Буковина здобула першу перемогу в сезоні, ЛНЗ розгромив Скорук та інші матчі 6-го туру Першої ліги

Sport Arena пропонує до вашої уваги всі звіти, огляди та відео матчів 6-го туру Першої ліги ПФЛ сезону 2022/23

Полесье. Фото - t.me/fcpolissya/

2 жовтня

Група А

• Чернівці

Лише по одному очку набрали нинішні суперники – закономірно замикали турнірну таблицю західної групи. Втім, якраз на матч один проти одного вони приберігали честолюбні плани. Початок від чернівчан був потужним – Паламарчук і Столяр досить небезпечно атакували редути маріупольців, але з нічого відкрили рахунок саме гості. Після кутового Буковини вони винесли м’яча куди подалі, а захисник Павлюк хотів відпасувати до свого воротаря. Та в події рішуче втрутився півзахисник Ігор Биковський: перехопив м’яча, вискочив на Чеботарьова й з лівої ноги технічно пробив повз нього ‒ 0:1. Третій гол у чемпіонаті для колишнього вінгера ФК Маріуполь і Арсеналу-Київ.

Зважаючи на стартову активність господарів, вірилося – це не кінець, а початок чогось. І коли Гакман підключив на правому фланзі Палагнюка, який у боротьбі з Мамросенком заробив пенальті. Сам же Василь розвів м’яч і воротаря з 11-метрової позначки – 1:1. До цього досвідчений форвард у поточному чемпіонаті не забивав. На куражі господарі пішли вперед. І ось після ауту Гакмана настало бажане загострення. Скрипник скинув м’яча на Столяра, а Володимир з лівої ноги поцілив точно в дальню «шістку» ‒ 2:1. Теж перший гол у чемпіонаті для молодого півзахисника.

Другий тайм поступився першому якщо не темпі, то в насиченості подій. Для буковинців це був непоганий сценарій, адже до справжньої гостроти доходило рідко, мінімальна перевага в рахунку зберігалася, можна було самим грати по рахунку й сподіватися на закріплення переваги. Це вдалося зробити вже в ендшпілі. Черговий аут Гакмана, Шишигін із Палагнюком розігралися на рубежі карного майданчика, Паламарчук м’яко навісив і Василь головою кивнув поза зоною досяжності Кравцова – 3:1. Наприкінці матчу нерви підвели команди, за межами поля вони навіть поштовхалися (вилучено було Скрипника), коли в жорсткому єдиноборстві зійшлися кілька гравців на ближній бровці.

Чотири очка набирають чернівчани, ФСК Маріуполь залишається на останньому місці.

Man of the Match: Василь Палагнюк (Буковина)

Прорвало – так прорвало! Дубль Палагнюка став основою для довгоочікуваної першої перемоги в сезоні Буковини. 68 голів у 269 матчах у Василя в чемпіонатах і кубках України серед професіональних команд.

Буковина (Чернівці) – ФСК Маріуполь – 3:1
Голи: Палагнюк, 15 (пен.), 77, Столяр, 30 ‒ Биковський, 6

Буковина (стартовий склад): Чеботарьов, Гакман, Новотрясов, Прокопчук, Павлюк, Цурупін, Ляшенко, Паламарчук, Столяр, Скрипник, Палагнюк. Запасні: Задерейко, Даценко, Пець, А.Рябий, Шишигін, Жумига, Д.Рябий, Комісар, Кошман, Королянчук, Фарасєєнко, Степаненко. Головний тренер: Андрій Мельничук.

Маріуполь (стартовий склад): Кравцов, Харжевський, Скиба, Мамросенко, Чушенко, Чернецький, Булгаков, Мочевінський, Мельниченко, Биковський, Літюк. Запасні: Якубенко, Строчинський, Дмитрієв, Гора, Михайленко. Головний тренер: Олег Красноперов.

Вилучення: Скрипник, 87 (агресивна поведінка)

• Чернівці. Стадіон «Буковина». 15:00
  • Арбітр: Назарій Дьордь (Ужгород)

• Дунаївці

П’ята команда в гостях у третьої, проте розділяла їх прірва в сім очок – при цьому Епіцентр і Нива зустрілися на піку позитивних емоцій. Підопічні Нагорняка якраз напередодні переграли Карпати на виїзді, перервавши прекрасну серію тодішніх лідерів, а Нива під орудою Задорожного переграла в Демидові ФСК Маріуполь. Нива прибула на Хмельниччину без Малащука, який сильно відіграв матч із азовцями (два асисти та міг сам забивати), натомість, у центрі поля вийшов Козак – як і багато гравців по обидві сторони, вихованець Карпат.

До слова, відкривати рахунок мала якраз Нива. Швидкісну атаку завершував виходом на воротаря Проців, але влучив у воротаря. У відповідь Шевченко ледве не закрутив зі штрафного в ворота, а Стень пробив поруч зі стійкою з гри. Втім, ми знову відзначаємо, що тернополяни відповіли ще небезпечніше – це Козак метрів із 20-ти підкручував під штангу, і тут Чернобай ще раз по-справжньому виручив Епіцентр. Непоганий обмін ударами підняв градус протистояння – і коли Хруставка майже в центрі поля врізався в Миронюка, виникла штовханина, яку ледве загасили спільними зусиллями рефері та обидві команди.

Що ж стосується другого тайму, то вже на початку Епіцентр міг забивати – але в перспективних ігрових ситуаціях Гірного випередив воротар Механів, а удар Барбоси заблокували захисники. Відповідь від Ниви – і знову цілком гідно, тепер уже Різник, Волохатий, Козак пробивали з різних дистанцій. Тож гол, хай і відбувся він з добивання, а не з чисто розіграної комбінації, не був випадковим. Різник перехопив м’яча в суперників, змістився на лівий фланг і з нього вийшов на ударну позицію. Чернобай м’яч потягнув, проте на добиванні був Волохатий – 0:1. Для Романа це перший гол у чемпіонаті.

Були шанси в Ниви закріпити перевагу, атаки за участі легкого, стрімкого Різника таїли в собі постійну небезпеку. Проте коли Епіцентр провів серію замін і підняв темп, йому вдалося відігратися. На подачу кутового від Беженара пішов Глущук і в боротьбі з Соколовим лівою ногою відправив м’яча під поперечину – 1:1. Дебютний гол для Юрія за нову команду – раніше вихованець білоцерківського футболу та Шахтаря грав за донецький Олімпік.

Залишок матчу виявився дуже напруженим – то одна команда, то інша була близька до того, щоб забити переможний м’яч. Але вирвати її, попри божевільні простріли, нікому не вдалося. 13 очок набирає Епіцентр, 6 – Нива. Обидві команди мають підстави бути невдоволеними цим підсумком дербі, яке зароджується на наших очах.

Man of the Match: Андрій Різник (Нива)

Найактивніший гравець матчу. Гол наполовину створив він – з нічого, хоч і не став його автором чи асистентом. Міг неодноразово забивати сам, заробляв для команди перспективні стандарти, видав ту гру, за яку його колись вважали одним з найперспективніших гравців ПФЛ.

Епіцентр (Кам’янець-Подільський) – Нива (Тернопіль) – 1:1
Голи: Глущук, 82 ‒ Волохатий, 68

Епіцентр (стартовий склад): Чернобай, Жмуйда, Григоращук, Мороз, Шевченко, Чепелюк, Миронюк, Беженар, Барбоса, Стень, Гірний. Запасні: Жмурко, Глущук, Пучковський, В.Кристін, С.Кристін, Буряк, Ничипоренко, Костенко, Горілий, Морозов, Матус. Головний тренер: Сергій Нагорняк.

Нива (стартовий склад): Механів, Хруставка, Демчук, Зінь, Слива, Козак, Проців, Волохатий, Гатала, Різник, Сухоручко. Запасні: Жупанський, Дедух, Вольський, Тарасов, Бей, Соколов, Дорошенко. В.о. головного тренера: Сергій Задорожний.

Група Б

• Черкаси

Після вчорашніх матчів ЛНЗ розділяв 2-3 місця з Металургом, обидва вони відстають на три очка від Оболоні. Скорук, який вимушено пропустив минулий тур, із двома очками замикає таблицю східної групи. Господарі на правах фаворитів активно почали матч і вже невдовзі досягли успіху. Якщо спершу Варцаба парирував удар впритул від Сторчоуса після флангового прострілу Ляшенка, то через кілька секунд Андрій головою замкнув навіс Савіна вже з лівого флангу – 1:0. Перший гол у новому сезоні для 28-річного півзахисника Сторчоуса.

Надалі господарі продовжували володіти ініціативою, непогано підключалися Солдат і Полюлях і той же Сторчоус, а у Скорука за цей час був лише невдалий штрафний Плахтиря (рикошет від стінки). Ще в першому таймі, хвилині десь на 34-й, тренерський штаб гостей зважився на заміну під атаку – оборонця Лаптєва замінив атакувальний півзахисник Боженар. Але й це не допомогло зв’язати ланки та перехопити ініціативу.

А от на початку другого тайму ЛНЗ знову пішов вперед. І невдовзі досягнув успіху. Солдат, розігравшись на правому фланзі зі Сторчоусом, відпасував на Тищенка, який ввійшов у карний майданчик і сильним ударом з правої ноги пробив під голкіпером – 2:0. Третій гол у чемпіонаті для Івана – ніхто в ЛНЗ, як не дивно, не забив поки більше.

Скорук намагався переламати гру, був момент після стандарту, коли Мішуренко виграв небезпечну позицію – проте пробив неточно. Але черкаська команда впевнено грала по рахунку, до того ж, мала можливість суттєво підсилити гру через заміни (зокрема, дебютував найсвіжіший новачок Хамелюк). І до кінця матчу просто-таки супер-моменти, щоб забити, мали Нехтій і Тяпкін. А коли працелюбний Нехтій далеко на лівому фланзі заробив штрафний у боротьбі з Сухарем, а Синьогуб його розіграв, відбувся й третій гол. Ляшенко скинув від лицьової на Євдокимова, і той з другої спроби «пробив» воротаря – 3:0.

13 очок набирає ЛНЗ, зрівнюється з Оболонню на вершині турнірної таблиці та залишає Скорук на останньому місці.

Man of the Match: Андрій Сторчоус (ЛНЗ)

Відкрив рахунок, брав участь у другій результативній комбінації та міг забивати ще і ще.

ЛНЗ (Черкаси) – Скорук (Нікопольський район) – 3:0
Голи: Сторчоус, 9, Тищенко, 59, Євдокимов, 84

ЛНЗ (стартовий склад): Самойленко, Солдат, Тарасенко, Лопирьонок, Синьогуб, Полюлях, Тищенко, Сторчоус, Ляшенко, Савін, Нехтій. Запасні: Шеліхов, Швець, Чорний, Євдокимов, Копил, Хамелюк, Тяпкін, Замуренко. В.о. головного тренера: Олександр Ковпак.

Скорук (стартовий склад): Варцаба, Лаптєв, Клименко, Малиш, Коцюмака, Сухар, Плахтир, Шаповалов, Шмигельський, Перебора, Мішуренко. Запасні: Осадчук, Бейєр, Боженар, Разуваєв, Сорока, Шарко, Приземлін. Головний тренер: Олександр Степанов.

• Черкаси. Стадіон «Черкаси-Арена». 12:00
  • Арбітр: Олександр Титов (Донецька область)

1 жовтня: Карпати перемогли в дербі, Полісся розгромило Діназ

Група А

• Львів

Суперники по галицькому дербі болісно пережили своїй недавні невдачі. Прикарпаття, нагадаємо, мінімально поступилося вдома дебютантам дивізіону – вишгородському Діназу, який грав у меншості. Карпати ж зазнали взагалі першої поразки в новому сезоні, поступившись 0:2 Епіцентру. Що особливо болісно, обидва голи записав на свій актив вихованець клубу Гірний.

Висновки від обох тренерів не змусили на себе чекати. Відразу кілька позицій «пересмикнув» у Карпат Тлумак – і якщо воротар Льопка, попри гольову помилку, отримав порцію довіри від головного тренера – колеги за амплуа, то провідний центрбек Махнєв поступився місцем на полі Леню (який минулого року грав саме за івано-франківців), а замість М.Когута в атаку повернувся Тарануха.

Прикарпаття пішло ще далі: окрім Волошиновича, який не грав зі старту сезону, не зміг вийти й досвідчений лідер атак – дискваліфікований Барчук (зате з перших хвилин з’явився центрхав Кузьмин). Писко поступився місцем лівого захисника вихідцю з резервного складу Радульському, а Оринчака в центрі поля замінив Демків – екс-півзахисник ПФК Львів, який минулого сезону справив позитивне враження в друголіговому ФК Вовчанськ. Таким чином, Рипан і Яцурак відправили в атаку інсайда Цюцюру. Перелік втрат у гостей справді вражаючий: Писко, Пархуць, Геник, Титаєвський, Оринчак і провідний воротар Піцан, який був внесений у протокол, але не до кінця готовий був повернутися в «брамку» з перших хвилин.

Почали Карпати напрочуд активно. Галенков і Кожанов відразу кілька разів проривали лівий фланг оборони гостей, проте м’яч то блокувався, то оминав усіх – і своїх, і чужих. Непогані атаки розігрували й прикарпатці – за участі Сондея та Соловйова бувало досить небезпечно. Втім, вимушена пауза (неважко здогадатися, чим спричинена) розділила перший тайм на «до» та «після».

Відновлення гри не збило темп – і невдовзі Прикарпаття повело в рахунку найбільш несподіваним способом. Після штрафного першим на підбиранні був Соловйов і пробивав здалеку – під м’яч підвернувся оборонець Лень. Здалося, м’яч влучив йому десь у живіт, проте рефері призначив пенальті, зафіксувавши гру рукою. Василь Цюцюра бездоганно реалізував 11-метровий – 0:1. Оце так так!

Львів’яни понеслися відігруватися, і пішли небезпечні удари Рябова, Таранухи – з різних дистанцій і різною успішністю. Але кількість зазвичай переходить у якість, і так вийшло і з Карпатами. Коли не зайшов штрафний господарів, першим на підбиванні був, здається, Чачуа – він відпасував на Рябова, Артур запустив здалеку й м’яч із прикрим рикошетом від Цюцюри залетів у ворота. Це 1:1. Далі підопічні Тлумака заграли ще впевненіше. Чисту дуель голкіперу програв Тарануха. Зате трохи пізніше, коли Лень почав швидку атаку через лівий фланг, а Когут вдало продовжив лонгболл скидкою на хід форварду, Ростислав вискочив на воротаря й сам пробив у нього й сам встиг на добивання – 2:1. Третій гол для нападника.

Сказати, що три очки одному з фаворитів сезону далися легко, не зможемо. Десь на 73-й хвилині Прикарпаття могло рятуватися, коли Сондей, розігравшись із Цюцюрою, лише трішки не влучив у дальній кут. У свою чергу, Ткачук протягнув м’яча й пробив зовсім поруч зі стійкою метрів із 16-ти. Хитка гра тривала аж до завершення матчу, не дав результату фінальний штурм, під час якого м’яч пролітав повз ворота без завершення.

15 очок набрали Карпати, так що в очікуванні завтрашнього матчу Епіцентру вийшли на чисте друге місце.

Man of the Match: Артур Рябов (Карпати)

Окрім звично високих обсягів чорнової роботи, новий опорник львів’ян у матчі з Прикарпаттям відзначився ще й націленістю на чужі ворота. Він відразу кілька разів пробивав по цілі, і в одному з моментів (не без рикошету) Герич виручити не зумів. Це був надважливий перший гол господарів.

Карпати (Львів) – Прикарпаття (Івано-Франківськ) – 2:1

Голи: Рябов, 33, Тарануха, 62 ‒ Цюцюра, 19 (пен.)

Карпати (стартовий склад): Льопка, Галенков, Болденков, Дуць, Лень, Климець, Приймак, Рябов, Чачуа, Кожанов, Тарануха. Запасні: Фастов, Ткачук, Репета, Ю.Тлумак, Махнєв, І.Когут, М.Когут, Сидун. Головний тренер: Андрій Тлумак.

Прикарпаття (стартовий склад): Герич, Борисевич, Матушевський, Француз, Радульський, Демків, Рудюк, Кузьмин, Соловйов, Сондей, Цюцюра. Запасні: Піцан, Сердюк, Савошко, Аксьонов, Стадник, Бучакчийський, Дитко. Головний тренер: Олег Рипан.

Львів. Стадіон «Україна». 16:00

Арбітр: Артем Михайлюк (Київ)

• Демидів

Поразка львів’ян у домашньому матчі з Епіцентром загострила лідерську боротьбу в західній групі. Тож візит Полісся на Київщину мав суттєве значення – багато в чому визначалася доля першого місця. Завдання гостей дещо полегшилося форс-мажором Діназа: до фактичного початку матчу тренерський штаб змушений був проводити заміну на правому фланзі оборони – замість Литвинова, який погано себе почував, вийшов Духота. До того ж вилучений у попередньому турі Мораренко не міг допомогти в середній лінії, а 38-річний граючий директор Старенький (ще й автор переможного голу в Івано-Франківську)

Полісся, в свою чергу, привезло свій найсильніший склад, за винятком тільки травмованого Нестерова. Цікаво, що житомиряни провели досить сміливу ротацію, обновивши фланги захисту та групу інсайдів. Козак, до речі, несподівано часто зміщався наліво, Вакула та Янаков дотепно мінялися зонами. Швидкий перший гол не змусив себе довго чекати. Гості взяли в облогу карний майданчик Діназу, після кількох ударів Пилип Будківський був першим на добиванні з близької відстані – 0:1. П’ятий гол у чемпіонаті.

Тим часом підопічні Калитвинцева продовжили тиск, були нагоди забити, проте другий гол відбувся якось буденно, внаслідок багатохвильової атаки. Взагалі з лівого флангу атакував Козак, але натикнувся на Чуквуемеку. Тут же Вакула м’яким закиданням повернув м’яч у карний майданчик і Будківський забив головою в падінні – 0:2. Це шостий гол у Першій лізі 2022/23 від Пилипа. А невдовзі на кутовий від Янакова вдало навідався забивний універсал Кушніренко. Богдан у подвійному оточенні елементарно підсік м’яч головою – 0:3. Четвертий гол у поточному сезоні для гравця, який грає центрбека чи опорника.

До честі Діназа, після перерви Вакуленко, Білоус і ще кілька гравців господарів  пробивали по воротах Кудрика. Проте численні спроби господарів не призвели до навіть голу престижу, а от Полісся, провівши ефективні заміни зі своєї бездонної та безкрайньої лави запасних, довели розгром до повного. Спочатку активний Шастал у боротьбі Волошиним заробив пенальті після входу в карний майданчик з лівого флангу, а Василь Грицук спокійно розвів м’яч і воротаря по різних кутах (це 0:4). А вже через кілька хвилин Андрущенко відпасував на Шаповала, той з лівого флангу вистелив передачу на Шастала, так що Дмитро легко пробив повз воротаря з близької відстані – 0:5. Тотальна перевага та перемога Полісся, одного з фаворитів сезону.

16 очок набирають житомиряни й гарантують собі перше місце за підсумками 6-го туру, що б не сталося в інших матчах ігрового дня.

Man of the Match: Пилип Будківський (Полісся)

Тотальну перевагу гостям уже в першому таймі забезпечив дубль найдорожчого гравця Першої ліги. Все, що відбувалося надалі, було під знаком тих голів Будківського, які вже в першій третині матчу дали Поліссю комфортну впевненість у трьох очках.

Діназ (Вишгород) – Полісся (Житомир) – 0:5
Голи: Будківський, 11, 30, Кушніренко, 36, Грицук, 86 (пен.), Шастал, 88

Діназ (стартовий склад): Солдатенко, Духота, Ічанський, Волошин, Корешков, Чуквуемека, Білоус, Куліш, Богунов, Вакуленко, Кос. Запасні: Коржук, Клименко, Гарнага, Пестрецов, Кириченко, Безгубченко, Салабай, Шкурат, Литвинов. Головний тренер: Олександр Головко.

Полісся (стартовий склад): Кудрик, Морозко, Гітченко, Червак, Шаповал, Огіря, Кушніренко, Янаков, Вакула, Козак, Будківський. Запасні: Яшков, Андрущенко, Петрук, Власюк, Нестеров, Волинець, Грицук, Кисленко, Микитюк, Шастал, Морговський, Чередниченко. Головний тренер: Юрій Калитвинцев.

• с. Демидів. Стадіон «Діназ». 14:00
  • Арбітр: Клим Заброда (Київ)

ТрансляціяYouTube-канал ПФЛ

Група Б

• Горішні Плавні

Цей матч шостого туру мав пройти у Запоріжжі, однак через усім відомі події у прифронтовому місті матч оперативно перенесли на день пізніше від запланованого до Горішніх Плавнів. Металург мав протягом півтори доби ухвалити рішення щодо проведення його у Горішніх Плавнях. За домовленістю сторін цей матч рішенням ПФЛ грався у межах 13 туру, а от матч-відповідь уже пройде в Запоріжжі.

Таким чином після перемоги вдома над Оболонню Гірник-Спорт проводив свій другий поспіль матч удома і був у гарному настрої. Свій останній матч Металург програв, а ось попередній п’ятий тур змушений був пропустити.

Свіжі гості з перших хвилин пішли у атаку, високо пресингуючи і накочуючи одну за іншою атаки на ворота Коваленка. Така активність принесла плоди Металургу вже на 14 хвилині. Пройшла атака лівим флангом, Дворовенко протягнув м’яча ледь не до лінії поля, навісив і Cад з району кута воротарського ударом головою відправив його у дальній кут. 0:1.

Після забитого м’яча гості заграли ще активніше, однак до реальних загроз не доходило. А ось господарі ніяк не могли прибрати ініціативу до своїх ніг. Ближче до свистка на перерву господарям вдалося відвести гру від власних воріт, однак без конструктиву попереду.

Під час перерви команди застала повітряна тривога, тому старт другого тайму затягнувся більш як на годину. Уже на першій хвилині по перерві Сад ледь не вискочив на побачення з Коваленком, однак кіпер господарів прочитав передачу розрізну Сидорова на партнера.

Віддаємо належне і команді Жабченка, яка зуміла не лише відсунути гру від власних воріт, але й намагалася атакувати. Найбільш активним був Сейтхаллілов, який відзначився дальнім і неточним ударом, а також заробив небезпечний штрафний – але удар Бодні прийшовся в руки Байді. Попри все ігрова ініціатива Гірника-Спорт, небезпечні удари Підручного і у другому таймі не принесла йому бажаного. У підсумку, перемога Металурга дозволила команді підняти до топ-3.

Man of the Match: Валерій Сад (Металург)

Третій гол літнього новачка Металурга приносить команді три очки. Відзначаємо, що дубль Сада у ворота Полтави, а тепер і його гол Гірнику-Спорт принесли його команді шість очок. Півзахисник був дуже активним сьогодні, тримаючи у напрузі захисників Гірника-Спорт.

Гірник-Спорт (Горішні Плавні) – Металург (Запоріжжя) – 0:1

Гол: Сад, 14

Гірник-Спорт (стартовий склад): Коваленко, Сметанін, Цвіренко, Хондак, Малакі, Бодня, Підручний, Сейтхаллілов, В.Шинкаренко, Сьомка, Горбаченко. Запасні: Клімов, Дворник, Сологуб, Черниш, Посєвкін, Громенко, Ніколишин, Подрезан, Шептицький. Головний тренер: Ігор Жабченко.

Металург (стартовий склад): Байда, Басов, Векляк, Дворовенко, Сокол, Палюх, Шалфеєв, Сніжко, Сад, Білоцерковець, Сидоров. Запасні: Ніколаєнко, Крапивний, Кіча, Могильний, Піддбубний, Борисенко, Страдс. Головний тренер: Володимир Микитин.

Горішні Плавні. СК «Ювілейний». 14:00

Арбітр: Денис Резніков (Кам’янське)

• Полтава

Обидві команди – дебютанти Першої ліги. Чернігівцям першим з них вдалося здобути прем’єрну, історичну перемогу – ще в четвертому турі. Полтава святкувала наступного ігрового дня. Одне очко різниці (4 у сіверян, 3 – у полтавців) і сусідство в турнірній таблиці – додаткова мотивація для суперників. Крім, звісно, преміальних.

Дуже веселий початок матчу. Спочатку ледь не начудив гоклкіпер гостей Ширай – він затягнув з виносом м’яча, а Даниленко пішов у пресинг і лише дивом рахунок не було відкрито – рикошет від півзахисника “Полтави”, м’яч вилетів за межі поля. Утім, уже за кілька хвилин господарі досягли свого. Щербак здійснив рейд по центру, відтягнув на себе суперників і відпасував наліво на Стрельцова, тому залишалося лише завдати прицільного удару – 1:0.

Невдача на старті зовсім не зламала чернігівців. Вони відповіли кількома атаками. Одна з них призвела до взяття воріт Вічного. Не обійшлося, щоправда, без везіння. Мироненко бив потужно здалеку, м’яч потрапив у когось з гравців і відскочив до Вовка, який з меж карного майданчика не схибив – 1:1.

Перший тайм, що проходив на зустрічних курсах, міг завершуватися перевагою гостей, якби не Вічний – на 45-й хвилині він зреагував на підступний удар Макса Сердюка метрів з 14-ти.

Усім своїм виглядом господарі дали зрозуміти, що нічия в їхні плани не входять. Надто багато очок втратили у стартових турах. На 60-й хвилині лише майстерність Ширая дозволила гостям зберегти на табло одинички, коли обвідним ударом намагався досягти мети Бужин. Потім нагадав про себе і Томенко, але його постріл не був точним.
Останні хвилини матчу пройшли під знаком атакуючих дій обох команд, проте рахунок першого тайму не змінився – нічия 1:1.

Чернігів у гостях не програє – перемога і нічия. Полтава з трьох домашніх поєдинків виграла лише один.

Man of the Match: Максим Сердюк (Чернігів)

Виконав багатий об’єм роботи. Закривав і свій лівий фланг, і часто був помітний в центрі поля. В одному з епізодів міг принести своїй команді три очки.

СК Полтава – ФК Чернігів – 1:1
Голи: Стрельцов, 8 – Вовк, 24

Полтава (стартовий склад): Вічний, Копитов, Курелєх, Томенко, Бужин, Даниленко, Коваленко, Бичков, Щербак, Костенко, Стрельцов. Запасні: Петриченко, Куімов, Горжуй, Таранушич, Савенков, Пось, Яременко, Гайван, Пастухов, Каретник. Тренер: Володимир Сисенко.

Чернігів (стартовий склад): Ширай, Мир.Сердюк, Сираш, Лакеєнко, Романченко, Бибік, Мироненко, Макс.Сердюк, Ментей, Кулик, Вовк. Запасні: Кривобороденко, Шумило, Галстян, Макаренко, Койдан, Руденко, Зубашівський, Вересоцький, Падун, Рощинський. Тренер: Валерій Чорний.

• 12:00. Полтава. Стадіон “Молодіжний”
  • Арбітр: Дмитро Осауленко (Київ).

30 вересня: Оболонь розгромила Кремінь

Група Б

• Кременчук

Обидві команди в минулому турі зазнали фіаско в виїзних матчах на Полтавщині з однаковим рахунком 0:2: Кремінь поступився в обласному центрі місцевим спортклубівцям, а Оболонь ‒ у Горішніх Плавнях. Киянам поразка від Гірника-Спорт коштувала лідерства в східній групі.

На матч проти Кременя столичні гості виставили Батальського, який знаходиться за крок-два від історії, подвоївши зусилля Краснопіра попереду. Що ж стосується господарів, то вони виставили вже доволі очікуваний склад у формації 4-4-1-1. Єдиною інтригою було те, хто розміститься над форвардом у відтяжці Галатою – вибираючи між Вівдичем і Куцем, Локітонов віддав перевагу останньому. Вочевидь, розраховуючи на можливості Вівдича посилити гру з лави запасних.

Почали матч суперники просто шалено: оболонці могли забивати на першій хвилині, коли спершу Груша бив головою після подачі Чернова (неточно), а слідом сам Чернов після штрафного влучив у захисника метрів із 15-ти. Після подачі Фатєєва Краснопір головою запустив м’яча в поперечину. У відповідь Галата «заробив» жовту картку для Карася, який збивав його майже в центрі поля зі зривом атаки, а слідом припустився ще однієї грубої помилки, заспокоївшись уже через хвилину – коли Оболонь забила.

Чернов заробив штрафний далеко на правому фланзі в боротьбі з Азізовим, а захисник Фатєєв тут же закинув діагональ у карний майданчик. Мороз скинув головою впоперек поля і Віталій Груша дотягнувся й пробив з меж карного майданчика – 0:1. Дебютний гол для екс-півзахисника Агробізнесу. На цьому Оболонь не збиралася зупинятися, гості заробили кілька перспективних стандартів, один із них – штрафний по центру – ледве не використав захисник Терехов, пробивши зовсім поруч зі стійкою.

Другий гол назрівав, і створив його опорник Покотилюк. Він перехопив перший пас воротаря й підключив Батальського, який скинув на Грушу. Віталій, підоспівши з глибини поля, ударом з правої ноги з відскоком від газону застав зненацька Єрмолова – 0:2. Ось вам і дубль від №25 киян!

До перерви Оболонь забила ще й утретє – тепер Краснопір пасом із глибини поля запустив через правий фланг Мороза, його м’яку подачу невдало перервав захисник, так що Олександр Батальський міг спокійно розстрілювати ворота з лінії воротарського майданчика, прийняв м’яч на груди й пробив з розвороту правою ногою – 0:3. Голеадор киян ввійшов у десятку найкращих бомбардирів Першої ліги за всю історію:

На другий тайм Кремінь вийшов зі сподіванням щось змінити, і треба визнати, що моменти Лісняка та Вівдича були цілком собі перспективними. Проте той же Груша небезпечно пробивав здалеку, постійно великі групи оболонців підключалися на стандарти, а три голи переваги киян постійно тиснули на команду, яка «горіла» з першого тайму. Не посприяла темповості матчу й затяжна тривога, яка розірвала другий тайм на ще дві частини. Далі команди, можна сказати, догравали. Рахунок не змінився.

13 очок набрала Оболонь і повернулася на перше місце, Кремінь лишається третім в очікуванні решти матчів туру.

Фото – fc.obolon.ua

Man of the Match: Віталій Груша (Оболонь)

Домінуюча перевага киян, яка й дала їм результат, багато в чому заслуга Груші. Забив двічі, був активним, виконав і заробив немало стандартів. Новачок у справі!

Кремінь (Кременчук) – Оболонь (Київ) ‒ 0:3
Голи: Груша, 4, 12, Батальський, 43

Кремінь (стартовий склад): Єрмолов, Агапов, Кальчук, Аркуша, Азізов, Панчишин, Галоян, Фальковський, Глоба, Галата, Куць. Запасні: Музичка, В.Пилипенко, Д.О.Сидоренко, Товкач, Савицький, Матвєєв, Лісняк, Молько, П’ятибрат, Бондар, Вівдич. Головний тренер: Роман Локтіонов.

Оболонь (стартовий склад): Федорівський, Фатєєв, Карась, Терехов, Прокопенко, Мороз, Покотилюк, Чернов, Груша, Краснопір, Батальський. Запасні: Кичак, Осман, Савченко, Корохов, Машталір, Єрмоленко, Черненко. Головний тренер: Валерій Іващенко.

• Кременчук. «Кремінь-Арена ім. Олега Бабаєва». 12:00
  • Арбітр: Єгор Кевлич (Кропивницький)