favbet
favbet

Дербі Полтавщини без переможця: Кремінь і Гірник-Спорт після вилучень зіграли внічию

Стратегічно важливий результат - на користь конкурентів

facebook.com/MFKkremen

Ігор Дашков, Sport Arena

Дербі – це історія як би поза часом і турнірного контексту. Кремінь і Гірник-Спорт – це не просто два клуби з Полтавської області, це географічні сусіди з давньою і витіюватою історією протистоянь. Хоча господарі були на 11 місці, а гості ще недавно перебували серед лідерів, було зрозуміло, що грати будуть на рівних і підсумок зустрічі залишається непередбачуваним.

Якщо Кремінь проводив свій перший офіційний матч у 2021 році (перенесення зустрічі з Авангардом через ковід у суперників), то Гірник-Спорт – вже третій. І, що цікаво, всі ці матчі клуб з сусіднього міста проводив якраз на “Кремінь-Арені”. Тому, чимось здивувати суперників по дербі було б важко. Хоча порядком здивувала та кількість заточених на атаку гравців, яких Жабченко наважився виставити в стартовому складі на виїзний матч. Господарі ж виставили досить консервативний склад, як для команди, під час зимової перерви шукавшої гравців по оголошенню (натурально по оголошенню, без жартів). Можливо, Кремінь з шістьма новачками (в тому числі з Гірника-Спорт) був навіть більш зіграним, ніж гості – вони-то взимку взагалі натиснули кнопку Reload.

І господарі почали матч куди активніше. Вже на 4 хвилині Івахно бив здалеку – м’яч з рикошетом від суперника пішов на кутовий. Також взяли на себе гості сильний удар Демченка після кутового. Ще через дві хвилини Бичков з-під носа суперника втік один на один з воротарем, але Жмурко виграв цю дуель. Підсумком досить непоганого стартового тиску став довгоочікуваний гол Кременя. На кутовий від Івахно висунувся ще один новачок, Демченко, і ударом головою переправив м’яч у сітку – 1:0. Відзначаємо – що виривався блондин на ударну позицію на самоті – забули про нього суперники…

Хвилин через десять прийшли до тями “Гірники” – і після кутового Литвяк у боротьбі з невдало зігравшим Антоніо дуже непогано підсікав м’яч головою. Не потрапив лише трішки. Надалі таких гострих моментів у гостей не було – чи то самі недопрацьовували, чи то оборона господарів зробила висновки з цього яскравого спалаху. Втім, і Кремінь до перерви не створив нічого порівнянного з першими 22 хвилинами. Так що на перерву команди пішли з одиничкою і нуликом на табло.

Очікувалося, що Гірник-Спорт перебудується і відразу після відпочинку понесеться вперед. Але гру продовжували контролювати кременчужани. За винятком моменту, коли після подачі одного зі штрафних м’яч якось безконтрольно пройшов над воротами, в іншому Кремінь був переконливий. А Демченко, Білоусов, пробивали з різних позицій – часом досить небезпечно. Господарі комбінували яскраво, з п’ятами і хитрими передачами. Часом Жмурко був змушений вибігати далеко в поле, щоб передбачити події. Але іноді воротареві доводилося дуже серйозно працювати. Як на 63 хвилині, коли відмінний момент після закидання з правого флангу був у Семенова. Хвацько прийняв на груди і смачно пробив з правої ноги – тут Жмурко по-справжньому виручив Гірник-Спорт, перевівши м’яч на кутовий. Але і голкіпер б, думаємо, не врятував, потрапляючи Хоцяновський під поперечину після пасу з глибини – а він на 78 хвилині пробив все ж вище.

А що ж Гірник-Спорт? Довго не було у гостей бажаної гостроти. Навіть маючи на полі таких майстровитих гравців, як Чередниченко, Романов і Лукас, гостям не вдавалося проникнути в штрафний майданчик «синьо-білих». Здалеку теж не дуже заходило – навіть у досить швидкій комбінації Дідух з лінії штрафного майданчика пустив м’яч не так сильно, як було потрібно, щоб «пробити» досвідченого Олійника. І коли вже здавалося, що матч котиться до перемоги кременчужан, Гірник-Спорт спорудив рятівну комбінацію. Литвяк з лівого флангу закинув м’яч на щойно вийшовшого на заміну Якубова. Високий форвард вкрив м’яч корпусом і скинув на Твердохліба, а Єгор вискочив на воротаря і лівою прокинув у дальній кут – 1:1. Четвертий гол у чемпіонаті для недавнього аматора – забулися часи, коли дехто в Горішніх Плавнях голосив: “Ну от, дожили, любителів підписуємо…»

А незабаром захисник Дудка на лівому фланзі свого захисту скосив Твердохліба, а потім в штовханині ще й ткнув його рукою в обличчя. Арбітр, що знаходиться неподалік, урізав склад Кременю рівно на одну бойову одиницю. Це підкосило Кремінь. З штрафного Сьомка (здається, це був він) крутив в ближню дев’ятку і Жмурко перевів м’яч на кутовий, а подачу від прапорця замикав Литвяк – і влучив у поперечину! Нервові останні хвилини Кремінь недовго проводив у меншості – ще один гравець після заміни, Ігнатьєв, впав і отримав на руки другу жовту за симуляцію.

Набравши 19 очок, Кремінь зрівнявся з Поліссям але поступається йому за особистими зустрічами. У Гірника-Спорт – 28 очок. Якщо Волинь програє сьогодні в Івано-Франківську, підопічні Жабченка випередять лучан. Але, враховуючи щільність, є ризик опуститися нижче.

Man of the Match: Богдан Литвяк (Гірник-Спорт)

Продуктивно відпрацював у центрі поля проти недавніх одноклубників, взяв участь у результативній атаці і двічі дивом не забив сам.

Кремінь (Кремінь) — Гірник-Спорт (Горішні Плавні) – 1:1

Голи: Демченко, 22 – Твердохліб, 83

Кремінь (стартовий склад): Олійник, Білоусов, Антоніо Сантос, Курелех, Мягков, Семенов, Демченко, Хоцяновський, Бичков, Івахно, Гоменко. Запасні: Данкович, Кривенко, Мурашов, Мілесін, Білоус, Дудка, Молько, Галата. Головний тренер: Олексій Годін.

Гірник-Спорт (стартовий склад): Жмурко, Литвяк, Чуєв, Чепелюк, Семка, Дмитрук, Дідух, Чередниченко, Романов, Лукас, Литовченко. Запасні: Климов, Якубов, Богомаз, Твердохліб, Ігнатьєв, Черниш. Головний тренер: Ігор Жабченко.

Вилучення: Дудка, 85 – Ігнатьєв, 90+1

15:00. Кременчук. “Кремінь-Арена” ім. Олега Бабаєва.

Арбітр: Ярослав Пісоцький