матч – 1:0)
Голи: Ніколайчук, 56, Мучак, 73 – Кабанов, 11, А.Пушкарчук, 19

ОДЕК: Омелянюк, Ящук (Мучак, 46), Трофімчук, Чикалюк-Козакевич, Фесенко, Кошка©, Коляда, Ніколайчук, Богданов, Семенчук (Савицький, 46), Гайдучик (Газицький, 90+1). Запасні: Кособуцький, Дерман, Гвоздь, Кадепський. Головний тренер: Олег Шандрук.

ЛСТМ: Семченко, Сущ, Байбула, Прощерук, Жук, Олійник©, Неделюк, Зайчук (Гладун, 78), Махнюк, А.Пушкарчук, Кабанов. Запасні: Сабатюк, Бабенко, Зінкевич, А.Кодлубай. Головний тренер: Тарас Кабанов.

Суддя: Садковський Ігор (Теребовля)
14:00; 21.10.2020. Оржів. Стадіон “ОДЕК-УКРАЇНА”; поле 4; +11С
Попередження: Богданов, 2, Сущ, 37, А.Пушкарчук, 62, Кулаковський (нач.ОО), 63, Зайчук, 64, Семченко, 74, Жук, 79, Неделюк, 84, Байбула, 90

Єдиний гол Коляди в Луцькій області дав мінімальну перевагу ОДЕКу перед домашнім матчем-відповіддю, але інтрига на цей матч зберігалася велика. Тим більше, зважаючи на ударний старт лучан. Уже на 11-й хвилині Луцьксантехмонтаж знівелював перевагу оржівців. Зайчук прокинув м’яча для Кабанова, а Тарас, граючий тренер гостей, сміливо пішов на кількох суперників, з лівої ноги пробивши в дальню дев’ятку – 0:1. Далі Сущ по діагоналі запустив м’яча на дальній край карного майданчика, а захисники ОДЕКа не тільки не змогли його далеко винести, а ще й підбили ближче до суперника. Андрій Пушкарчук, змістившись зліва вздовж лінії карного майданчика, на виконання пробив у дальню дев’ятку не згірш від Коноплянки найкращих часів – 0:2.

Ще до перерви, підстерігши помарку воротаря на виході, Трофімчук намагався закинути через нього м’яча, проте влучив у маківки гравців на лінії. Після тонкого пасу Богданова Гайдучик навіть забив, але рефері зафіксував офсайд. Турбували Семченка ударами з різних дистанцій Фесенко, Семенчук, Коляда. А Богданов уже після перерви струсонув поперечину, на другій хвилі цієї атаки Коляда під кутом не зміг переграти луцького воротаря.

Ох, як прикро було б за таких обставин отримати ще й третій гол, а шанси були! Махнюк і Пушкарчук розстрілювали Омелянюка впритул, але воротар ОДЕКа парирував перший удар, а другий розминувся з ціллю. Наче в винагороду за цю звитягу голкіпера – успіх біля протилежних воріт. Це один із найавторитетніших оржівських гравців, Олександр Ніколайчук, вишуканим ударом зі штрафного метрів з 20-ти оминув стінку й влучив у дальній кут ближче до «шістки» – 1:2 на 56-й хвилині. А зрівняти рахунок випало захиснику, який вийшов на заміну. Вкотре свій високий футбольний інтелект проявив Богданов, тонким пасом знайшовши між суперниками Івана Мучака, який відразу після прийому по діагоналі метрів із десяти поцілив у дальній кут – 2:2.

Міг зайти й третій гол – ще один штрафний просвистів у сантиметрах від дев’ятки, але й нічийного камбеку вистачило оржівському клубу, щоб знову дістатися 1/4 фіналу зі сподіваннями на повторення 2003 і 2012 років, коли ОДЕК здобував Кубок України серед аматорів.

ФК Суми – Скіф (Шульгинка) – 3:2 (1Т: 1:1, перший матч – 1:1)
Голи: Куценко, 3 (пен.), Пааго, 75, В.Колесник, 90+4 – Макаренко, 3, 70 (пен.)

Суми: Захарчук, Курдас, Мороз, Б.Колесник, Зрібняк, Хорольський (В.Колесник, 80), Макаров (Сайко, 73), Куценко©, Ганжа, Танчик (Пааго, 54), Чеглов. Запасні: Горох, Скаржинський. Головний тренер: Сергій Страшненко.

Скіф: Бутко, Шульц, Шафоростов, Семиволос (Верховод, 71), Черченко, Макаренко, Стебловський©, Запояска (Тищенко, 76), Скачков (М.Коломецький, 84), Солодкий, Середа (О.Коломецький, 84). Запасних не залишилося. Головний тренер: Роман Білашенко.

14:00; 21.10.2020. Байрак. Стадіон “Альянс-Арена”; поле 4; +6С
Суддя: Сахно Олександр (Київська обл.)
Попередження: Шафоростов, 4, Черченко, 39, Запояска, 45+1, Верховод, 72, Шульц, 82

Нічия на Луганщині неабияк мотивувала команди. Вже в дебюті вони виконали «норму» за голами попереднього матчу. Після подачі з правого флангу від господарів м’яч влучив у руку захиснику Скіфа й рефері Сахно, який зазвичай працює в Першій лізі ПФЛ, призначив пенальті в ворота гостей. Досвідчений Валерій Куценко переграв з 11-метрової позначки воротаря, який метнувся вправо від себе – 1:0 вже на 3-й хвилині.

Проте вже через півхвилини Скіф відігрався. Після розіграшу в центрі поля й діагоналі направо Скачков відпасував на Макаренка, і Сергій влучно пробив у дальню «шістку» – 1:1. Цей рахунок залишав можливість серії післяматчевих пенальті, тож грали суперники обережно, розуміючи ціну помилки в протистоянні такої ваги. Але все ж у другому таймі події збурилися ще одним 11-метровим. Тепер уже удар Стебловського влучив у руку комусь із сумчан, тож пенальті на ті ж ворота виконували вже шульгинчани. Сергій Макаренко вирок арбітра виконав не менш вправно, аналогічно до Куценка перегравши голкіпера – 1:2. П’ятий гол у розіграші для гравця Скіфа – він тепер лідирує в перегонах бомбардирів. А між тим стало ясно, що серії післяматчевих пенальті вже не буде.

У цей важливий момент спрацювали заміни Страшненка. Чеглов із Хорольським розігралися в  центрі поля, послідувала діагональ на правий край поля, де шоу видав Генрі Пааго Тедум. Він змістився з флангу в центр, пробіг вздовж лінії карного майданчика й пробив низом у ближній для себе й лівий від воротаря нижній кут – 2:2 вже через п’ять хвилин після другого голу Скіфа. Але це була лише половина справи. Два виїзних голи давали перевагу саме гостям, за таких обставин вони проходили в 1/4 фіналу. Але ФК Суми проявили вольові якості. Допоміг пізній кутовий, який почимчикував виконувати Куценко. Після подачі від лівого прапорця голкіпер Скіфа зіграв на виході, але відбитий кулаком м’яч влучив у суперника і зрикошетив у ворота. Тим, хто опинився в потрібний час у потрібному місці, виявився Владислав Колесник – саме він підстеріг свій шанс і підбив м’яча в сітку. 3:2 – ФК Суми додаються до когорти чвертьфіналістів.