Гірник-Спорт на виїзді переміг Полісся. Команда Калитвинцева поки без очок на старті сезону

Оновлений колектив в Житомирі нічого не зміг протиставити підопічним Жабченка

Горняк-Спорт. Фото - gornyak-sport.net

Влад Власенко, Sport Arena

У другому турі Полісся і Гірник-Спорт жадали заробити свої перші очки в новому сезоні, адже старт чемпіонату відверто не вдався колективам Калитвинцева і Жабченка. Оновлене Полісся, яке тепер має в своєму складі багато статусних гравців, несподівано в минулому турі не змогло встояти перед тернопільською Нивою, програвши з рахунком 0:1. Гірник-Спорт стартував з Краматорськом, але в боротьбі проти рівного суперника також не зміг заробити хоча б одного очка – 0:2. Тепер команди з Житомира і Горішніх Плавнів явно хотіли реабілітуватися перед своїми вболівальниками.

Особливо важливою ця гра була для Полісся, які підписали в міжсезоння Литовченка, Махарадзе, Гітченка, Чайковського, Сахневича, Огірю, Коломойця та інших футболістів – з таким підбором виконавців не виграти другий матч поспіль було б провалом. Гірник-Спорт навряд чи в нинішньому сезоні має якісь амбітні цілі, але команда в Горішніх Плавнів завжди була міцною, яка здатна відібрати очки у будь-якого конкурента по Першій лізі.

Перший удар в ствір відбувся вже на шостій хвилині, коли, здається, Артем Сьомка вистрілив з-за меж штрафного майданчика у ближній кут – Махарадзе без проблем зафіксував м’яч в руках. Полісся відповіло ще небезпечніше, коли Андрій Сахневич здорово і сильно пробив також в ближній – Кліщук перевів гру на кутовий. Слідом після подачі кутового у житомирян стріляв Ігор Чайковський – мимо. У Гірника-Спорт спробу дальнього удару зробив Руслан Паламар, але у ворота не влучив.

В цілому гра розвивалася планомірно в першому таймі, а дійсно небезпечних моментів Поліссю і Гірнику-Спорт створити довгий час не вдавалося. При цьому варто відзначити, що вболівальники в Житомирі досить голосно підтримували свою команду, тому команда Юрія Калитвинцева намагалася не збавляти обертів і все ж домінувати на полі. Небезпечно було у штрафному майданчику гостей після подачі кутового, але ніхто по воротах так і не пробив, а другим темпом після подачі на Гітченка гравець Полісся зробив фол в атаці. А на 36-й хвилині абсолютно несподівано вийшов вперед Гірник-Спорт завдяки стандартному положенню: Руслан Паламар зробив подачу з кутового, Заур Махарадзе невдало зіграв на виході, а головою м’яч у сітку переправив захисник і капітан Юрій Кравчук – 1:0! Полісся до перерви встигло провести кілька атак в спробах зрівняти рахунок, але результативними вони не виявилися.

Не минуло й десяти хвилин у другому таймі, як Гірник-Спорт забив другий м’яч! З флангу шикарну подачу зробив Емін Сафіханов, а Андрій Понєдєльнік дуже здорово головою пробив у дальній кут воріт Махарадзе – 2:0. Житомиряни незабаром відповіли ударом головою з боку Чередниченка, але легко забрав м’яч у руки Кліщук. В цілому Поліссяявно не очікувало, що команда з Горішніх Плавнів настільки впевнено вийде на другий тайм. Дійсно, Гірник-Спорт не став грати на утримання рахунку і виглядав дуже гідно на тлі свого суперника, та ще й на чужому полі.

Надалі Полісся так і не змогло перехопити ініціативу – команда Юрія Калитвинцева виглядала досить невпевнено. У гостей ще один шанс відзначитися мав Понєдєльнік, але м’яч після його удару в штрафній виявився заблокований. У Полісся Артем Козак спробував потрапити в ближній кут, але м’яч пройшов в метрі від штанги, а потім з близької дистанції міг пробивати Чередниченко після скидки того ж Козака, але трохи забарився і втратив нагоду вдарити.

Кінцівка зустрічі залишилася за Поліссям, але навряд чи це хоч якось повинно порадувати житомирян, враховуючи, що забити хоча б один м’яч в цій зустрічі їм так і не вдалося. Команді Калитвинцева потрібно ще багато працювати, щоб повністю реалізувати свій потенціал, а ось Гірник-Спорт показав себе сьогодні з кращого боку, здобувши першу перемогу в сезоні. Хороший і організований футбол від підопічних Ігоря Жабченка, які перемогли з рахунком 2:0.

Man of the match: Юрій Кравчук (Гірник-Спорт)

Капітан Гірника-Спорт не тільки добре організував гру в обороні, адже гості в підсумку так і не пропустили, але і забив перший м’яч своєї команди в першому таймі, здорово підключившись до подачі кутового.

• Перша ліга. 2-й тур

Полісся (Житомир) – Гірник-Спорт (Горішні Плавні) – 0:2 (0:1)

Голи: Кравчук, 36, Понєдєльнік, 53

Полісся (стартовий склад): Махарадзе, Сахневич, Гітченко, Нєстєров, Шаповал, Огіря, Козак, Чайковський, Грицук, Чередниченко, Оринчак. Запасні: Яшков, Швець, Власюк, Тєрєхов, Коломоєць, Глагола, Акубардія, Андрущенко, Тимофєєв. Головний тренер: Юрій Калитвинцев.

Гірник-Спорт (стартовий склад): Клищук, Сафиханов, Кравчук, Цвіренко, Шинкаренко, Сьомка, Паламар, Мільченко, Твердохліб, Ернандес Лемос, Понєдєльнік. Запасні: Жмурко, Чуєв, Ямполь, Яворський, Романов, Черниш, Кожевніков. Головний тренер: Ігор Жабченко.

Житомир. «Центральный міський стадіон». 19:00

Арбітр: Володимир Новохатний (Київ)