Чорноморець переміг Металіст 1925 і закріпився в якості лідера Першої ліги

Чудо-гол за одеситів забив Артур Авагімян

Черноморец, chernomorets.odessa.ua

Влад Власенко, Sport Arena

Центральний матч 13-го туру Першої ліги проходив у Одесі. Чорноморець приймав Металіст 1925 – один одному протистояли перша і четверта команди турнірної таблиці. У попередньому турі обидва колективи перемогли: одесити розгромили в гостях Кристал з рахунком 4:0, а харків’яни вдома хоч і мінімально, але все ж впоралися з опором Прикарпаття (1:0).

На щастя для обох команд, клубам поки вдається уникати спалахів коронавірусної інфекції. Чорноморець і Металіст перед очною дуеллю також обійшлися без дискваліфікованих гравців. Однак, тренер одеситів Сергій Ковалець не міг розраховувати на таких футболістів, як Яловенко, Поспєлов, Слінкін, Прийма (травми), а також Варакута, Клименко і Мельничук (застуда).

Чорноморець пішов вперед на перших хвилинах, в результаті чого небезпечно бив з меж штрафного Владислав Бугай – воротар зловив м’яч, до того ж лайнсмен зафіксував положення поза грою. Пізніше все той же Бугай пробивав головою після подачі від Валєєва, але в створ воріт Владислав не потрапив. Склалося враження, що на старті матчу харків’яни усвідомлено віддали ініціативу одеситам.

Металіст 1925 свій перший момент створив на 27-й хвилині: нігерієць Чідера запустив по флангу вперед на Лукаса Вентуру, удар бразильця з гарної позиції заблокували, а на добиванні першим виявився Дмитро Криськів, який пробив над воротами Романа Підківки. Моряки відповіли ударом Путрі після скидки від Ковбаси – м’яч прийняв на себе Михайло Шершень. Також в кінці тайму головою з близької відстані пробивав Євген Мартиненко, а з-за меж штрафного Рінар Валєєв – обидва рази мимо. У підсумку перший тайм так і завершився з ігровою перевагою Чорноморця, але нулями на табло стадіону в Одесі.

Другий тайм одесити також почали більш активно, але їм ніяк не вдавалося створити біля чужих воріт що-небудь, крім напівмоментів. А на 57-й хвилині неприємний сюрприз своїм партнерам підніс Станіслав Микицей, який отримав другу жовту картку і більш ніж на півгодини залишив гравців Чорноморця в меншості. Незважаючи на це майже відразу міг забивати Рінар Валєєв, але метрів з одинадцяти після передачі Бугая не забив, потрапивши в захисника. Кутовий подавав Артур Авагімян і був близький до “сухого листу”, але влучив у поперечину.

Здавалося б, повинен Металіст 1925 поступово приходити в себе і починати тиснути, однак забила саме команда Сергія Ковальця. Тільки вийшовший на заміну Олег Кожушко першими ж своїми дотиками на поле зробив навіс на голову Владислава Бугая, а той, опинившись чомусь без належної опіки, пробив точно в кут воріт Максима Коваленка. 1:0.

Парадокс, але Чорноморець зовсім не виглядав командою, що грає в меншості і в подальшому. Просто шикарний гол вдався Авагімяну на 74-й хвилині. Подачу кутового Артура перервав захисник, але той зважився з гострого кута вистрілити зльоту – м’яч після потужного пострілу влетів точно в ближній верхній кут воріт Металіста 1925. Судячи зі всього, Коваленко просто не очікував настільки шикарної майстерності від Авагімяна – 2:0.

Коли Металіст 1925 все ж пожвавився, то свій клас показав кіпер одеситів Роман Підківка. Після кутового він парирував два поспіль непростих удари від Віталія Кольцова та Дмитра Криськіва. Чорноморець міг забивати і третій гол, але вихід один на один в компенсований час не реалізував Кожушко. У підсумку підопічним Сергія Ковальця вдалося довести справу до впевненої перемоги над харків’янами. Моряки скористалися сьогоднішньою осічкою Гірника-Спорт і закріпилися на першому місці турнірної таблиці, а ось команда Валерія Кривенцова опустилася на п’яту сходинку.

Man of the match - Артур Авагімян (Чорноморець)

Активно відпрацював матч в атаці. Був близький до того, щоб відзначитися “сухим листом”, але влучив у поперечину, а ближче до кінцівці матчу забив приголомшливий за красою гол, який претендуватиме на звання кращого в 13-му турі.

• Перша ліга. 13-й тур

Чорноморець (Одеса) – Металіст 1925 (Харків) 2:0 (0:0)
Голи: Бугай, 67, Авагімян, 74

Видалення: Микицей (Ч), 57

Чорноморець (стартовий склад): Підківка, Микицей, Лиховидько, Мартиненко, Валєєв, Хамелюк, Путря, Зубейко, Ковбаса, Авагімян, Бугай. Запасні: Паламарчук, Долгов, Граматик, Штогрин, Гейко, Кожушко, Козак, Брагару, Тітаєвський, Якимів. Головний тренер: Сергій Ковалець.

Металіст 1925 (стартовий склад): Максим Коваленко, Жичіков, Шершень, Гошкодеря, Іван Коваленко, Кольцов, Савін, Криськів, Дмитренко, Чідера, Лукас Вентура. Запасні: Сидоренко, Дьяков, Пець, Братков, Цвіренко, Резепов, Толочко, Холод, Савицький, Коробка, Калайтан. Головний тренер: Валерій Кривенцов.

15 листопада. 16:00. Одеса. Стадіон «Чорноморець»
Арбітр: Олександр Тітов (Донецьк)