Вікторія – чемпіон України серед аматорів сезону 2019/20! Це був божевільний фінал!

У проведеному сьогодні фінальному поєдинку вона обіграла Епіцентр (4: 4, 3:1 по пенальті).

Вітання воротарю Вікторії Зарубіну, який виграв серію пенальті, фото В.Водарського, для Sport Arena

• Перед грою

Вони дуже різні: Вікторія третій рік поспіль вийшла у супер-фінал, а Епіцентр у першому ж сезоні на всеукраїнському рівні зумів залишити поза грою низку авторитетних суперників. Вікторія прогнозовано виступила в чемпіонаті, дісталася до фіналу кубка, а от Епіцентр починав із серединки, масово посилився вже під час чемпіонату і видав потужний передфінішний спурт. Було ясно, що ці суперники видадуть рівний, конкурентний супер-фінал.

• Гра

Якщо коротко, це було щось. Уже в дебюті повели дунаївчани. Брати Кузіви розкрили правий фланг, і подачу ударом головою замкнув Барбоза – 1:0 на 5-й хвилині. Божевільна форма у бразильця – в плей-офф вже чотири голи і один асист у трьох матчах і на цьому, забігаючи наперед, зазначимо, не зупинився.

Відігралася Вікторія в середині першого тайму. Захисник Шевченко взагалі-то бив здалеку, але м’яч відскочив прямо до Кузьміна, і Андрій холоднокровно розправився з воротарем – 1:1 на 26-й хвилині. Однак рівність в рахунку протрималася дуже недовго. Знову найкращим чином зіграв правий край Епіцентру зі спритними братами Кузівими, і Барбоза, як і в попередньому гольовому епізоді, зіграв на випередження – 2:1 на 30-й хвилині.

Другий тайм вийшов не менш видовищним – хоча спочатку команди були обережними, адже ціна помилки була медальної. І дуже вчасно Вікторія зрівняла рахунок перед другим водопоєм, коли Борисенко на вістрі свого лівого флангу натрапив на суперника (жовта Жмуйді і штрафний), а Касьянов замість подачі розіграв пасом в глибину. Андрій Кузьмін встиг і прийняти, і підступно пробити низом десь з лінії штрафного ближче до правого від воротаря кутку – 2:2 на 64-й хвилині.

Це було ще не все. На 89-й хвилині Вікторія заробила штрафний на правому фланзі, навіс Касьянова головою підправив Чередниченко та Михайлюк забив на дальній штанзі – 2:3. Вперше вийшли вперед гості з Сумщини. Але в компенсований час Епіцентр зумів відігратися лонгболл по черзі “продовжили” двома скидками Івашко та Стрільчук, і Раца опинився на лівому куті воротарського, звідки встиг пробити у дальню “шістку” – 3:3 на 90+1 хвилині! Неймовірно!

Гра перейшла в екстра-тайми, але не в повних складах. Аржанов в’їхав в ногу Жмуйді, рефері показав порушнику жовту, а потім – після мхатовської паузи – і червону картку. Але Вікторія навіть в меншості зуміла повернути собі перевагу. Понеслася стрімка атака, Гранкін розметав кількох захисників і п’ятою відпасував на Неліна, який зіграв стіночку для Без’язичного. І форвард на виконання метрів з 16-ти упакував м’яч в сітку – 3:4 на 105-й хвилині! Але і це ще не все, ні-ні, не все. М’який навіс Морозова з лівого флангу, захист суперників втрачає на дальній штанзі Івашка, і головний бомбардир Епіцентру зрівнює рахунок – 4:4 на 112-й хвилині!

Справа дійшла до серії післяматчевих пенальті. Досвідчений воротар Вікторії Зарубін дав фору одноклубникам, парирувавши два удари суперників (ще один – від Р.Кузіва – пішов вище воріт). Вони “мазали” поменше, і вирішальний 11-метровий реалізував Ігор Чередниченко – 1:3!

• Після гри

На церемонії нагородження присутніх вітали перший віце-президент УАФ Анатолій Дем’яненко, перший віце-президент ААФУ Олександр Каденко, відповідальний секретар ААФУ, член виконкому цієї організації Сергій Загоруйко, віце-президент ААФУ, президент клубу “Шкіряний м’яч” Андрій Біба. Найкращими гравцями матчу визнали Андрія Кузьміна (Вікторія) та Баброзу (Епіцентр).

Вікторія з трофеєм, фото В.Водарського для Sport Arena

Вдруге за останні три роки Вікторія завоювала звання чемпіона України серед аматорських команд. А Епіцентр, завоювавши в дебютному сезоні срібні медалі йде далі – він є серед клубів, що пройшли атестацію під Другу лігу.

• Протокол

Епіцентр (Дунаївці) – Вікторія (Миколаївка) – 4:4. По пенальті – 1:3
Голи: Барбоза, 4, 31, Раца, 90+2, Без’язичний, 105 – Кузьмін, 26, 66, Михайлюк, 89, Івашко, 110

Післяматчеві пенальті: 0:0 – Стрільчук (воротар); 0:1 – Цапій; 0:1 – Раца (воротар); 0:2 – Гранкін; 1:2 – Барбоза; 1:2 – Михайлюк (воротар); 1:2 – Р.Кузів (вище); 1:3 – Чередниченко.

Епіцентр: Броварський (Чернобай, 106), В.Кузів (Морозов, 71), В.Бадло (Стрільчук, 77), Жмуйда, Ничипоренко, Раца, Кривобедрий, Кіцак, Р.Кузів, Черченко (Івашко, 71), Барбоза. Запасний: Сич. Головний тренер: Ігор Бадло.

Вікторія: Зарубін, Михайлюк, Чередниченко, Яценко, Шевченко (Цапій, 46), Касьянов, Гранкін, Аржанов, Кузьмін (Нелін, 82), Борисенко (Черніков, 65), Акімов (Без’язичний, 59). Запасний: Єрохін. Головний тренер: Артем Радіонов.

17:00; 16.08.2020. Київ. Стадіон НТК УАФ ім. В.М.Баннікова; поле 4; +25С
Суддя: Сахно Олександр (Київська обл.)

Попередження: Черченко, 53, Аржанов, 55, Жмуйда, 65, Стрільчук, 80, Родіонов (гол.тр.ВМ), 89, Михайлюк, 89, Барбоза, 106, Ничипоренко, 108
Вилучення: Аржанов, 90+4 (повторне попередження), Родіонов (гол.тр.ВМ), 103 (повторне попередження)