Караваєв ‒ гідна заміна Циганкова: оцінки Динамо за перемогу над Штурмом

Sport Arena аналізує дії футболістів київського Динамо в матчі кваліфікації Ліги чемпіонів проти австрійського Штурма

Караваєв ‒ гідна заміна Циганкова: оцінки Динамо за перемогу над Штурмом. Новини футболу

Александр Караваев. Фото - fcdynamo.com

На шляху в груповий турнір Ліги чемпіонів Динамо зустрічається з австрійським Штурмом. У першому – умовно домашньому ‒ матчі протистояння кияни переграли земляків Арнольда Шварценеггера (1:0).

Кого хвалити за цей матч у складі динамівців? Розбирається Sport Arena.

1. Георгій Бущан – 7,5

>> Знову дуже переконливий – чотири сейви (біля 20 за три матчі нового сезону). Справився з ударами Прасса, Хойлунна, та. Помарки мали місце, проте залишилися непокараними – навіть супермоменти Аффенгрубера та того ж Хойлунна Штурм залишив без гідного завершення. Мінімальна перемога киян – черговий матч, у якому Бущан для Динамо більше ніж воротар. Справжній лідер.

1. Томаш Кенджера – 6,5

>> Правий фланг був менш яскравим у киян, ніж лівий, але применшувати обсяги робіт Кенджери не варто. Були в поляка й помилки. Наприклад, на 15-й хвилині Кенджера не заблокував щільний удар Прасса, який мав і добивання. На 23-й хвилині Томека «розміняли» на своєму фланзі, й у підсумку Хойлунна міг вирішувати із вбивчої позиції (його проблеми, що в ворота не влучив). Були й хороші епізоди – в кількох моментах проти Саркарії та Хойлунна він дуже непогано діяв на блокуваннях. Підсумок – за Томашем, і ця «суха» перемога йому в актив.

1. Ілля Забарний – 7,0

>> Вкотре констатуємо, що спокій і розважливість Забарного задає темп оборонним діям Динамо, як хороший метроном – синхронності бенду. Забарний хороший у грі один в один, переконливий в роботі з м’ячем. Здорово підстраховував товаришів по команді, як у моменті з гольовим моментом Аффенгрубера. Недоліків було лише кілька: не дограв із Хойлунном, коли той пробивав по воротах хвилині на 20-й, в двох моментах не встигав за суперниками (без суттєвого загострення з їхньої сторони).

1. Денис Попов – 6,5

>> Пережив дуже неприємні миттєвості в першій третині матчу. Кидався вперед, залишаючи на розрив Забарного (на початку гри цим ледве не скористався Хойлунн). Ціною жовтої картки збив активного Хойлунна на 21-й хвилині. Пізніше, на 24-й хвилині, висунувся на простріл із лівого флангу й дуже просто його пропустив. Пізніше стабілізувався й надалі старався діяти так, щоб не приводити до загострень. Ще одна цікава деталь: саме з Попова, транзитом через Шепелєва та Дубинчака, розпочиналася гольова атака.

1. Владислав Дубинчак – 7,0 << 71’ 2. Вівчаренко

>> Знову відзначаємо, наскільки активно Дубинчак відіграв на своєму лівому фланзі. Із середньою позицією півзахисника, Владислав брав участь у більшості швидких комбінацій через свій край. Дуже здорово проходив Газібеговича. Неодноразово проривався на позиції, звідки можна було ефективно асистувати нападу. Єдиний у матчі гол – співавторства Дубинчака. Не дозволив зіграти на повну силу й своїм суперникам, у тому числі Саркарії, який на старті сезону залишав дуже хороше враження. Хоча за момент на 20-й хвилині з невдалою перепасовкою з Шапаренком Динамо могло поплатитися…

1. Сергій Сидорчук – 6,0

>> Капітан звично виконував роль «опорного каркасу» динамівських побудов. Відпрацьовував на великій території від власного карного майданчика до чужого. Вкрай невдало зіграв на 20-й хвилині, ледве не асистувавши Хойлунну під гол. Старанно шукав можливість пробити, втім, коли вона випала на 60-й хвилині, запустив м’яча зовсім в сторону від цілі. Значно вирівнявся по ходу матчу, під час якого бували моменти, коли втримувати австрійців ставало все важче.

1. Володимир Шепелєв – 6,5 << 71’ 19. Гармаш

>> Звично виконував багато чорнової роботи, встигав за темпоритмом команди та активно підігравав Сидорчуку в фазі гри без м’яча та Шапаренку в швидкому переході від оборони в атаку. Зразків, коли Шепелєв вдало підтримував атаки, можна знайти відразу декілька. Зверніть увагу, що саме він підключив Дубинчака в комбінації, яка призвела до переможного голу. Пізніше Володимир стомився й «підсів» на картку вже на початку другого тайму – заміна була закономірною, свої сили Шепелєв віддав цій грі без залишку.

1. Олександр Караваєв – 8,0

>> Гравець, який змусив нас забути про передматчеву травму Циганкова. Правоногий Караваєв на своєму фланзі дещо змінив архітектуру атак Динамо, і це зробило їх гострішими. Олександр, здебільшого, дуже здорово відчував ритм атак, що й дозволило йому опинитися в потрібному місці в потрібний час і вдало спіймати на ногу передачу Дубинчака. Могло б бути навіть ще краще, якби Караваєв краще пробив з лівої, опинившись по центру, або якби він побіг на ще один гострий фланговий простріл з протилежного краю.

1. Микола Шапаренко – 6,5

>> Діяв у підіграші та виконав чимало передач і подач – як із гри, так і зі стандартів. Розіграші кутових із Дубинчаком можна заносити Шапаренку в актив. Переважно дуже чітко розрізав редути суперників низовими передачами та закиданнями на рубіж штрафної площини, а от у більш глибинній перепасовці двічі досить грубо помилявся. Міг сам більше загрожувати чужим воротам – але на 65-й хвилині з гри пробив неточно, а зі штрафного припечатав суперників.

1. Віталій Буяльський – 6,5

>> Уже в дебюті підсадив Вютріха на попередження, потім ще Станкович на ньому отримав жовту картку. Надалі Буяльський дуже непогано комбінував із Шапаренком і флангами, беручи активну участь у організації атак. І сам діяв у завершенні, проте з меншою, ніж може, ефективністю.

1. Артем Бесєдін – 6,0 << 83’ 11. Ванат

>> Безперечно, «опорний форвард» відіграв у цьому матчі свою роль – згадати хоча б гольову атаку, де він лаконічно й витримано пропустив, ледве підкоригувавши, простріл Дубинчака під удар Караваєва. Проте в цьому матчі Бесєдіна дуже не вистачало якраз у завершенні. Відразу в кількох атаках Артем пропустив м’яча замість активного втручання, так що, виконуючи необхідні об’єми бігової роботи, все-таки не давав потрібної адреси для передач і не знаходив можливості пробити. Єдиний удар – головою після розіграшу кутового на 73-й хвилині – вийшов у Бесєдіна невдалим – неточним.

Заміни

1. Дубинчак 71’ >> 2. Костянтин Вівчаренко – 6,5

>> Цілком витримав той темп, який задав матчу, не в останню чергу його попередник – Дубинчак. Взяв участь у кількох комбінаціях, одна з яких – наприкінці гри – могла дати Динамо навіть більш комфортну перевагу, ніж очікувалося. Добре взаємодіяв із Буяльським.

1. Шепелєв 71’ >> 19. Денис Гармаш – 6,0

>> Гармаш на досвіді виконав своє завдання – утримати на свіжості важливий плацдарм у середині поля та дещо заспокоїти команду, якій не вистачало сил, що могло призвести до зривання на фоли.

1. Бесєдін 83’ >> 11. Владислав Ванат – 6,5

>> Ваната очікували, може, навіть раніше – і він досить непогано ввійшов у гру. Темп підтримував, у комбінаціях брав участь. Якби у Караваєва вистачило сил і емоцій на ривок на 88-й хвилині, герой матчу цілком міг би перетворити простріл Владислава на асист.