Гірник-Спорт у більшості програв Металісту 1925 у Харкові

Гості двічі пропустили, граючи півтора тайму в більшості

Металлист 1925, metalist1925.com

Ярослав Кроха, Sport Arena

Безпрограшна клубна рекордна серія Металіста 1925 напередодні матчу становила в Першій лізі десять ігор: сім перемог і три нічиї.

Підопічні Валерія Кривенцова борються за одну з трьох путівок в УПЛ і налаштовані взяти реванш за велику поразку від Гірника-Спорту в першому колі. Але зробити це було непросто, адже команда з Горішніх Плавнів в гостях не знає гіркоти поразок три матчі поспіль: перемога і дві нічиї.
Свій ювілейний сотий гол в історії виступів у Першій лізі харків’яни провели вже на дев’ятій хвилині. Дмитренко увірвався в штрафну, віддав під удар партнеру, і Велєв зіграв рукою у своїй штрафній. Пенальті чітко реалізував екс-гірник Батюшин. 1:0.

Гості відповіли на цей гол двома своїми точними ударами. Вже через п’ять хвилин після передачі від Крайова екс-металіст Романов наважився на дальній удар метрів з 35-ти і Сидоренко залишився не при справах. 1:1. А на 23-й хвилині Лукас віддав фантастичний по виконанню розрізний пас на Краєва і той з району штрафного майданчика в дотик відправив м’яч у дальній кут. 1:2.

Ще цікавіше стало через дві хвилини. Лукас поборовся за верховий м’яч з Цвіренко, виривався на рандеву з Сидоренко і молодому захиснику харків’ян нічого не залишалося, окрім як смикнути за футболку екс-партнера. Це фол останньої надії і Металіст 1925 залишився в меншості.

Вже в наступній атаці міг забивати Чепелюк, але з його ударом з лінії штрафного Сидоренко впорався. На 31-й хвилині Кривенцов, який спостерігав за діями своєї команди з трибун через дискваліфікацію, зняв з гри Дерека, випустивши гравця оборони Ченбая.

Не можна сказати, що господарі відсиджувалися в обороні. На 35-й хвилині відмінний момент був у харків’ян після навісу з правого флангу, але Велєв в останній момент перевів м’яч ударом головою на кутовий.

Все перевернулося догори ногами вже на початку другого тайму, коли господарі в меншості зуміли двічі забити. З правого флангу Жичиков навісив у штрафну і ніким не прикритий Паламар з відскоком від воротаря відправив м’яч у ворота. 2:2. Через хвилину свій момент мав Дмитренко, але пробив у Жмурко. Але все ж М-1925 забив. Велєв прийняв на стегно Криськіва біля кута штрафного і Жичиков майстерно поклав м’яч у ближній верхній кут ударом зі штрафного. 3:2 і запахло фантастичною перемогою харків’ян.

Тренерський штаб Ігоря Жабченка, який також стежив за грою команди з трибун, довірив порятунок матчу екс-гравцеві ФК Львів Вісенте Мерседесу. Але гостроти це не принесло. Реальний шанс зрівняти рахунок був у Осипенка, який на 87-й хвилині обіграв Сидоренка і пробив у штангу.

У підсумку харків’яни здобули перемогу в матчі, який впору вносити в підручники з футболу. Сила волі і величезне бажання в “грі мільйонів” здатні творити чудеса.

Man of the Match: Віталій Пономар (Металіст 1925)

Нападник зробив величезний обсяг роботи, змушуючи захисників багато часу проводити біля своїх воріт. Один з кращих матчів форварда, який забив найважливіший м’яч у цій грі для своєї команди.

Металіст 1925 (Харків) – Гірник-Спорт (Горішні Плавні) – 3:2

Голи: Батюшин, 9, з пенальті, Пономар, 51, Жичиков, 53  Романов, 14, Краєв, 23.

Металіст 1925 (стартовий склад): Сидоренко, Жичиков, Цвіренко, Шершень, Западня, Габелок, Криськів, Дерек, Батюшин, Дмитренко, Пономар. Запасні: М.Коваленко, Дьяков, Пец, І.Коваленко, Ченбай, Кольцов, Резєпов, Савін, Холод, Блажко, Савицький. Головний тренер: Валерій Кривенцов.

Гірник-Спорт (стартовий склад): Жмурко, Велєв, Чуєв, Тимошенко, Кравченко, Чепелюк, Краєв, Чередніченко, Романов, Семка, Лукас. Запасні: Фіяло, Дмитрук, Якубов, ПавлишДедухТвердохлібНасібулін, Осипенко, Литовченко, Богомаз, Вісенте, Черниш. Головний тренер: Ігор Жабченко

ВилученняЦвіренко, 25 (позбавлення реальної можливості забити м’яч)

29.04.2021. 15:00. Харків. ОСК «Металіст»

Арбітр: Олег Когут (Тернопіль)