Команда із Петрового зробила ще один важливий крок на шляху до Прем'єр-ліги.

Ингулец Первая лига

Ингулец, Фото - ingulec.com

Влад Власенко, Sport Arena

28-й тур Першої ліги розпочався відразу трьома матчами, серед яких зустріч одного з лідерів нинішнього сезону Першої ліги, Інгульця, проти міцного середняка турнірної таблиці Кременя. Підопічні Сергія Лавриненка в цьому матчі налаштовувалися тільки на перемогу, адже від заповітного першого місця їх перед цим туром відділяло лише одне очко відставання від лідируючого Миная. У Кременя турнірної мотивації було мало – команда з Полтавщини не претендує на місце в УПЛ, але і точно не вилетить за підсумками сезону.

Інгулець показує непоганий футбол після виходу з карантину, ще жодного разу не програвши в матчах Першої ліги цього року. Команда з Кіровоградщини 5 разів перемогла після рестарту чемпіонату (жодного разу з перевагою більш ніж в один м’яч), а також тричі зіграла внічию. Кремінь в останніх іграх чергує перемоги і поразки: команда Сергія Свистуна 3 рази виграла, в 4 випадках поступалася своїм суперникам, а ще одна гра завершилася для них внічию.

Через дискваліфікацію проти Кременя не зіграв лідер Інгульця в атаці – грузинський форвард Ніка Січінава, який бореться за звання кращого бомбардира чемпіонату. У попередньому матчі проти Оболоні-Бровар у Києві його видалили ще в першому таймі, що стало переломним моментом зустрічі, що завершилася внічию – 1:1. Також не змогли зіграти у господарів Козак і Запорожець. Цікавим моментом стало те, що з моменту останньої гри Кременя проти команди з Петрового, в сьогоднішньому складі гостей не було жодного футболіста з тієї зустрічі.

Інгулець в самому старті матчу продемонстрував настрій на гру, забивши вже на 8-й хвилині зустрічі: кіпер Кременя Олійник парирував удар від Володимира Коробки, але на добиванні першим опинився 20-річний легіонер команди з Петрового Оскар Мкомола, який спокійно переправив м’яч у сітку. Танзанієць відзначився своїм першим голом за Інгулець у своїй п’ятій грі за клуб. До переходу в команду з Кіровоградщини минулого літа Мкомола перебував у Ворсклі, але виступав лише за молодіжку полтавців.

Після забитого м’яча команда Сергія Лавриненка не зменшила обертів. Зі штрафного дуже здорово пробив у кут воріт Кременя Ігор Загальський, але команду з Кременчука врятував шикарний сейв Андрія Олійника. Через пару хвилин на дальній стійці головою після подачі з кутового завдав удар Віталій Павлов – повз ворота. Також двічі непогано пробивав із середньої дистанції Коваленко, але обидва рази йому трохи не вистачало точності.

Кремінь відповідав лише рідкісними випадами і сподівався на стандарти, які іноді заробляв. Шуст в першій половині матчу перебував практично без роботи, а одними з найбільш небезпечних моментів гостей став удар вище воріт з лінії штрафного з боку Віктора Пилипенка, а також спроба від Євгена Мурашова з меж штрафного, коли воротареві довелося зблизитися з форвардом і відбити його удар.

Практично відразу після виходу команд з роздягалень питання про переможця було знято. Оскар Мкомола своїм пасом знайшов у чужому штрафному Щедрого, той скористався нерозторопністю Бичкова і уникнув положення поза грою, а потім низом пробив точно в дальній кут воріт Андрій Олійника – 2:0. Після цього міг третій м’яч забивати Коваленко, але його потужний постріл з-за меж штрафного майданчика пролетів повз ворота Кременя.

Але якщо у когось із гравців Інгульця щось не виходило в звітній грі, то це явно не про Оскара Мкомолу. На 59-й хвилині центрфорвард господарів з Танзанії оформив дубль: після хорошої скидання м’яча грудьми від Фатєєва африканець в чужій штрафній без проблем розібрався з воротарем і зробив рахунок 3:0. Відмінно розіграна комбінація футболістів Інгульця, адже перед цим на Фатєєва пройшла довга передача з центру поля.

При цьому в другому таймі Кремінь не був аж надто безнадійним. Як і в першій половині дуже активно попереду проявляв себе Євген Мурашов, а також непогано виглядав Сергій Білоус, який і мав найкращий шанс для взяття воріт. Хавбек Кременя завдав більярдного удару в дальній кут воріт Шуста, але Богдан показав свій клас і шикарно витягнув м’яч з самого кута своїх воріт.

Інгулець знову піднявся на перше місце Першої ліги на радість своєму президенту Олександру Поворознюку. Команда з Петрового випередила Минай на 2 очки, але закарпатці мають гру в запасі проти львівського Руху, яка відбудеться сьогодні. Як би там не було, господарі зробили ще один солідний крок на шляху в УПЛ. Кремінь залишився на 12-му місці таблиці.

• Man of the match – Оскар Мкомола (Інгулець)

Два голи і результативна передача – цим все сказано. Є впевненість, що сьогодні Оскар Мкомола провів свій найкращий матч у кар’єрі. 20-річний нападник з Танзанії відмінно скористався своїм шансом у вигляді дискваліфікації Нікі Січінави, повівши за собою команду. В епізоді з першим голом він опинився в потрібному місці в потрібний час, а в другому таймі просто продемонстрував свій клас в моментах з голом і асистом. Привід для Сергія Лавриненка задуматися над тим, щоб давати більше ігрового часу юному легіонеру.

Інгулець – Кремінь 3:0 (1:0)

Голи: Мкомола, 8, 59, Щедрий, 50

Попередження: Квасний, Фатєєв – Пилипенко

Інгулець (стартовий склад): Шуст, Загальський, Коваленко (Плохотнюк, 63), Мкомола, Фатєєв, Коробка (Сениця, 85), Павлов, Щедрий (Синьогуб, 81), Ковальов (Семенко, 83), Лупашко (Ігнатьєв, 73), Квасний

Запасні: Ліпка, Сениця, Мішуренко, Бартулович, Кучеренко, Плохотнюк, Балан, Зеленський, Ігнатьєв, Синьогуб, Семенко

Головний тренер: Сергій Лавриненко

Кремінь (стартовий склад): Олійник, Черниш, Бичков, Дмитрієв, Клюс, Курелех (Янаков, 30), Пилипенко (Марчук, 80), Білоус, Бафталовський, Мурашов (Фхакадзе, 80), Кривенко

Запасні: Фастів, Головко, Моцик, Янаков, Марчук, Фхакадзе

Головний тренер: Сергій Свистун

17:00. смт. Петрове. Стадіон “Інгулець”

Арбітр: Олександр Омельченко (Слов’янськ)