Єдиний і переможний м'яч спорудили Щедрий і Дебелко

Кривбас переміг у другому матчі поспіль на старті сезону, мінімально вигравши у Ниви - Перша ліга України

Кривбасс, facebook.com/fckryvbas

Влад Власенко, Sport Arena

• До матчу

Один з найцікавіших матчів другого туру Першої ліги був призначений на Кривий Ріг. Місцевий Кривбас, який провів приголомшуюче міжсезоння в плані трансферів, приймав міцну Ниву з Тернополя. Криворіжці напевно перебувають у піднесеному настрої: клуб не тільки піднявся з Другої ліги в перший же сезон після повернення, але і налаштований так рішуче, що відразу ж є головним фаворитом на підвищення в класі поряд з Металістом. У першому турі підопічні Геннадія Приходько в красивому стилі перемогли ще недавнього учасника УПЛ Олімпік – 4:1. Футбол, який показувала команда в стартовому матчі, був класним – гравці отримували задоволення від перебування на полі і відчували себе господарями ситуації.

Однак не можна сказати, що Нива приїхала до Кривого Рога обов’язково в статусі андердога. Команда Ігоря Климовського теж порадувала своїх уболівальників в першому турі. Капітан тернополян Ігор Семенина повів Ниву вперед в грі проти оновленого Полісся, і в підсумку він же забив гол, який дозволив команді перемогти з рахунком 1:0. Загалом, дві міцні команди зустрічалися сьогодні в Дніпропетровській області, і, мабуть, це був центральний матч туру.

• Перший тайм

І все ж з перших хвилин вперед пішов саме Кривбас, відразу насідаючи на штрафному майданчику гостей. Вже на 5-й хвилині міг відрізнятися після подачі з кутового Олексій Хобленко, але орендований у Дніпра-1 футболіст головою пробив поруч зі штангою воріт Механіва. У Ниви контратаки не виходили, а господарі продовжували йти вперед і створювати моменти: Щедрий здорово прострілив уздовж лінії воротарського після скидки Хобленка, однак Механів відбив м’яч після удару зльоту від Олександра Пятова. Трохи пізніше команда Климовського відповіла все ж своїм штрафним ударом, але Кривбасу вдалося відбитися після подачі в штрафну.

А на 15-й хвилині потуги Кривбасу принесли результат після штрафного, який заробив на фланзі Татарков після порушення Дворовенка. М’яку подачу на дальню стійку виконав Артем Щедрий, а там ногою замкнув круглого в дальній кут набігший вперед Роман Дебелко – 1:0. Відразу два гравці Ниви, Гатала і Хруставка могли перешкодити форварду Кривбасу, але той виявився спритнішим в чужих володіннях. Варто відзначити, що після свого гола криворіжці трохи заспокоїлися і зменшили темп, але навіть при такому футболі Ниві не вдавалося взяти м’яч під свій контроль і почати серйозно загрожувати чужим воротам.

Правда, ще до перерви гості все ж створили з нічого практично забійний момент: Демчук запустив вперед Проціва, той відпасував в сторону на хід Різнику, а Андрій пробив буквально в декількох сантиметрах від дальньої стійки Сарнавського! Пізніше стріляв здаля Дворовенко – вище воріт. У Кривбасу можна згадати епізоди, коли знову зі штрафного подавав до чужих воріт Щедрий, але на цей раз удар в площину воріт не пішов. У самій кінцівці небезпечно прострілював до воріт Татарков – Механів кулаками вибив м’яч. У підсумку в роздягальні команди пішли з мінімальною перевагою підопічних Приходька – 1:0.

• Другий тайм

Було видно, що в перерві Ігор Климовський даремно часу не гаяв. Тернополяни відразу вийшли на другий тайм з очевидною установкою йти вперед відіграватися, що футболісти Ниви і робили. На цьому тлі Кривбас часто проводив швидкі контратаки, а в результаті однієї з них непогану позицію для удару мав Олександр Пятов після скидки Хобленка, але вистрілив над воротами Механіва. Але все ж ближче до 60-ї хвилини команди остаточно вирівнялися і грали досить однаково, по черзі виходячи в свої атаки.

Проявляв активність попереду у Кривбасу Хобленко, який явно хотів в другій грі поспіль піти з поля з забитим м’ячем – здорово Олексій пробивав головою після подачі кутового, але у ворота все-таки не потрапив. Та й в цілому команда Приходька дуже гостро працювала на кутових – стандарти від господарів в цьому матчі майже завжди були досить гострими. У Ниви хороший момент зрівняти рахунок мав Ігор Семенина – капітан тернополян отримав м’яч в чужій штрафній, розвернувся і пробив, але його спробу прийняв на себе захисника криворіжців.

Ниві явно необхідно було на морально-вольових зусиллях йти вперед на своєрідний останній штурм, щоб вирвати хоча б нічию, але в кінцівці більш активно виглядав саме Кривбас. Згадати лише пас Дебелка на хід Збуню в штрафну, але той з хорошої позиції і не пробив, і простріл зробити не зміг. Пізніше біля чужої воротарської Пятов заволодів м’ячем, однак забарився і дозволив захисникам вибити круглого з-під ніг. А на 89-й хвилині все ж створила свій шанс Нива: Козак здорово закинув м’яч у штрафну на Кисленка, а той непогано пробивав головою, але відбив м’яч на кутовий Сарнавський – важливий порятунок кіпера Кривбасу.

• Після матчу

В результаті не так легко як з Олімпіком, але все ж Кривбас здобуває другу поспіль перемогу на старті чемпіонату. Нива виглядала здорово, і цей матч явно не повинен засмучувати Ігоря Климовського, адже такому складу криворізького клубу програти зовсім не соромно, та ще й при досить непоганому футболі. У криворіжців – 6 очок після двох турів, у тернополян – 3.

Man of the match: Артем Щедрий (Кривбас)

Здорово виглядав герой першого туру і в другому матчі команди Приходька в сезоні. Відзначимо його активність під час стандартних положень, що вилилося в відмінний асист на Дебелка в першому таймі.

• Перша ліга. 2-й тур

Кривбас (Кривий Ріг) — Нива (Тернопіль) — 1:0 (1:0)

Гол: Дебелко, 15

Кривбас (стартовий склад): Сарнавський, Балан, Заїменко, Зотько, Семенов, Рябов, Пятов, Хобленко, Дебелко, Татарков, Щедрый. Запасні: Льопка, Черниш, Фатєєв, Маліновский, Яровой, Приходько, Збунь, Горват, Квасов, Говедаріца, Вагнер. Головний тренер: Геннадій Приходько.

Нива (стартовий склад): Механів, Хруставка, Демчук, Вовченко, Дворовенко, Мороз, Семенина, Дедух, Проців, Гатала, Різник. Запасні: Жупанський, Козак, Васько, Зінь, Скакун, Малащук, Кобеля, Мамешев, Бичек, Волохатий, Кисленко. Головний тренер: Ігор Климовський.

Кривий Ріг. Стадіон «Гірник». 17:00

Арбітр: Максим Козыряцький (Запоріжжя)