Гірник-Спорт обіграв Авангард у матчі середняків Першої ліги

Команді із Горішніх Плавнів вперше з 2016 року перемогла краматорців.

gornyak-sport.net

Влад Власенко, Sport Arena

У Горішніх Плавнях у 28-му турі зустрічалися два міцних середняки цього сезону Першої ліги – місцевий Гірник-Спорт приймав сусіда по турнірній таблиці – краматорськbq Авангард. Перед грою клуб з Донецької області перебував на восьмому місці з 45 очками в активі, а господарі посідали дев’яту сходинку і мали 36 очок.

Відзначимо, що під час жорсткого карантину в Україні представники обох команд впевнено висловлювалися проти догравання нинішнього сезону, але все ж їм довелося підкоритися думці більшості і продовжувати виступи. Перед цією грою Гірнику-Спорт явно хотілося перервати невдалу серію з трьох поразок поспіль (остання з яких проти Металурга, що йде в зоні вильоту), а краматорці в 27-му турі здолали Черкащину, хоча в двох іграх до цього не могли перемогти проти все того ж Металурга і Агробізнесу.

Цікаво, що відразу п’ять з шести останніх матчів між Гірником-Спорт і Авангардом до цієї зустрічі завершилися внічию, причому з одним і тим же рахунком – 1:1. Винятком серед цих матчів стала зустріч команд у 2017 році, коли краматорці здобули гостьову перемогу – 2:1.

Господарі зустрічі вже з перших хвилин нав’язали супернику свою гру, маючи шанс відзначитися вже на старті. Сергій Герасимець здорово пробив у дальній кут, але його удар відбив Вадим Солдатенко, а на добиванні Віктору Хомченку точності не вистачило. А через кілька хвилин після цього епізоду Ілля Чередниченко скинув м’яч на Юрія Батюшина, але тому метрів з 11-ти завадив пробити захисник Авангарду.

Гірник-Спорт дисципліновано і вперто весь тайм йшов вперед і був близький до голу, але у випадку з ударом Хомченко врятував Солдатенко, а після хорошої контратаки удару Євгена Лозового трохи не вистачило точності – круглий пролетів поруч з дальньою стійкою воріт краматорської команди. Авангард розраховував на самотні випади: в одному з таких епізодів непогано пробивав Іван Матяж, але його спроба була заблокована.

Перший тайм явно був за командою з Горішніх Плавнів, що в підсумку все ж втілилося в гол на 43-й хвилині. Юрій Батюшин відпасував у чужу штрафну на Віктора Хомченка, а той без будь-якої опіки розвернувся і спокійно послав м’яч у кут. Гол Гірнику вдався дуже легко, адже захист Авангарду просто був відсутній в цьому епізоді.

На другий тайм господарі також вийшли “зарядженими”, а найактивніше попереду виглядав автор забитого м’яча Хомченко. Він міг робити дубль майже відразу після виходу з роздягальні, але пробив неточно після перепасовки з Лозовим в чужій штрафній. Через деякий час два гострих моменти мав Ілля Чередниченко – спершу м’яч від захисника Авангарду полетів на кутовий, хоча футболісти Гірника-Спорт активно апелювали до арбітра щодо того, що м’яч потрапив гравцеві гостей в руку, а потім ворота Авангарду і зовсім врятувала лише штанга.

Олександр Косевич був явно незадоволений грою своїх підопічних, внаслідок чого вже до 70-ї хвилини використав всі п’ять допустимих замін. Але ініціатива все одно була на боці Гірника-Спорт, хоч свої моменти команда з Полтавщини і не могла реалізувати. Непогано проривався вперед в чужу штрафну Олексій Бойко, який вийшов на заміну, намагаючись обійти воротаря і пробити вже в порожні ворота, проте Вадим Солдатенко зіграв впевнено і не дозволив супернику з собою впоратися.

Авангард у другій половині виглядав краще, ніж у першому таймі, але вирвати нічию краматорцям все ж не вдалося. Більш того, вже в компенсований час після гарної перепасовки і передачі Лозового Збунь, що вийшов на заміну, послав м’яч у ворота Солдатенка – 2:0. Гірник-Спорт заслужено переміг і зберіг дев’яту сходинку турнірної таблиці. Авангард як і раніше знаходиться на одну позицію вище, ніж сьогоднішні переможці.

• Man of the match – Віктор Хомченко (Гірник-Спорт)

Центрфорвард команди з Горішніх Плавнів Хомченко став автором першого м’яча в цій грі, але найкращим його слід було б визнати навіть у тому випадку, якби йому не вдалося забити. 25-річний футболіст активно діяв біля чужих воріт, змушуючи захист суперників потрудитися в першому таймі. Був Хомченко непоганий і в другій половині, маючи гольовий момент майже відразу після виходу з роздягальні, але все ж до кінцівки зустрічі втомився і був замінений на 81-й хвилині. Бадьора гра одного з лідерів команди, який забив свій четвертий м’яч в цьому сезоні.

Гірник-Спорт – Авангард 2:0 (1:0)

Голи: Хомченко, 43, Збунь, 90+5

Гірник-Спорт (стартовий склад): Ситников, Суханов, Векляк, Карась, Шопін, Лозовий, Чепелюк (Сорокін, 81), Герасимець (Бойко, 55), Батюшин, Хомченко (Петрусенко, 80), Чередниченко (Збунь, 75)

Запасні: Данкович, Твердохліб, Корольков, Малишкін, Білий, Бойко, Сорокін, Моїсеєнко, Дяченко, Збунь, Петрусенко, Білобрівка

Головний тренер: Ігор Жабченко

Авангард (стартовий склад): Солдатенко, Воробей (Дворовенко, 46), Сидоренко, Мірошник, Сухаров, Сеницький (Долинський, 69), Полюлях, Лобов (Дедяєв, 46), Мурза, Матяж (Цибульник, 64), Собко (Близнюк, 55)

Запасні: Денчук, Брюхов, Дворовенко, Долинський, Сухомлин, Близнюк, Нехтій, Плечій, Цибульник, Дедяєв

Головний тренер: Олександр Косевич

18:00. Горішні Плавні. Стадіон “Юність”

Арбітр: Роман Блавацький (Львів)