Кубок ААФУ: Вікторія, ЛНЗ та Олімпія виходять у півфінал

ЛНЗ (Лебедин) – ОДЕК (Оржів) – 1:0 (1Т 0:0; перший матч – 1:0)
Гол: Замуренко, 64

ЛНЗ: Панченко, Кошелюк, Сафонов, Листопад, Бурлін©, Пиріг, Сторчоус, Ткаченко, Котляр (Микитин, 61), Замуренко (Клюс, 89), Пучковський (Кос, 75). Запасні: Ярошевич, Кузнєцов, Даценко, Пуш. Головний тренер: Юрій Бакалов.

ОДЕК: Омелянюк, Наумець, Трофімчук, Чикалюк-Козакевич© (Таргоній, 79), Красномовець (Фесенко, 43), Ніколайчук (Дерман, 75), Коляда, Савицький, Богданов (Газицький, 89), Семенчук, Гайдучик. Запасні: Кособуцький, Ящук, Гвоздь. Головний тренер: Олег Шандрук.

13:00; 04.11.2020. Лебедин. Стадіон “ЛНЗ-Арена”; поле 4; +14С ЖК Шандрук (гол.тр.ОО), 51
Суддя: Федан Денис (Олександрія)
Попередження: Наумець, 7, Пучковський, 15, Красномовець, 34, Ніколайчук, 38, Кос, 76, Сафонов, 77, Бурлін, 83, Трофімчук, 88
Вилучення: Наумець, 38 (повторне попередження)

Мінімальна перевага після першого матчу робила господарів фаворитами протистояння. Втім, і ОДЕК прибув на Черкащину із серйозними намірами. Це підтвердила перша ж атака, коли вимальовувався вихід три в три, але Семенчук не зміг переадресувати м’яча одноклубнику, й справа завершилася кутовим без удару. У відповідь гарну атаку ЛНЗ провів на 10-й хвилині. З лінії карного майданчика здорово бив Замуренко – але не влучив у дальню «шістку». Так само мимо воріт пробив і оржевець Коляда – направив м’яча над поперечиною. Далі вже лебединянин Сторчоус, головою замикаючи навіс із правого флангу, трішечки не влучив у площину воріт.

ОДЕК двічі виконував перспективні стандарти. В першому випадку воротар господарів Панченко навіщось виніс м’яча за межі карного майданчика, але Красномовець недокрутив у ближню дев’ятку, в другому – Богданов бив під поперечину і тут голкіпер ЛНЗ зіграв надійно й виручив. А ключовим моментом першої половини гри став епізод, коли захисник Наумець, підключившись до атаки, впав після зіткнення в карному майданчику з Листопадом. Упавши, він вимагав пенальті – а арбітр натомість відзначив жовтою карткою за симуляцію, і вона стала другою – вилучення. У меншості гості відразу ж пропустили, але вінгер Котляр все ж забивав із офсайду.

Ось так, в бадьорому обміні моментами, й пройшов без голів перший тайм. Проте кожна хвилина грала проти ОДЕКа, який змушений був відігравати «домашній» гол ще й у скороченому складі. І тому відразу ж після перерви команда з Рівненщини заробила штрафний, після якого Гайдучик опинився прямо перед воротами. От тільки в оточенні він не зміг пробити так, щоб зовсім не залишити шансів воротарю. А у відповідь – гол від Лебедина. Перша подача кутового не пройшла, другу від Сторчоуса вибив на виході голкіпер ОДЕКа, проте точно на ногу Замуренка, який і направив м’яча в сітку по дузі метрів із 15-ти. 1:0 – надважливий для господарів матч.

Гості намагалися відігратися – були досить небезпечні удари Богданова та Трофімчука, але суперники кидалися під м’яч, а Газицький в кінцівці пробив у сторону від воріт. І лебединяни ще й могли подвоїти перевагу, але Кос із хорошої позиції влучив у дальню стійку.

Олімпія (Савинці) – ФК Суми – 2:1 (1Т 1:0; перший матч – 2:2)
Голи: Субочев, 11 (пен.), Співак, 67 – Шаврін, 90+3 (пен.)

Олімпія: Казаков, Дземку, Тарганчук (Ситник, 90+2), Малик, Ковтун, Фабунмі (Бажан, 46), Рудченко (Кунєв, 74), Радченко (Гриценко, 90+2), Субочев (Бурляй, 69), Богомаз©, Куць (Співак, 63). Запасний: Макаренко. Головний тренер: Олександр Кулик.

Суми: Захарчук, Курдас, Мороз, Б.Колесник, Зрібняк, Хорольський (Пааго, 63), Макаров, Куценко© (В.Колесник, 85), Чеглов (Скаржинський, 70), Ганжа (Танчик, 58), Шаврін. Запасний: Горох. Головний тренер: Сергій Страшненко.

13:38; 04.11.2020. Миргород. Стадіон “Старт”; поле 3; +13С
Суддя: Цибулько Євген (Черкаська обл.)
Попередження: Субочев, 48, Танчик, 59
Вилучення: Макаров, 52 (серйозне ігрове порушення)

Результативна нічия в першому матчі давала Олімпії перевагу виїзних голів, але не оберігала від хиткості підсумку 2:2. Треба було самим працювати на перемогу на своєму полі, щоб відстояти трофей. Тим не менш, активніше почали сумчани, які провели відразу кілька гострих атак без завершення. А у відповідь отримали пенальті. Після швидкого розіграшу стандарту в глибині поля Куць продерся через лівий край і біля лицьової впав у боротьбі з Морозом, який уже відставав від форварда. Досвідчений півзахисник Віталій Субочев ударом з правої ноги пробив точно в кут, і навіть правильний кидок воротаря не врятував ФК Суми – 1:0 вже на 11-й хвилині.

Тут треба сказати, що сумська команда створила володарям трофею цілком гідну опозицію. Не пройшло й десяти хвилин, як після штрафного добре знаного на Полтавщині Куценка Шаврін цілив у дев’ятку, але воротар Козаков у стрибку перевів м’яча в хрестовину. Пізніше голкіпер Олімпії справився з дальнім ударом Куценка та ближнім випадом Шавріна після пасу на хід. Але ці моменти не було реалізовано, як і супер-шанс Ганжі відразу після перерви.

Натомість, Олімпія опинилася в більшості, коли Макаров майже в центрі поля жорстко в’їхав у Дземку. Тепер уже гру контролювали господарі. Пішли дуже гострі моменти: Куць, замикаючи передачу справа, не влучив у ворота з убивчої позиції, а Ковтун після флангового підключення влучив у захисника, який метнувся закривати кут воріт. А тут ще й «зайшли» якісні заміни від Кулика, які й довершили справу. Євген Співак розігрався з Бажаном і чітким ударом завершив вихід на воротаря – 2:0. До честі гостей, вони не здавалися в меншості й при дефіциті в два голи. Але лише в кінцівці забили з пенальті, який Пааго заробив у не дуже щільній боротьбі з Тарганчуком. Вадим Шаврін з позначки все ж переграв воротаря Олімпії, який провів дуже сильний матч – 2:1. На більше часу в ФК Суми не було, тож савинецька команда продовжує захист трофею.

Вікторія (Миколаївка) – ФК Вовчанськ – 2:0 (1Т 0:0; перший матч – 0:0)
Голи: Аржанов, 47, Черніков, 78

Вікторія: Зінченко, Михайлюк (Яценко, 69), Чередниченко, Нелін©, Цапій (Шевченко, 81), Касьянов (Шимко, 90+4), Гранкін, Черніков, Кузьмін, Аржанов (Романенко, 90+4), Акімов (Без’язичний, 69). Запасні: Зарубін, Єременко. Головний тренер: Артем Радіонов.

Вовчанськ: Леонідов, Джаухар (Єрмошенко, 61), Радченко (Асєєв, 79), Тарадуда, Покосенко, Чепіга, Іванченко© (Якименко, 67), Ньємб, Мряченко (Волга, 79), Коваленко, Галушка (Анвулі, 59). Запасні: Белименко, Мизюк. Головний тренер: Андрій Березовчук.

14:00; 04.11.2020. Миколаївка. Стадіон “Вікторія”; поле 4; +12С
Суддя: Бич Ігор (Київ)
Попередження: Іванченко, 56

Нулі після першого матчу додавали інтересу цьому статусному протистоянню. Господарі – чинні чемпіони України серед аматорів і фіналісти кубка минулого сезону. Гості – фіналісти Кубка ААФУ минулого року, та ще й лідери своєї групи в поточному чемпіонаті, як і їхні суперники.

Можливо, статус команд зумовив дещо, як здалося зі сторони, обережну гру – надто в першому таймі. Відзначимо хіба що штрафний Акімова (його парирував у стрибку воротар ФК Вовчанськ), а також шалений дальній удар Касьянова з гри, який також відпрацював новий голкіпер «вовків» Леонідов. Ще захисник Чередниченко бив через себе в падінні, потішивши численних інтернет-глядачів. Найкращий шанс гостей – це удар над поперечиною від Джаухара після виносу флангової подачі.

А от відразу після перерви Вікторія повела в рахунку, і, до прикрості ФК Вовчанськ, це був курйозний гол. Після пасу з глибини від Неліна Володимир Аржанов чи то пробивав, чи то прострілював, але воротар не втримав м’яча в руках, впустивши його в ворота – 1:0. Щоб врятувати гру, гості кинули в гру навіть Анвулі – топового бомбардира Чемпіонату ААФУ, який опинився в центрі уваги на 61-й хвилині, проте з офсайду не зміг переграти Зінченка (в тому моменті ФК Вовчанськ претендував пенальті, натякаючи, вочевидь, що удар прийшовся в руку Неліна, який намагався перервати передачу на форварда). Цього не сталося.

Навпаки, Вікторія забила вдруге. Кузьмін із Аржановим відпрацювали на лівому фланзі, а навіс на дальній стійці ударом під поперечину замкнув Володимир Черніков – 2:0. Команда із Сумщини продовжує боротьбу за обидва трофеї.