Чорноморець на виїзді розгромив Кристал

Легка перемога лідера над останньою командою таблиці

Черноморец, chernomorets.odessa.ua

Влад Власенко, Sport Arena

У Херсоні в рамках 12-го туру Першої ліги поки що головний аутсайдер нинішнього сезону, Кристал, на своєму полі приймав лідируючий в турнірній таблиці одеський Чорноморець. До поєдинку в активі команди Сергія Валяєва було лише 4 очки після 10 зіграних матчів – єдину перемогу херсонці здобули в поєдинку з київською Оболонню (1:0). Вдалося Кристалу зачепитися за очки і в попередньому турі, зігравши внічию з Прикарпаттям (1: 1).

Одесити відмінно почали чемпіонат, але все ж починають періодично втрачати очки. Наприклад, в попередньому поєдинку Чорноморець вдома несподівано поступився Агробізнесу (0:1). У лідера – хитке становище.

Відзначимо, що в останній раз команди між собою зустрічалися ще в далекому 2000 році. Тоді в протистоянні Кубка України СК Херсон обіграв Чорноморець з рахунком 1:0. Відзначимо, що раніше нинішній тренер Кристала Сергій Валяєв працював під керівництвом наставника одеситів Сергія Ковальця, коли той входив в тренерський штаб Мирона Маркевича в Металісті.

Чорноморець з перших хвилин помчав вперед і активність Моряків дала про себе знати вже на 3-й хвилині: Артур Авагімян з кутового небезпечно підкручував м’яч в ворота і воротар Кристала Ярослав Герасименко насилу дістав “сферу”, але ось впоратися з добиванням від Віктора Лиховідька кіперу не вдалося. 1:0 – швидко вийшли вперед одесити. Більш того, гості швидко могли забити і другий м’яч, але Герасименко впорався з ударом з меж штрафного від Владислава Бугая.

Херсон огризався досить мляво в першому таймі, а ось Чорноморець більш активно атакував, хоч і зменшив оберти після забитого м’яча. Непогано з-за меж штрафного пробивав Владислав Хамелюк, але м’яч пролетів поруч зі штангою воріт Герасименка. Кристал відповів безрезультатним проривом Андрія Барладима в чужий штрафний, а також неточним ударом головою після кутового від Владислава Бородая.

В цілому перший тайм залишився за Чорноморцем, хоч команда Сергія Ковальця і ​​не змогла зміцнити свою перевагу після м’яча на 3-й хвилині. Найбільш близький до того, щоб забити другий гол одеситів був все той же Хамелюк, але з вигідної позиції він пробив повз ворота Кристала. Трохи пізніше схожі моменти не реалізували Станіслав Микицей та Артур Авагімян – їм теж не вистачило точності.

На другий тайм команди вийшли зарядженими і проводили небезпечні атаки. В першу чергу варто відзначити активізацію Кристала, а саме гострий удар над воротами Барладіма, а потім потрапляння у ворота Володимира Кучера, коли зафіксував м’яч у своїх руках Підківка.

Чорноморець продовжував атакувати більше і другий свій гол знову забив з кутового. Подачу від прапорця знову виконав Артур Авагімян, а Станіслав Микицей випередив відразу двох захисників господарів і хорошим ударом в ближній кут послав м’яч у сітку воріт Герасименка. 2:0.

Трохи пізніше той же Микицей міг робити дубль при виконанні штрафного удару, але м’яч в руки забрав кіпер херсонців.

Стовідсотковий шанс забити гол і скоротити відставання в рахунку мав Кристал за десять хвилин до кінця основного часу, коли Андрій Барладим заробив пенальті після прориву до чужого штрафного. До м’яча підійшов у херсонців Ігор Семенина, але послав круглого набагато вище воріт Чорноморця. Одесити видихнули, уникнувши нервової кінцівки в цьому матчі, а через пару хвилин забили третій гол: Олег Кожушко, який вийшов на заміну,  отримав м’яч від партнера і вийшов один на один з Герасименком, без проблем реалізував своєрідний “буліт”. 3: 0.

У кінцівці Кристал і зовсім посипався, пропустивши ще й четвертий м’яч. Воротар господарів потягнув удар в кут зі штрафного, але нічого не зміг вдіяти після добивання з боку Костянтина Граматика. У підсумку 4: 0 – Чорноморець закріпився в якості лідера турнірної таблиці Першої ліги, а Кристал продовжує перебувати на останній позиції, як і раніше не набравши жодного очка на домашньому полі в поточному чемпіонаті.

[Sadiv class = “light” text = “Man of the match – Станіслав Мікіцей (Чорноморець)”]

Хороша гра 31-річного захисника, який в тому числі не соромився підключатися до атак своєї команди, забивши третій гол одеситів. Мікіцей на досвіді скористався шансом забити при стандарті.

• Перша ліга. 12-й тур

Кристал (Херсон) – Чорноморець (Одеса) 0:4 (0:1)
Голи: Лиховідько, 3, Мікіцей, 69, Кожушко, 84, Граматик, 86

На 79-й хвилині Ігор Семенина (К) не реализував пенальті (мимо)

Кристал (стартовий склад): Герасименко, Малиш, Жовтюк, Крутін, Лаптєв, Бородай, Цой, Чернишов, Семенина, Гливий, Барладим. Запасні: Восконян, Муравйов, Карась, Кучер, Барський, Цибульський, Терзі, Головкін, Мартян, Ольховиков, Бондаренко. Головний тренер: Сергій Валяєв.

Чорноморець (стартовий склад): Підківка, Мікіцей, Мартиненко, Лиховідько, Мельничук, Зубейко, Хамелюк, Клименко, Ковбаса, Авагімян, Бугай. Запасні: Варакута, Граматік, Слінкін, Путря, Кожушко, Брагару, Козак, Шторгін. Головний тренер: Сергій Ковалець.

10 листопада. 13:00. Херсон. Стадіон Кристал
Арбітр: Олександр Калєнов (Львів)