ВПК-Агро – Кристал – 1:2 (звіт із відео)

Кремінь – Металіст 1925 – 0:4 (звіт із відео)

МФК Миколаїв – Полісся – 0:1 (звіт із відео)

Оболонь – Гірник-Спорт – 0:1 (звіт із відео)

Прикарпаття – Волинь – 2:0 (звіт із відео)

Чорноморець – Альянс – 0:2 (звіт із відео)

Про найкращих особистостей і головні цифри туру – тут.

Воротар – Денис Сидоренко (Металіст 1925)

Незважаючи на підсумковий розгромний рахунок, Металіст 1925 зазнав труднощів у грі на «Кремінь-Арені» імені Бабаєва. Сидоренко врятував гостей після п’яти ударів у площину воріт, і якщо Демченко чи Білоус били більше з дальньої відстані, то у Галати було два чудових виходи прямо на воротаря. Якби голкіпер чи його захисники дали слабину на початку зустрічі, матч, у якому харків’яни завоювали підвищення в класі, міг би пройти й за іншим сценарієм.

Правий захисник – Ігор Солдат (Верес)

Фланги рівнян подарували вболівальникам, які зібралися в Млинові, безліч яскравих емоцій. Особливо відзначаємо дії правофлангової зв’язки Солдат-Дахновський – ці двоє досягли відчутної переваги, тож через їхню бровку пройшло чимало атак, у тому числі – кілька результативних. Якщо Дахновський почувався вільно та діяв без оглядки назад, то Солдат виконував великі обсяги роботи під активним вінгером, а також встиг взяти участь у кількох небезпечних атаках. Це з його подачі забив Шестаков, а сам Ігор міг також ставати автором голу.

Центральний захисник – Костянтин Пікуль (Альянс)

Великий матч від оборонця команди із Сумщини, який на «Чорноморець-Арені» максимально посприяв успіху своєї команди. Пікуль напрочуд щільно грав із форвардами господарів – спершу з Ковбасою, а потім і з Сухоручком. Ще до перерви він двічі підстраховував свого воротаря на лінії, коли пробивали Ковбаса та Брагару, в кінцівці прийняв на себе удар Бугая, який перекидав Важинського. Окрім цих моментів, коли Костянтин запобіг вірним голам одеситів, він виграв чимало м’ячів у грі один в один і єдиноборствах, тож Альянс витримав штурм Чорноморця і мали сенс голи гостей у другому таймі. Таким чином, срібна боротьба раптово загострюється!

Центральний захисник – Василь Курко (Прикарпаття)

Зв’язка Курко-Француз добре справилася з викликами, які перед господарями поставила Волинь. Багато виграної боротьби, нав’язаної технічним і швидким суперникам. Багато атак суперників, які так і не були доведені до логічного завершення – не лише на фазі удару, навіть на фазі останнього пасу. Це все заслуги дуету центрбеків. Василя Курка відзначаємо за непоступливість і чіпкість. Пригадаємо, як він прийняв на себе цілком перспективний удар Хагназарі, а також чітко діяв при подачах стандартів. Ця перемога дозволила Прикарпаттю гарно відсвяткувати останній домашній матч сезону перед рідними вболівальниками.

Лівий захисник – Ілля Повалій (Полісся)

МФК Миколаїв був за крок від трійки найкращих, але, як бачимо, Полісся під керівництвом Шищенка здобуло виїзну перемогу – напрочуд важливу особисто для свого головного тренера, який виставив команду проти своїх колишніх підопічних. Гості виконали великий обсяг робіт і реалізували свій шанс забити. Захисник Повалій, який під технічним дриблером Андрущенком багато працював у захисті, щоб напарник міг творити, уже після перерви підключився до атаки й виконав гольову передачу на Островського, і саме цей гол вирішив долю зустрічі.

Центральний півзахисник – Ігор Семенина (Нива Тернопіль)

Від перших хвилин матчу проти географічних сусідів – мотивованого Агробізнеса – тернополяни грали на куражі та великому настрої. І вже в дебюті після розіграшу кутового Семенина був першим на підбиранні і це його простріл І.Когут зрикошетив у власні ворота. Надалі Ігор активно діяв як у створенні моментів, так і в завершенні: смачні удари зі гри та стандартів, вихід сам на сам із воротарем із зони лівого напівсереднього, блискучі передачі на Кисленка, які мали шанси стати результативними… Напрочуд символічний кадр, який гарно підсумовує яскравий матч Семенини: фінальний свисток застав його з м’ячем.

Правий півзахисник – Віталій Дахновський (Верес)

В день, коли Верес став достроковим чемпіоном Першої ліги, вся команда куражилася та грала в задоволення з Авангардом. Особливо яскраво це виходило в Дахновського. Молодий вінгер взяв участь у другій результативній атаці (саме його простріл захисник суперників зрізав у свої власні ворота), а пізніше Віталій завершив влучним ударом комбінацію, яку йому допоміг ефектно розіграти Сергійчук. Міг Дахновський оформлювати й дубль, але коли не зміг з близької відстані переграти воротаря, на добиванні за нього зіграв Петько.

Атакувальний півзахисник – Артем Габелок (Металіст 1925)

На «Кремінь-Арені» імені Бабаєва харків’яни могли оформити дострокове підвищення в класі: вісті з матчів конкурентів були сприятливими, тож треба було самим обігрувати господарів. Дуже посприяла цьому мудра, тонка гра нового півзахисника Металіста 1925. Габелок дуже здорово діяв по всій ширині поля, зміщувався на правий фланг і звідти подавав лівою ногою в карний майданчик. Таким чином він асистував Блажку та Голодюку, а для Батюшина вистелив тонку передачу. Три асисти та ще кілька тонких передач дозволили гостям здобути комфортну перевагу вже в першому таймі, а сам Артем ще й старався пробити, підіграти з глибини, тож зробив величезний внесок в успіх своєї команди.

Лівий півзахисник – Олег Вакуленко (Кристал)

Напрочуд яскравий матч видав молодий вінгер на легендарному «Метеорі». Вакуленко, здавалося, встигав скрізь, а вже на просторі почувався справжнім господарем положення. Обидва м’ячі в ворота «ВПК-Агро» Олег забив у швидких, розгонистих атаках. У першому випадку, коли Максименко зберіг м’яча на лівому фланзі, Вакуленко завершив стрімкий прохід влучним ударом і відкрив рахунок. У другому епізоді підготовчу роботу виконав для нього Сорокин, і за нічийного рахунку на 88-й хвилині Олег забив переможний м’яч. Він обнадіює херсонську команду, яка вже вилетіла й готується подумки до амбітніших виступів у Другій лізі.

Нападник – Михайло Сергійчук (Верес)

Яскравий матч провела вся рівненська команда, а надто – група атаки, яка сповна скористалася нагодою віддячити вболівальникам за підтримку в заключному домашньому матчі сезону. Вже в дебюті темп матчу з Авангардом задав перший гол – коли удар Гегедоша максимально незручно для воротаря зрикошетив Сергійчук. Михайло ще кілька разів змушував попрацювати Поспєлова. А в ситуації з третім голом він вдало підіграв Дахновського, підключивши його пасом із глибини і підтримавши ще й коротким пасом на вихід на ударну позицію (це був асист).

Нападник – Єгор Твердохліб (Гірник-Спорт)

У дуеті з Лукасом Твердохліб завдав чимало труднощів оболонським оборонцям, а коли в другому таймі суперникам ставало все важче втримувати швидких нападників, на пару з Вентурою Єгор із глибини поля розіграв результативну контратаку. Починавши її з бразильцем ще в фазі відбору, Твердохліб запустив йому передачу на лівий фланг і сам встиг у карний майданчик, щоб замкнути простріл раніше всіх. Шостий гол при двох асистах для Єгора – дебютант професіональних змагань змусив помовчати скептиків, які говорили – «це як взагалі? Гравця з аматорів брати відразу в Першу лігу?»

Збірна 29-го туру Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua

Сергій Шищенко, фото ytimg.com

Тренер туру – Сергій Шищенко (Полісся)

Матч проти команди, яку тренер раніше очолював, завжди буде для нього принциповим. У цьому суть спортивної амбітності, волі до перемоги. Саме тому Полісся Шищенка дало бій МФК Миколаїв, який знаходився за крок від медалей, і змогло обіграти суперника на його полі, що покращує шанси житомирян у першому сезоні після підвищення класу фінішувати в середині таблиці.

Аналіз від Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу – тут.

Найкращий молодий гравець туру – Олег Вакуленко (Кристал)

Вінгер херсонців своїм дублем приніс їм перемогу над принциповим ще з друголігових часів суперником ВПК-Агро. Кристал виграв на виїзді вперше за 11 матчів – із часу жовтневого візиту на «Оболонь-Арену», що є оптимістичною подією для команди, яка замислюється про наступний сезон із вищими завданнями.

Статистика SportArena.com: 12 матчів у чемпіонаті, 524 хвилини, 5 голів, поки без асистів.

Андрій Герт (ліворуч у зеленому), фото chernomorets.odessa.ua
Джокер туру – Андрій Герт (Альянс)

Стежте за хронологією: 55’ – Юрій Ярошенко з його чуттям на заміни замінює лівого захисника (Рогозинський/Герт, це перша заміна в одеському матчі). 56’ – Герт, отримавши своєчасний пас від Лебеденка, стелить гольову передачу на Костянтина Ярошенка під переломний перший гол Альянсу. Що цікаво, Герт лише двічі в чемпіонаті виходив на заміни – обидва рази якраз на «Чорноморець-Арені».

Статистика SportArena.com: 12 матчів у чемпіонаті, 973 хвилини, 1 гол, 2 асисти за Альянс (27 матчів у чемпіонаті, 2181 хвилина, 2 голи, 4 асисти загалом).

Гол туру – Олег Вакуленко (Кристал → ВПК-Агро)

Жоден матч туру не обійшовся без голів, були тут і непогано виконані влучні удари харків’янина Батюшина та долинянина Ярошенка-молодшого. А нам найбільше сподобався ще один гол. Цитуємо звіт: «Максименко на лівому фланзі рятував м’яч від виходу в ауту, а вийшла передача на Вакуленка. Той рвонув від центральної лінії, перед штрафним, не зближуючись з Агаповим, пробив, м’яч залетів точно в дев’ятку – 0:1».

Гол можна подивитися на відео з 4:37

Герой 29-го туру Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua
Герой туру – Артем Габелок (Металіст 1925)

Читайте пізніше на нашому сайті інтерв’ю з гравцем, який віддав три гольові передачі в матчі проти Кременя, в якому харків’яни забезпечили собі дострокове підвищення в класі.

ВСІ НАЙКРАЩІ В ТУРІ: воротар, джокер, молодий гравець, голеадор – в одній статті. Новинка від нашого сайту – індивідуальні номінації в Першій лізі та цифри туру!

P.S. При підготовці матеріалу використані фото офіційних сайтів клубів. Матеріал написаний автором українською мовою.