Шахова партія, або Ідеальний розклад для Іспанії. Підсумки сенсаційного фінішу у групі Е ЧС-2022

Фурія Роха посприяла вильоту Німеччини з мундіалю та уникла зустрічі з Бразилією у чвертьфіналі

Япония - Испания. Фото - Getty Images

Збірна Німеччини залишає чемпіонат світу. Іспанія фінішувала на другому рядку у квартеті. Японія стала першою, обігравши двох фаворитів – німців та іспанців. Такий результат групового раунду квартету Е, в якому все вирішувалося в останньому турі і в якому склалася ідеальна ситуація для Іспанії. Хоча, здається, похвилюватися їм довелося. Згадуємо розклади та хронологію заключних матчів.

Дивіться також: Німеччина у результативному матчі обіграла Коста-Ріку, але вибула з чемпіонату світу

Ситуація перед стартом

У заключному турі Іспанія грала з Японією, а Німеччина – з Коста-Рікою. Іспанці мали чотири очки (нічия з Німеччиною, перемога над Коста-Рікою), Японія три (перемога над Німеччиною, поразка від Коста-Ріки), Коста-Ріка також три (перемога над Японією, поразка від Іспанії), Німеччина – jдне (нічия з Іспанією, поразка від Японії).

Японії для виходу до наступного раунду турніру була потрібна перемога над Іспанією. Коста-Рікі – виграш у Німеччини. Іспанію могла влаштувати навіть поразка, якщо німці крупно (з різницею у вісім (!) голів не обіграють Коста-Ріку), або ж костариканці не виграють у Німеччини. Причому варіант з поразкою і проходом далі був для Іспанії навіть кращим: у такому разі Фурія Роха займала б друге місце, уникнувши зустрічі вже в 1/4 зі збірною Бразилії (звичайно, якщо пентакампеони пройдуть стадію 1/8) і отримавши в суперники по 1/8 збірну Марокко. Результати матчів групи F на момент початку поєдинків у квартеті Є вже відомі.

Німеччині потрібна була перемога над Коста-Рікою та поразка Японії у грі з Іспанією.

Що вийшло

Важко сказати, чи свідомо іспанці дотримувалися такої стратегії, чи вже вийшло випадковим чином, але спрацював найкращий варіант для Фурії Роха та найгірший для Бундестім: Іспанія програла Японії, Німеччина не зуміла з потрібним рахунком перемогти Коста-Ріку.

У плей-офф з першого місця вийшла Японія, яка у 1/8 фіналу зіграє з Хорватією, з другого – Іспанія, яка отримала Марокко. Німеччина їде додому, фінішувавши третьою. Коста-Ріка замкнула турнірну таблицю, мало не створивши ще одну гучну сенсацію турніру.

Як все було

Першими рахунки у матчах відкрили фаворити: в Іспанії Японії забив Мората, у Німеччини у воротах Коста-Ріки розписався Гнабрі. Причому зробили це команди майже синхронно: Німеччина забила на 10-й хвилині, Іспанія – на 11-й. За таких розкладів Іспанія займала перше місце у групі, Німеччина – друге. До перерви рахунки у матчах не змінилися.

У дебюті другого тайму (на 48-й хвилині) Японія зрівняла рахунок у грі з Іспанією. Тепер до 1/8 фіналу виходили Іспанія – з першого місця, та Японія – з другого. Німеччина залишалася третьою (через поразку від Японії).

На 51-й хвилині Японія вийшла вперед у матчі з Іспанією – 2:1. За таких розкладів вже Японія виходила на перше місце в групі, другою залишалася Іспанія, Німеччина мала 40 хвилин ігрового часу, щоб спробувати змінити різницю і забити Коста-Ріці ще шість голів.

На 58-й хвилині Коста-Ріка зрівняла рахунок у матчі з Німеччиною. Іспанія могла виходити. За такої ситуації Японія виходила з першого місця у групі, Іспанія залишалася другою, випереджаючи Коста-Ріку за рахунок особистої зустрічі.

На 70-й хвилині Коста-Ріка вийшла вперед у матчі з Німеччиною, і тепер прийшов нервувати Іспанію. За таких рахунків Японія виходила з першого місця в групі, Коста-Ріка – з другого, Іспанія та Німеччина пролітали повз плей-офф.

Дивіться також: Японія – Іспанія. Відео огляд матчу за 1 грудня

Але все трималося лише три хвилини. На 73-й Хавертц зрівняв рахунок у матчі з Коста-Рікою, подарувавши Іспанії шанс на плей-офф. На 85-й Кай, вивівши Бундестім уперед, його оформив у реальність, а Фюллькруг на 89-й забив у ворота костаріканців четвертий м’яч. Щоправда, жодного ефекту ці голи вже не мали: Іспанія та Японія більше голів не забивали, забезпечивши собі місця у 1/8 фіналу та відправивши Німеччину додому.

Карма

Звісно, ​​напевно, наївно припускати, що такі розклади Іспанією готувалися заздалегідь. Теорії змов, відверто кажучи, набридли. А будувати припущення, ґрунтуючись лише на неймовірному, але не неможливому збігу обставин, докорінно невірно. Просто нагадаємо про футбольну карму: 1982-го року на чемпіонаті світу в Іспанії (!), коли збірні ФРН та Австрії дивним чином завершили матч між собою з потрібним рахунком (перемога німців 1:0), залишивши за бортом турніру збірну Алжиру. Бумеранг завжди вертається.