Мальдера: “Під час матчу Шовковський працює на трибунах з комп’ютером, відправляючи відео по ходу гри”

Помічник Андрія Шевченка - про роль Шовковського в збірній України

Александр Шовковский (слева) и Андрей Шевченко. Фото - zbirna.com

Андреа Мальдера – помічник головного тренера синьо-жовтих Андрія Шевченка – в інтерв’ю Роману Бебеху для YouTube-каналу «Бомбардир» розповів, яку роль виконує Олександр Шовковський під час матчів збірної. За словами фахівця, цю задумку тренерський штаб втілив з минулого року.

“На трибунах працює Олександр Шовковський з комп’ютером, який відразу відправляє певні відеофрагменти. Під час матчу ми – на зв’язку і відразу вирішуємо, які моменти будемо демонструвати: наш вихід з оборони, вихід суперника, стандарти. Він відправляв мені відео в той час, як я сидів на тренерській лаві під час першого тайму. У мене є айпад на якому я відразу вибираю моменти які показати команді в перерві”, – розповів Мальдера.

“Там чисто флеш на 15-20 секунд момент і концепт. Коротке відео, щоб трохи допомогти поліпшити гру, вийти з якоїсь проблемної ситуації. Гравці відчували проблему при виході з оборони, і ти повинен дати їм рішення. Запропонувати їм хоча б поговорити разом, і це спілкування допомогло нам в матчі зі Швейцарією. Тоді ми сказали, щоб вони не втрачали бажання виходити з оборони, а також іноді шукали довгі передачі. Якщо вони трохи нижче опускаються, тоді ми спокійно низом виходимо з оборони. Ми розуміли, що отримаємо цю проблему, тому що не звикли до таких суперників і таких матчів. Хлопці молодці, так швидко зреагували на цю проблему і адаптувалися до неї.

Шовковський розуміє, які у нас вимоги, чого ми хочемо і наш план на гру. Для нас важливо, щоб були додаткові очі на трибунах, але не просто була інформація в кінці першого тайму. Різниця в тому, що ми маємо інформацію під час самого моменту. Він дивиться ігрову ситуацію і відразу обрізає відео, і через 20 секунд, в залежності від вай-фай, хвилину або трохи більше мені приходить це відео.

Я на тренерській лаві можу його подивитися. Наприклад кутовий: хто з ким грає. Під час самого матчу, коли дивишся з лави, ти можеш щось не помітити, або банально втратити. А переглядаючи повтор, ми потім побачили, що під час кутового у нас в штрафній був вільний гравець. І доводилося виправляти це по ходу матчу, а не чекати завершення першого тайму».

Нагадаємо, екс-голкіпер Динамо і збірної України Олександр Шовковський увійшов до тренерського штабу Андрія Шевченка восени 2018 року.