Альянс – Агробізнес – 1:1 (звіт із відео)
Верес – Чорноморець – 4:0 (звіт із відео)
Гірник-Спорт – ВПК-Агро – 1:2 (звіт із відео)
Волинь – МФК Миколаїв – 0:0 (звіт із відео)
Прикарпаття – Полісся – 1:1 (звіт із відео)
Оболонь – Кремінь – 3:0 (звіт із відео)
Металіст 1925 – Кристал – 1:0 (звіт із відео)

Про найкращих особистостей і головні цифри туру – тут.

Воротар – Денис Шеліхов (ВПК-Агро)

Дуже непростий матч відбувся в Горішніх Плавнях. Багато боротьби, багато справжньої гостроти – за таких обставин не дивно, що всі три голи в грі відбулися після пенальті. Відзначаємо воротаря гостей: йому довелося часто вступати в дію, проте при цьому він пропустив лише раз (із 11-метрової позначки). Зате Шеліхов потягнув по два дуже небезпечних удари від Богомаза та Чередниченка, справлявся зі стандартами, в тому числі в численних випадках, коли доводилося грати на виходах. А коли й Денис був безсилим, включався фактор везіння – воротаря підстраховували стійка чи поперечина. Перемога над Гірником-Спорт – стратегічно важлива для ВПК-Агро й дозволяє зробити відразу два кроки подалі від небезпечної зони.

Правий захисник – Максим Жичиков (Металіст 1925)

Фланги харків’ян ритмічно та послідовно тиснули на редути Кристалу. Безліч моментів було створено з правого флангу, де добре працювала зв’язка Жичиков-Савін. При цьому реалізація десь підводила господарів – навіть пенальті вони скористалися з повторної спроби. Одним із тих, хто міг забивати, був активний Жичиков – він небезпечно бив з підключення. При цьому херсонський клуб, як для аутсайдера, не такий простий суперник – Максиму доводилося відпрацьовувати позаду, діяти на перехопленнях, блокувати передачі. Непроста мінімальна перемога вдалася харків’янам. Вона зберігає за ними третє місце, зменшуючи відрив від конкурентів.

Центральний захисник – Руслан Зубков (Авангард)

Матч проти Ниви починався для господарів дуже невдало: витримавши півгодинну затримку через запізнення необхідних служб, краматорська команда пропустила дуже прикрий автогол після штрафного. Проте ця ситуація лише змусила Авангард проявити вольові якості. Відзначаємо капітана господарів Зубкова: це він після подачі кутового закрив дальню стійку, пізніше відпрацював у захисті, тож максимально посприяв першій перемозі Авангарду в весняній частині сезону.

Центральний захисник – Юрій Мате (Оболонь)

Четверту в сезоні розгромну домашню перемогу кияни здобували завдяки прекрасним прицільним ударам і винятковій самовідданості та надійності в обороні. Уособленням цієї гри можна вважати Мате. Він відпрацював безпосередньо в обороні, де гості не створили чимало проблем киянам, а під кінець першої третини гри несподівано для всіх просунувся на чужу половину й неймовірним ударом майже від центру поля відкрив рахунок. Цю подію можна вважати ключовою в грі, адже найкращий гол туру від Юрія зіпсував плани суперникам і дав суттєву перевагу оболонцям.

Лівий півзахисник – Дмитро Ульянов (МФК Миколаїв)

Дуже непростим очікувався луцький виїзд для МФК Миколаїв – у двох попередніх матчах на стадіоні «Авангард» приїжджі команди отримали шість голів. А от оборона «корабелів» знову заслужила на компліменти – минулого туру ми відзначали Парцванію, цього разу хочемо віддати належне ще й Ульянову. Дмитро особисто протистояв технічним вінгерам господарів, кілька разів дуже здорово переривав їхні передачі, а в кульмінації матчу в самій кінцівці зняв м’яча з ноги Сіаваша, чим врятував свою команду від вірного голу.

Правий півзахисник – Ростислав Волошинович (Прикарпаття)

Довгоочікуване повернення Волошиновича після травми вийшло блискучим – в першому ж матчі після травми Ростислав відзначився голом. Активний Волошинович на пару з Барчуком створив безліч проблем обороні Полісся. Інколи ця спортивна агресія навіть зашкалювала – наприклад, у моменті з не зарахованим голом (судячи зі всього, рефері взяв до уваги перебування Ростислава поруч із зоною проходу м’яча). Але загалом опіка цього гравця не давалася суперникам. Він часто давав адресу для передач в небезпечну зону, а забив, швидше за всіх зорієнтувавшись після блоку удару Барчука. Як бачимо, Ростислава дуже не вистачало Прикарпаттю – з його поверненням значно посилився атакувальний потенціал і міць команди.

Центральний півзахисник – Юрій Батюшин (Металіст 1925)

Найкращий гравець харків’ян на старті весняної частини сезону – один із зимових новачків. В останніх п’яти матчах Батюшин записав на свій рахунок три голи та три результативних передачі. Чотири матчі з Юрієм у складі виграв Металіст 1925 – і в усіх цих іграх півзахисник був безпосередньо задіяний у гольових комбінаціях. У матчі з Кристалом Батюшину можна дорікнути за не реалізований пенальті, але він виправився, встигнувши на добивання (саме цей гол і вирішив долю протистояння). Надалі Юрій продуктивно працював на своїй зоні – завдяки його постійній участі в атаках (особливо зі зміщеннями наліво, де в нього склалася вдала зв’язка з Дмитренком) харків’яни не зменшували тиск, хоч і проявили великі недоліки в реалізації безлічі створених моментів.

Лівий півзахисник – Артур Мурза (Оболонь)

Схоже, новачок оболонців уже влився в їхню гру – в матчі з Кременем Мурза продуктивно відпрацював відведений тренерським штабом час. Відзначався в підіграші – не раз здійснював флангові проходи з подачами, які цілком могли (і мали) замикати одноклубники, а перед самою перервою взяв гру на себе, після сольного рейду завдавши розкішного удару в дальній кут. Цей «гол у роздягальню» дуже ускладнив завдання гостей, а сам Артур відкрив лік своїм голам за Оболонь.

Нападник – Максим Єрмоленко (Авангард)

На старті весняної частини сезону здається, що Авангард знайшов собі хорошого бомбардира. Єрмоленко в матчі з Нивою тримав у напрузі суперників, долучившись до більшості небезпечних епізодів. Це він пішов на ближню стійку, чим відволік увагу захисників і продовжив навіс на Зубкова, який зрівняв рахунок. А пізніше Єрмоленко з пенальті вивів краматорську команду вперед. Максим здорово відпрацював попереду, завдяки чому тернополяни змушені були постійно відряджати гравців для нагляду за активним форвардом.

Нападник – Микола Гайдучик (Верес)

Вихід Гайдучика з перших хвилин здивував сторонніх спостерігачів, але молодий форвард провів неймовірний матч. Це після його передачі Гегедош відкрив рахунок на 7 хвилині, а Вачіберадзе в боротьбі з Миколою заробив вилучення та пенальті під гол Сергійчука. Після перерви відпрацював у центрі поля, після чого Панасенко вистелив гольову передачу на Гегедоша. Далі сам забив четвертий м’яч «Вереса», зреагувавши на кутовий. Вперше вийшовши в стартовому складі своєї нової команди, став героєм центрального матчу туру проти «Чорноморця», який «Верес» виграв 4:0 та посів перше місце в турнірній таблиці, відібравши лідерство в одеситів.

Нападник – Роберт Гегедош (Верес)

Атака рівнян напрочуд сильно відіграла проти «Чорноморця». Суперник, який жодного разу не зазнавав розгромних поразок у поточному чемпіонаті, пропустив чотири м’ячі. Половина з них – від Гегедоша. У зв’язці з Гайдучиком Роберт дуже вдало й швидко знайшов синергію – форварди доповнювали один одного й вдало підігравали в важливих моментах. Саме Гегедош після несподіваної для суперників передачі Миколи відкрив рахунок. А вже в другому таймі вдало стартував на пас із глибини Панасенка, реалізувавши «булліт». У кожній атаці цей форвард шукав можливості пробити, постійно даючи адресу для передач і здорово прориваючись між лініями суперників.

Збірна 19-го туру Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua

Тренер туру – Юрій Вірт (Верес)

На старті сезону були очевидні проблеми рівнян – травми Петька, Мірошника, Полюляха дещо зіпсували Вересу чвертьфінал Кубка України й показали вразливість команди. Але в центральному матчі з Чорноморцем зі всією якістю та глибиною його складу  ми не говорили про втрати номінальних господарів, хоча вони й були. Верес із перших хвилин показав націленість на чужі ворота, а відкриття в атаці – повернений із аматорського футболу Гайдучик – зіграло свою роль «домашньої заготовки». Блискуча перемога 4:0 в більшості продовжила успішну серію «червоно-чорних» у чемпіонаті й дозволила їм нарешті очолити турнірну таблицю. Тепер перед Віртом стоятиме лише одна, важка, хоч і приємна, проблема – як після такої епічної перемоги швидко опустити хлопців з небес на землю й де взяти емоції на наступні ігри після такої незабутньої гри.

Аналіз від Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу – тут.

Найкращий молодий гравець туру – Артур Мурза (Оболонь)

Навіть на цю номінацію міг би претендувати за своїм віком Герой туру (див. відповідну номінацію), але ми хочемо відзначити побільше гравців, тому віддамо належне одному з найбільш яскравих молодих футболістів Оболоні. 20-річний Мурза досить активно відіграв на своєму фланзі, регулярно загострював гру, за що й був винагороджений. У напрочуд важливий момент матчу – за мінімальної переваги своєї команди перед самою перервою – Артур взяв гру на себе, змістився з лівого краю й чудовим ударом на виконання подвоїв рахунок. Це дебютний гол зимового новачка киян у третьому офіційному матчі за Оболонь.

Статистика SportArena.com: 17 матчів у чемпіонаті, 1074 хвилин, 4 голи, без асистів.

Джокер туру – Денис Островський (Полісся)

У нас відразу кілька замін здорово зайшли в цьому турі: це й Груша з Агробізнесу, після удару якого м’яч зрикошетив від воротаря в сітку й гості врятувалися від поразки в матчі з Альянсом, це й Слободян-молодший із Оболоні, який встиг забити розкішний м’яч у ворота Кременя, це Ховбоша з Авангарду, який встиг забити «підсумковий» третій м’яч Ниві. Ми ж відзначаємо футболіста, чий гол допоміг його команді здобути вольову виїзну нічию «без посередників» – не автоголом, а своїм ходом. 22-річний Островський вийшов на другий тайм і спритно зіграв у моменті з ударом Терехова. На 78 хвилині Денис з добивання врятував матч для житомирян.

Статистика SportArena.com: 14 матчів у чемпіонаті, 399 хвилин, 1 гол, без асистів.

Герой 19-го тура Первой лиги. Иллюстрация pfl.ua

Герой туру – Микола Гайдучик (Верес)

Читайте пізніше на нашому сайті інтерв’ю з гравцем, який причетний до всіх чотирьох голів у центральному матчі туру.

* * *

ВСІ НАЙКРАЩІ В ТУРІ: воротар, джокер, молодий гравець, голеадор – в одній статті. Новинка від нашого сайту – індивідуальні номінації в Першій лізі та цифри туру!

P.S. При підготовці матеріалу використані фото офіційних сайтів клубів. Матеріал написаний автором українською мовою.