Альянс зробив камбек і переміг Олімпік, вийшовши на друге місце Першої ліги

Команда із Липової Долини обійшла Кривбас

Фото - facebook.com/fcallianceld

Влад Власенко, Sport Arena

Один з найцікавіших матчів 13-го туру був запланований в Сумах, де зустрічалися Альянс і Олімпік – третя і п’ята команди турнірної таблиці відповідно. Команда із Липової Долини лише у минулому турі перервала свою триматчеву переможну серію, однак очевидно, що фізичний і моральний стан у підопічних Ярошенка на даному етапі знаходиться на високому рівні. Непогано виступає в останніх матчах і Олімпік, який вже майже місяць не програє. Словом, слід було очікувати задерикуватий футбол від двох непоступливих команд.

Старт поєдинку в Сумах лише підтвердив це очікування, адже команди взаємно ходили в атаки, а також багато фолили. Не минуло й хвилин 30-ти, як рахунок жовтих карток перевалив за чотири. Спершу небезпечніше виглядала команда Ярошенка, яка і почала створювати перші моменти. Можна згадати класний закид Пісного в напрямку Агапова, але той не дотягнувся до м’яча в чужій штрафній. Трохи пізніше Цурупін поблизу власного штрафного сфолив проти Пісного – спершу удар зі стандарту Шмигельского Шеремета відбив кулаками, а потім після пострілу все того ж Богдана другим темпом кіпер вже забрав м’яч намертво. Непогано стріляв і Піднебенной, який цілив у кут – м’яч пройшов в метрі від штанги.

Але все ж до кінця першої половини донеччани активізувалися, почавши створювати свої моменти. Спершу вони були не надто небезпечні, як наприклад дальній удар Яловенка, з яким впорався Важинський, але потім Олімпік почав набирати обертів. Напевно, такий темп дезорієнтував воротаря Альянсу, який помилився при вибиванні м’яча і віддав його в ноги Семчуку – з пострілом Вадима Важинський впорався, а добивання від Прядуна прийшло в штангу. Але все ж в самому кінці першого тайму команда Сергія Литовченка вийшла вперед: з лівого флангу відмінний навіс виконав Вадим Семчук, а Максим Прядун в дотик переправив круглого у сітку – 0:1! Через хвилину пролунав свисток на перерву.

Майже відразу в другому таймі Важинський знову невдало вибив м’яч на суперника, але Роман Яловенко не зумів переграти кіпера Альянсу, якому явно потрібно покращувати свою гру ногами. Ще через декілька хвилин Максим Прядун міг робити дубль, але пробив вже з зовсім гострого кута і в площину воріт не влучив. А на 60-й хвилині реальний шанс відзначитися мав Жуніор Нене: легіонер Олімпіка підхопив м’яч після помилки Пікуля в захисті, пройшов до штрафного, але з вигідної позиції пробив у сантиметрах від штанги воріт господарів. А через декілька хвилин Альянс відповів і зробив це дуже красиво: Руслан Пісний набрався сміливості і вистрілив з-за меж штрафного, відправивши м’яч точно під поперечину воріт Шеремети – 1:1.

Забитий м’яч надихнув Альянс і ще через шість хвилин команда із Липової Долини вже вийшла вперед. Руслан Пісний до забитого голу записав на свій рахунок ще й результативну передачу, коли зробив приголомшливий навіс з правого флангу точно на голову Рогозинському, а Валерій завдав точного удару в ближній кут – 2:1! До кінця матчу Олімпік більше не зміг створити небезпечних моментів, а ось господарі могли збільшувати рахунок після ударів Агапова і Шарая, але їх спроби хоч і були небезпечними, але у ворота не потрапили.

В результаті Альянс здобув три очки і піднявся на друге місце турнірної таблиці Першої ліги, хоча б на час змістивши з зони прямого виходу в УПЛ Кривбас. Олімпік залишився на п’ятій позиції.

Man of the match: Руслан Пісний (Альянс)

Хороший матч від Пісного, який спершу відзначився забитим голом, а потім віддав асист на Рогозинського.

• Перша ліга. 13-й тур

Альянс (Липова Долина) – Олімпік (Донецьк) – 2:1 (0:1)

Голи: Пісний, 63, Рогозинський, 69 – Прядун, 45

Альянс (стартовий склад): Важинський, Пікуль, Неплях, Пісний, Рогозинський, Лебеденко, Піднебенной, Ярошенко, Шарай, Шмигельский, Агапов. Запасні: Єфанов, Адаменко, Зайков, Герт, Осадчий, Лучик, Карноза, Сидоренко, Шпирьонок. Головний тренер: Юрій Ярошенко.

Олімпік (стартовий склад): Шеремета, Цурупін, Яловенко, Новиков, Стрижак, Жуніор Нене, Карвацький, Семчук, Білий, Прядун, Дмитренко. Запасні: Прокопенко, Шевченко, Ходуля, Зарічнюк, Литовченко, Ходаковський, Мудрик, Ковбаса, Трубочкін, Кірієнко. Головний тренер: Сергій Литовченко.

15:15. Суми. Стадіон «Ювілейний»

Арбітр: Павло Дубровець (Житомир)