favbet
favbet

Головний матч туру на Арені Львів: Металіст 1925 перервав 10-матчеву переможну серію Агробізнесу

Стартував 18-й тур у Першій лізі - відразу з козирів

Фото - metalist1925.com

Ярослав Смілянський, Sport Arena

• Перед грою

Четверта команда Першої ліги приїхала в гості до другої – враховуючи, що розділяли їх всього лише три очки, цей матч можна було відразу ж відносити до центральних в турі. А ще ж є багата історія протистоянь: від недограного фіналу аматорського чемпіонату України, коли Агробізнес вів 4:0, але вболівальники почали бійку на НСК «Олімпійський», до могутніх матчів у Першій лізі останніх років. Словом, нам залишалося сідати з поп-корном та дивитися красиву картинку з порожньої, на жаль, Арени Львів. До речі, вже не вперше матчі ПФЛ приймає цей стадіон елітної категорії УЄФА. Ось як!

Агробізнес виставив проти харків’ян звичну розстановку з трьома центрбеками. А ось в атаці, як і в минулому матчі з Кристалом, бігав номінальний захисник Слотюк. Також дещо оновилися фланги, в іншому – очікуваний бойовий склад. Металіст 1925 виставив практично той же склад, що в попередніх зустрічах. Привернуло увагу те, що поруч з Батюшиним під нападником Дереком розмістився не досвідчений новачок Голодюк, а молодий Криськів, який здорово відіграв осінню частину сезону.

Ну, що ж – з передматчевими формальностями завершили. 8 матчів поспіль виграв Агробізнес, 4 матчі поспіль – Металіст 1925. Вся Перша ліга стежила за цією грою двох фаворитів сезону.

• Гра: перший тайм

На відміну від звичайних центральних матчів, тут суперники не стали довго запрягати. Активно запрацювали фланги, пішли удари з середньої та ближньої дистанції – гаряче стало з перших же хвилин! Спершу спрацювала нова зв’язка харків’ян – після пасу Дмитренка розрядив «пушку» Батюшин – і Мозіль по-справжньому вступив у гру. Відповідь від номінальних господарів вийшла не менш небезпечною. Навіть більше! Слотюк після передачі з правого флангу атакував прямо перед воротами захисника Шершня, відібрав м’яч і пальнув з розвороту – Сидоренко на реакції виручив Металіст 1925.

І вже в «розгойданій» грі трапився епізод, який безпосередньо позначився на ході гри. Один з Когутів заробив штрафний далеко на правому фланзі, на діагональ висунувся Курило. Він скидав м’яч головою в центр і потрапив чи то в плече, то чи в руку Савіну – вінгер гостей був якраз боком до центральної камери, і судити про попадання стороннім спостерігачам важко. До 11-метрової позначки підійшов лідер гонки бомбардирів, центральний півзахисник Руслан Черненко та сильним ударом не залишив шансів голкіперу – 1:0. Для розуміння: у Руслана 9 голів і сім з них – саме з пенальті.

Вироком інтризі ця подія не виглядала: хоча б тому, що вже через дві хвилини Металіст 1925 міг відігратися. Після кутового м’яч відскочив до Дмитренка, його ніхто не втримав і бив Влад з дуже хорошої позиції – але запустив вище цілі. Дуже старався реабілітуватися Савін – і в боротьбу ліз, і відскоки підстерігав. Одного разу з лінії штрафного майданчика він пальнув низом, і Мозіль зреагував на цей момент. Але після третини гри удача посміхнулася і гостям – «гандбол» і пенальті, як і у випадку з першим голом. Кольцов перехопив пас Черненка в центрі поля і дав на хід Дереку по висоті. У боротьбі з бразильцем були Юхимович та Дідик, і, здається, якраз останньому м’яч і зрикошетив у кінцівку. Юрій Батюшин виконав вирок арбітра не менш впевнено, ніж його колега з Агробізнесу: пустив м’яч низом в один кут, а воротар пішов в протилежний – 1:1. В останніх чотирьох матчах у Батюшина – два голи і три асисти.

На куражі Металіст 1925 пішов вперед – заробили перспективний штрафний, коли м’яч відскочив, Жичиков здалека пальнув неподалік від дев’ятки. А незабаром рядовий закид з лівого флангу від Батюшина оголив пасивність оборони Агробізнесу. Чотири гравці були спостерігачами, діяли три їх суперника. Савін та Дмитренко двічі виграли верхову боротьбу, і після скидки у воротарський Дерек Фрейтас головою відправив м’яч у ворота. На самоті вирішував долю епізоду бразилець – 1:2. П’ятий гол в поточному чемпіонаті для Дерека. Але ж могло бути і гірше! Перед самою перервою після кутового м’яч відскочив прямо до Батюшина, але Юрій, перебуваючи на лінії воротарського, просто не встиг зметикувати, що тут робити. Так що на перерву команди йшли з вольовим результатом для гостей.

• Гра: другий тайм

Після перерви Агробізнес постарався забрати м’яч і натиснути на захист гостей. Запам’ятався неточний удар М.Когута, але в цілому Металіст 1925 не дав позбавити себе ігрової ініціативи. Особливо старався лівий фланг, де Дмитренко при активній допомозі Батюшина декілька разів загострював гру – стандарти, натяки на стандарти, падіння і загострення постійно турбували захист Агробізнесу. І навіть більше: це не Сидоренко, а Мозіль мав таке навантаження, що змушений був рятувати свою команду. Спершу воротар кинувся під удар Дерека з близької відстані (бразилець несподівано опинився з м’ячем перед голкіпером і не встиг зіграти тонше), а потім потягнув підступний удар Савіна під поперечину.

Агробізнес б і радий струснути гру, але Петров травмований, Гливий тільки освоюється в складі нової команди (гравцеві, який більшість кар’єри провів вдома, це особливо непросто робити), Семенець всього тричі забив в чемпіонаті і грає далеко не так результативно, як в кращі роки. Ось і вийшло, що переломити хід поєдинку Чижевський просто не зміг – в плані кадрів у харків’ян було куди більше можливостей варіювати грою. Лише на 85 хвилині по-справжньому реальний момент був у приймаючої сторони: Дідик з правого краю продерся до штрафного майданчика, виклав м’яч під удар Немтінова, але той запустив повз ціль – такі моменти при 1:2 намагаються зазвичай не втрачати…

З жовтня місяця не втрачав очки Агробізнес. 10 матчів поспіль виграли в чемпіонаті і кубку. Але другий раз в сезоні з різницею в один м’яч програли харків’янам. Для підопічних Кривенцова це п’ята поспіль перемога – і підтвердження того, що не дарма вони підписали стільки досвідчених хлопців під час зимової перерви. Набравши 34 очки, Металіст 1925 зрівнявся за очками з Агробізнесом та змістив його з другого місця за особистими зустрічами. 33 очка у Вереса – в разі перемоги над Прикарпаттям він вже завтра вийде на другу позицію. Чорноморець, лідер з 37 очками, завтра прийме Оболонь.

Man of the Match: Дерек Фрейтас (Металіст 1925)

Це в боротьбі з ним захисники привезли пенальті, а перед перервою бразилець забив м’яч, який вирішив долю зустрічі. Міг забивати ще, і не раз – підкорити за погану реалізацію тренери Дерека ще встигнуть, але важливо, що він активно відіграв цей поєдинок і безпосередньо взяв участь у вирішальних епізодах переможного поєдинку.

Агробізнес (Волочиськ) — Металіст 1925 (Харків) – 1:2

Голи: Черненко, 18 (пен.) – Батюшин, 34 (пен.), Дерек, 43

Агробізнес (стартовий склад): Мозіль, Романюк, Юхимович, Дідик, Курило©, Шаповал, Думанюк, Черненко, М.Когут, І.Когут, Слотюк. Запасні: Задерейко, Артим, Ярмоленко, Ємаєв, Бойчук, Косовський, Гливий, Немтінов, Семенець. Головний тренер: Олександр Чижевський

Металіст 1925 (стартовий склад): Сидоренко, Жичиков, Ткачук, Шершень, Западня, Кольцов©, Савін, Криськів, Батюшин, Дмитренко, Дерек. Запасні: М.Коваленко, Дьяков, Цвіренко, Резепов, Голодюк, Ндукве, Холод, Пономар, Блажко, Савіцький.  Головний тренер: Валерій Кривенцов

15:00. Львів. Арена Львів.

Арбітр: Віталій Романов (Дніпро)