Агробізнес обіграв Чорноморець і вийшов на третє місце Першої ліги

Вдесяте в сезоні і вдруге – проти одеситів забиває з пенальті Черненко

chernomorets.odessa.ua

Лев Зінгер, Sport Arena

Дуже важливий матч починав сьогодні першоліговий 26-й тур. Агробізнес, «зимовий чемпіон”, у весняній частині сезону дещо втратив свою перевагу і зустрічав одеситів на четвертому місці. Другий Чорноморець забезпечив собі сім очок переваги над господарями, а також п’ять – над третім Металістом 1925. Стало бути, для волочиського клубу це був рідкісний шанс в очному протистоянні з безпосередніми конкурентами скоротити відставання. Відчайдушний шанс – бути чи не бути, продовжувати серйозно претендувати на медалі або не продовжувати. Настрій господарів – перемагати, дати бій, як у першому колі, коли пізній пенальті Черненко приніс перемогу в Одесі.

Настрій, з яким вийшли господарі, відчувався вже з перших хвилин. Вже в дебюті атаку, яку розганяли Дудик і Романюк, завершував Думанюк – але під його удар метнувся захисник гостей Мартиненко. Це був важливий момент, добийся успіху – грати б йому веселіше. А так Чорноморець перехопив ініціативу, і вже воротареві господарів Мозілю довелося реагувати не тільки на численні подачі і простріли, а й на удари. І якщо з першої спроби Авагімян по воротах не влучив (з рикошетом), то другий змусив вступати в гру голкіпера. А коли Мартиненко в стрибку головою цілив під поперечину після кутового, Мозіль і зовсім видав видовищний сейв.

Лише після 20-ї хвилини волочищани почали виходити з оточення, і ось уже Романюк бив здалеку, але м’яч приглушився об суперника і поскакав не у ворота, а на кутовий. Трохи пізніше пару раз був у центрі уваги Дудик – в одному випадку не встиг на перспективний відскік після прострілу, у другому пробив трохи в сторону від дев’ятки. А потім і одесит Авагімян ще кілька разів випробував реакцію воротаря – одного разу і зовсім зарядив у поперечину. Один тільки цей півзахисник пробивав по воротах частіше, ніж всі суперники разом узяті – і це головне, що потрібно знати про перший тайм центрального матчу туру.

Після перерви знову в центрі уваги був активний Мартиненко – зовсім трохи не вистачило йому, щоб замкнути подачу штрафного з найнебезпечнішої позиції. І Євген, і його напарник по захисту Микицей дуже небезпечно ходили на стандарти. А у господарів відразу після виходу на заміну смачно бив півзахисник Груша – тепер уже Паламарчук виручив Чорноморець, ще через п’ять хвилин воротар впорався з дальнім ударом Думанюка. А коли на 85-й хвилині він заробив найнебезпечніший штрафний майже по центру воріт, Черненко обігнув і стінку, і поперечину – вище мети.

І ось, коли гра підходила до завершення, Романюк накрутив суперника і бив з правого флангу, але на шляху м’яча виник Лиховидько і прийняв його на руку. Арбітр тут же вказав на 11-метрову позначку і показав Віктору другу жовту, хоча захисник гостей показував, що м’яч йому влучив у груди ближче до плеча. Руслан Черненко, як і в першому колі, на досвіді і холоднокровності виконав пізній пенальті. Пробив точно в кут, і хоча Паламарчук гадав і тягнувся, допомогти тут нічим не міг – 1:0. Це 13-й гол Черненко – і 10-й з пенальті. Міг Чорноморець рятувати цей матч, але Бугай влучив у штангу, далі підчистив всюдисущий Дідик.

З 48 очками, принаймні, на добу тіснить з третього місця Металіст 1925, якому завтра тримати іспит перед Вересом. На кону дострокове підвищення в класі для лідера!

Man of the Match: Руслан Черненко (Агробізнес)

Що й казати: вирішив долю обох матчів з одеситами. Злий геній Чорноморця!

Агробізнес (Волочиськ) — Чорноморець (Одеса) – 1:0

Гол: Черненко, 88 (пен.)

Агробізнес (стартовий склад): Мозіль, Романюк, Юхимович, Дідик, Курило, Шаповал, Думанюк, Черненко, Семенюк, І.Когут, Дудик. Запасні: Задерейко, Артим, Слотюк, Бойчук, Ємаєв, Косовський, Груша, Гливий, Немтінов, Семенець, М.Когут. Головний тренер: Олександр Чижевський.

Чорноморець (стартовий склад): Паламарчук, Путря, Микицей, Мартиненко, Лиховидько, Кравченко, Вачиберадзе, Бодня, Авагімян, Мащенко, Штогрін. Запасні: Варакута, Козак, Долгов, Якимів, Бугай, Ковбаса, Брагару, Сухоручко, Яловенко. Головний тренер: Олексій Антонов.

Вилучення: Лиховидько, 87 (повторне попередження)

Волочиськ. Стадіон «Юність». 16:00

Арбітр: Сергій Бойко (Київська область)