Металіст 1925 і Чорноморець голів не забивали

Харківський клуб ще на сезон залишиться в Першій лізі.

Черноморец, фото ФК Черноморец

Металісту 1925 для продовження боротьби за вихід в УПЛ була вкрай важлива перемога над Чорноморцем. Будь-який інший результат зустрічі залишав харківський клуб в Першій лізі на наступний сезон. Одесити під керівництвом Сергія Ковальця демонструють досить симпатичний футбол і на мою суб’єктивну думку претендують на звання команди-відкриття Першої ліги після рестарту сезону.

М-1925 підійшов до матчу не в кращих кондиціях. Крім турнірного становища, харківський клуб наздогнав коронавірус – п’ять представників клубу, в тому числі, і голова наглядової ради Сергій Стороженко отримали позитивні результати тестів на COVID-19. Втім, у гравців зараження не виявили, тому в.о. головного тренера В’ячеслав Хруслов виставив на матч всіх найсильніших.

У перші хвилини зустрічі харківський клуб провів кілька цікавих атак. Найбільш небезпечна з них завершилася передачею Ямполя і ударом Банасевіча – на своєму місці був Варакута. Чорноморець відповів ударом Клименко, але впевнено зіграв Сидоренко. А ось в кінці тайму героєм зустрічі міг стати Авагімян, який-таки пробив Сидоренко. Однак після перегляду VAR забитий гол вінгера Чорноморця був скасований.

У другому таймі стали проглядатися проблеми з фізичною підготовкою – видно, що і М-1925 і Чорноморцю складно проводити матчі в такому щільному графіку. На перший план виходила індивідуальну майстерність і вольові якості. До такого можна віднести неймовірну атаку за участю Савіна, Ченбая і Єрмоленко – але останній з лінії воротарського якимось дивом розстріляв не сітку воріт, а перекладину. Ще один шанс втратив Савін, який виконав божевільний штрафний – одеситів знову врятував каркас воріт.

А що ж Чорноморець? Цікаво проявив себе Авагімян, який обіграв двох захисників і пальнув під поперечину – Сидоренко на місці. Решту часу другої половини зустрічі одеський клуб грамотно розташовувався в обороні і чекав свого шансу в контратаках. Однак момент Авагімяна так і залишився найбільш небезпечним за другі 45 хвилин матчу.

0:0 – Чорноморець залишився на 10-му місці і має всі шанси завершити чемпіонат на цій позиції. А ось Металіст 1925 втратив шанси на вихід в УПЛ – в паралельному матчі Рух обіграв Минай, тому відрив харків’ян від лідируючої групи (Рух, Волинь і Агробізнес) становить шість очок за два тури до кінця сезону.

Man Of The Match: Данило Варакута (Чорноморець)

У дебютному для себе матчі за першу команду Чорноморця Варакута зберіг ворота “сухими”. У Металіста 1925 було два реальних шансу вирвати перемогу, але Єрмоленко та Савін догодили в каркас воріт, а от все інше залишалося за 18-річним голкіпером одеситів.

Металіст 1925 – Чорноморець – 0:0 (0:0)

Металіст 1925 (старт): Сидоренко, Осман, Шершень, Цвіренко, Ченбай, Кольцов, Савін, Ямпіль, Дерек, Банасевич, Єрмоленко. Запасні: Беліменко, Дьяков, Жук, Коваленко, Стороженко, Дехтяренко, Давидов, Аніх Чідера. В.о. головного тренера: В’ячеслав Хруслов.

Чорноморець (старт): Варакута, Микицей, Ліховідько, Остапенко, Зубейко, Тітаевський, Клименко, Хамелюк, Авагімян, Яловенко, Сікорський. Запасні: Паламарчук, Стрижак, Долгов, Брагар, Граматик, Велєв. Головний тренер: Сергій Ковалець.