Агробізнес мінімально обіграв Оболонь і наблизився до топ-3

Команда Чижевського перервала серію з п'яти матчів поспіль без перемог у Першій лізі

Агробизнес - Оболонь, fcab.com.ua

Влад Власенко, Sport Arena

23-й тур Першої ліги завершувався в Волочиську Хмельницької області матчем двох дуже цікавих команд, одна з яких нещодавно домоглася свого головного результату в історії. Йдеться звичайно ж про Агробізнес і їх успіхи в Кубку України, де на стадії 1/4 фіналу підопічні Олександра Чижевського здолали Шахтар (1:0), але в півфіналі турніру поступилися в Тернополі Динамо (0:3). Саме на такому тлі наснаги після гри з киянами Агробізнес підійшов до поєдинку з ще однією столичною командою – Оболонню. Відзначимо, що до сьогоднішнього дня команди між собою зустрічалися лише п’ять разів в історії – чотири перемоги киян і лише один успіх Агробізнесу.

Команда Чижевського, безсумнівно, веде боротьбу за топ-3 і вихід в УПЛ, але поки що програє за очками своїм основним конкурентам – Вересу, Чорноморцю і Металісту 1925. Втім, в разі успішного завершення сезону Волочиська команда все ще може наздогнати суперників, маючи матч в запасі. Оболонь після зміни тренера і призначення на посаду Павла Яковенко напевно теж планувала до останнього боротися за вихід в Favbet Лігу, але поки що важко повірити, що верхівка Першої ліги настільки почне втрачати очки, що у Пивоварів з’явиться шанс на промоушн. До звітної гри Агробізнес підійшов на четвертому місці, Оболонь – на сьомому.

Вже на 2-й хвилині Оболонь могла виходити вперед після швидкої атаки по флангу. Відмінну подачу справа виконав Олексій Майданевич на дальню штангу, але там в дотик не зміг переправити круглого в сітку Руслан Скидан. Прикрий промах. Агробізнес відповів непоганим пострілом з-за меж штрафного Руслана Черненка – вище воріт Фастова пробив кращий бомбардир команди з Волочиська в цьому сезоні. Пристрілювався також і Микола Когут трохи згодом, але слабо і не дуже точно. Агробізнес до середини тайму перехопив ініціативу і ходив вперед більше, ніж кияни.

Продовжував проявляти активність попереду Черненко – черговий його удар заблокував захисник, а після подачі кутового і хорошої скидки Івана Когута на дальню штангу фол в активі зробив Владислав Шаповал. Кияни відповіли кількома своїми атаками, з яких найбільш запам’ятався удар з середньої дистанції від Сергія Суханова – Мозіль насилу відбив м’яч на кутовий після пострілу захисника. Гостро відповіли і господарі, коли після подачі зі штрафного м’яч відскочив до Романа Дідика, але той з кількох метрів не зумів завдати акцентований удар в створ.

І все ж команда Чижевського зуміла вийти вперед на 36-й хвилині! Відмінна комбінація вдалася гравцям Агробізнесу: спершу Іван Когут здорово віддав вперед по флангу на Юрія Романюка, той відпасував в штрафну до Артему Дудика, який здорово розвернувся і скинув під удар Владиславу Шаповалу – залишалося лише розстріляти з пари метрів ворота Фастова, що Шаповал і зробив – 1:0. Перша результативна дія вихованця луцького футболу Дудика в новій команді, який лише кілька днів тому був підписаний клубом з Хмельницької області. Команди пішли на перерву за мінімальної переваги Агробізнесу.

Після виходу на другий тайм команда Чижевського показала себе досить зарядженою, що підтвердили небезпечні удари Артура Думанюка і Миколи Когута – в першому випадку виручив Фастів, а другій спробі не вистачило точності. Оболонь відповіла ближче до середини другої половини – Мозіль забрав м’яч у руки після удару низом від вийшовшого на заміну Єгора Прокопенка. На 79-й хвилині шикарний навіс з флангу в чужу штрафну виконав Юрій Романюк, але з’явившийся в другому таймі Ігор Бойчук головою пробив поруч зі штангою воріт Оболоні.

За рахунку здавалося, що Пивовари повинні йти вперед на штурм воріт Мозіля, але навіть в кінцівці матчу Агробізнес виглядав краще. Хороший шанс відзначитися мав Богдан Семенець, але після його удару в створ відмінну реакцію продемонстрував Фастів. У підсумку команда з Волочиська довела свою перевагу на полі до логічного завершення – перемоги з рахунком 1:0. Команда Олександра Чижевського наблизилася до топ-3 – до третього Металіста 1925 лише два очки. Господарі перервали свою серію з п’яти матчів без перемог у Першій лізі. Оболонь посідає восьме місце і про вихід в УПЛ вже не думає.

Man of the match - Артем Дудик (Агробізнес)

Артем Дудик лише кілька днів тому перейшов в Агробізнес, але сьогодні склалося враження, що він знаходиться в команді вже давно. Хороше взаєморозуміння з партнерами, а також відмінна гра в чужій штрафній під час гольового епізоду – Дудик записав на свій рахунок асист.

• Перша ліга. 23-й тур

Агробізнес (Волочиськ) – Оболонь (Київ) – 1:0 (1:0)
Гол: Шаповал, 36

Агробізнес (стартовий склад): Мозіль, Юхимович, Дидик, М.Когут, Курило, Шаповал, Дудик, Думанюк, І.Когут, Черненко, Романюк. Запасні: Задерейко, Артим, Слотюк, Ярмоленко, Бойчук, Ємаєв, Косовський, Груша, Гливий, Немтінов, Семенюк, Семенець. Головний тренер: Олександр Чижевський.

Оболонь (стартовий склад): Фастов, Суханов, Безуглий, Мате, Голіков, Лобов, Матяж, Мурза, Майданевич, Скидан, Щебетун. Запасні: Литвиненко, Федоривський, Савченко, Прокопенко, Лукьянчук, Руденко, Батальський, Мединський. Головний тренер: Павло Яковенко.

16:00. Волочиськ. Стадіон «Юність»

Арбітр: Віктор Копієвський (Кропивницький)