Інгулець на останніх хвилинах втратив перемогу над Рухом

Неймовірна кінцівка гри в Петрово!

Фото - fcrukh.com

Єгор Данилов, Sport Arena

У центральному матчі 29-го туру Першої ліги Інгулець на стадіоні в Петрово приймав Рух. Це був головний поєдинок ігрового дня, в якому лідер турнірної таблиці грав проти одного з основних претендентів на підвищення в класі. Пікантності протистоянню додавали і недавні заяви президента Інгульця Олександра Поворознюка про те, що його клубу можуть не видати атестат УПЛ.

Перед новим туром Інгулець займав перше місце в Першій лізі, в активі команди Сергія Лавриненка було 58 очок. Рух підходив до звітної зустрічі на п’ятій позиції, підопічні Федика набрали 54 пункти і мали гру в запасі. Тому в такому матчі кожен суперник переслідував свою мету – команда з Петрово, в разі перемоги, могла достроково оформити вихід в УПЛ, а львівський колектив планував скоротити відставання від лідера чемпіонату.

Головною втратою господарів перед новим матчі можна сміливо називати відсутність кращого бомбардира Інгульця – Нікі Сітчінави, який пропускав гру через дискваліфікацію. А ось у гостей дискваліфікованих у складі не було. Також обидві команди підходили до очної дуелі в хорошій формі – Інгулець в рамках Першої ліги в останній раз програвав ще в минулому році, а безпрограшна серія Руху налічувала шість матчів.

Крім того, обслуговувати поєдинок довірили Катерині Монзуль з Харкова, а на матчі використовувалася система відеодопомоги арбітрам VAR – цей момент також додавав інтриги такому протистоянню.

Вже на перших хвилинах Рух провів кілька хороших атак, але до реальної загрози воротам Шуста так і не дійшло. Та й взагалі старт поєдинку цілком і повністю залишився за гостями – команда зі Львова грала першим номером на половині поля суперника, добре тримала м’яч і намагалася знайти ключі до чужих володінь. Футболісти Руху кілька разів доходили до чужого штрафного, але пробили у бік воріт лише один раз на початку гри – з ударом Русина легко впорався Шуст.

Незважаючи на такий старт з боку гостей, перший серйозний момент у матчі створили гравці Інгульця – Синегуб вискочив з-за спин захисників і пробив в штангу, а Кучеренко на добиванні погано приклався по м’ячу. У наступній атаці господарі знову упустили хороший момент – Синегуб навісив на Мкомолу, який пробив в руки Мисаку.

Рух через кілька хвилин відповів небезпечним кутовим, після якого Русин здалеку пробив у нижній кут, але Шуст встиг до м’яча. Також перший тайм запам’ятався ударом зі штрафного від Ковальова, з яким впорався Мисак та травмою Синегуба, який був змушений покинути поле через розсічення.

Друга половина зустрічі почалася з неточного удару Кондракова: нападник гостей пробив поруч зі штангою. В цілому після перерви суперники продовжили грати в активному темпі і не зменшували обертів, а ініціатива переходила від однієї команди до іншої. Але, як і в першому таймі, до справді небезпечних епізодів не доходило.

У Руху непогано пробивав Синиця, у Інгульця спробував забити здалеку Кучеренко – але обидва цих удари не потривожили голкіперів обох команд. В середині тайму класно прострілив уздовж штрафного Мішуленко, але ні Бартулович, ні Мкомола не встигли за цю передачу. До 70-й хвилині обидва суперники фізично втомилися, наставники команд почали робити заміни, але ціна помилки в такій важливій грі була занадто високою і ризикувати в такій ситуації ніхто не хотів. А на 80-й хвилині така помилка все ж трапилася – Кучеренко неакуратно віддав пас назад, але в ситуації добре зіграв Шуст, який забрав м’яч у руки після слабкого удару.

Здавалося, все йде до закономірної нульовою нічиєї, але за кілька хвилин до фінального свистка Мишуренко класно увірвався в чужу штрафну, зробив простріл, а Мисик в боротьбі з Мкомолою переправив м’яч в свої ворота – 1:0 на користь Інгульця. А вже в компенсований час сталася справжня драма – Семенко порушив правила у власному штрафному майданчику, Катерина Монзуль після консультації VAR призначила пенальті, який упевнено реалізував Климчук – 1: 1. Фантастична розв’язка в Петрово! А ще через хвилину Інгулець і зовсім залишився в меншості – пряму червону картку отримав Коваленко за грубий фол.

Як підсумок – результативна нічия в Петрово, яка зберегла інтригу за підвищення в класі на останній тур. Інгулець залишився на першому місці турнірної таблиці, в активі команди 59 очок. У Руху 55 пунктів і п’яте місце, а також перенесений матч проти Металурга.

MAN OF THE MATCH: Богдан Шуст (Інгулець)

Досвідчений голкіпер команди з Петрово провів черговий сильний матч, зробив кілька класних сейвів, але всетаки не зумів відстояти на нуль, пропустивши лише в компенсований час з пенальті.

Інгулець – Рух 1:1 (0:0)

Голи: Мисик, 84 (автогол) – Климчук, 90+3 (пенальті)

Інгулець (стартовий склад): Шуст, Запорожець, Мишуренко, Бартулович, Мкомола, Кучеренко, Балан, Ковальов, Лупашко, Синегуб, Семенко

Запасні: Лепка, Сениця, Загальский, Козак, Коваленко, Фатєєв, Коробка, Павлов, Плохотнюк, Щедрий, Ігнатьєв, Квасний

Головний тренер: Сергій Лавриненко

Рух (стартовий склад): Мисак, Копина, Дуц, Білий, Саків, Мартинюк, Русин, Калюжний, Синиця, Климчук, Кондраков

Запасні: Бандура, Марушка, Мисик, Коробенко, Ардазішвілі, Брикнер, Кухаревич, Ернест, Бєлєнький, Заставний

Головний тренер: Іван Федик

Вилучення: Коваленко, 90+5

17:30. Петрове. Стадіон «Інгулець»

Арбітр: Катерина Монзуль (Харків)