Дуже непростий матч, обидві команди мають право бути незадоволеними

Фото - metalist1925.com

Ярослав Смелянський, Sport Arena.

• До гри

39 очок і третє місце у господарів, 35 очок і шосте місце у гостей – з огляду на, що конкуренти в цьому турі втрачали очки, харківський матч відкривав відмінні перспективи для його учасників. Втім, вся група лідерів стежила за центральним протистоянням туру: Металіст 1925 і Волинь вельми наполегливо грають між собою (по 2 перемоги при одній нічиїй), так що втрата очок для будь-якої з команд була більш ніж можлива. До того ж, мав місце тренерський фактор: земляки Сачко і Кривенцов – родом обидва з Донецької області, а перетиналися… в Волині. Обидва встигли відчути тренерські методи Кварцяного в якості гравців луцького клубу.

Господарі виставили проти лучан досить цікавий варіант стартового складу. У парі з повернувшимся в стартовий склад Цвіренком на цей раз вийшов не Ткачук, а Шершень. Через брак Кольцова його місце в середині поля зайняв Габелок, якому були покликані допомагати Голодюк і Батюшін. Знову не вийшов з перших хвилин Савін – як і в Житомирі, наприклад. Він з Пономарьовим і ще кількома молодими хлопцями починав гру з запасу. Волинь теж провела кілька змін у порівнянні з матчем проти Кристала (2:0) – Чачуа в опорній зоні замінив Рябов, а замість Климця з перших хвилин вийшов Шарпар. Для господарів, в двох останніх турах поділивших очки з новачками дивізіону (0:0 з Поліссям і Альянсом в гостях), матч не залишав іншого виходу, крім грати на перемогу. Як, втім, і для розгубивших навіть побільше очок волинян.

• Гра

Почали суперники гру обережно – ніхто не хотів ризикувати, а ранній гол не вважався панацеєю. Перший удар нанесли лучани – Шарпар головою запустив відчутно вище воріт після кутового, а ось харків’ян до ударних позиціях гості довго не допускали. Особливо жорстко і уважно захист Волині працював з Дереком – складалося враження, що саме його найбільше остерігалися напередодні матчу. Першу жовту картку суперники теж заробили на бразильцеві – покараний був за фол Цюпа. Але на 22-й хвилині саме Дерек міг відкривати рахунок, коли стартував на пас з глибини від Батюшіна, виграв забіг і з лівої ноги мітив точно у ворота – Леванідов перевів м’яч на кутовий. Волинь гідно відповіла на 34-й хвилині. Атаку, яку розганяли Протасов і Хагназарі, завершував Оринчак – захисники зрикошетили м’яч на кутовий.

І коли гра котилася до перерви, а тренери задумували рокіровки на перерву, Металіст 1925 вийшов вперед. Цвіренко дав довгу передачу на лінію штрафного майданчика, несподівано для відразу двох суперників на неї стартував центральний півзахисник Голодюк і головою перекинув воротаря – 1:0. Родом з Волині, правда, Рівненській області, зимовий новачок харків’ян – найкращий час знайшов досвідчений новачок, щоб відкрити рахунок офіційним голам за Металіст 1925. Зрозуміло, гості, пропустивши не самий «обов’язковий» м’яч, кинулися відіграватися. Хагназарі після пасу Оринчак припечатав сітку зі зовнішнього боку, а ще кілька атак загострили гру на флангах – і не більше.

На те, що відбувалося в першому таймі Сачко відреагував посиленням атаки – замість Хагназарі з’явився на полі Коломоєць. Незабаром високий Приндета сходив на кутовий і направив м’яч над воротами. Але Металіст 1925 прекрасно розумів свої переваги, в тому числі – контратаки. І ось вже Дмитренко після тонкого пасу Дерека з лівого флангу виривався на Леванідова. Бив під кутом, так що голкіпер виручив Волинь. А слідом Западня зіграв на перехопленні і запустив у прорив бразильця, але і Дерек програв дуель луцькому воротарю. А слідом і Леванідов начудив: вискочивши назустріч супернику, залишив м’яч за спиною. Добре, що Дмитренко через спину Сімініна не встиг дістатися до «видобутку» і забити в порожні ворота.

Прямо скажемо, в ті хвилини здавалося, що назріває другий гол (а з ним – і неминуча перемога Металіста 1925). Але вже незабаром господарям довелося пошкодувати про марнотратство в завершенні. Дерек черговим «тактичним фолом» зупинив на фланзі Оринчака. Подача Сімініна перервалася – Цвіренко головою виніс м’яч за межі штрафного майданчика. Але, на жаль для харків’ян, саме туди, де чергував центрхав Волині Рябов. Артур прийняв, пробив з правої ноги і м’яч з рикошетом від обох штанг опинився в сітці воріт – 1:1. Другий гол у чемпіонаті для молодого півзахисника.

Чудний гол волинян засмутив гру. Зрозуміло, розгубилися харків’яни, які вели в рахунку і працювали над тим, як його закріпити. Підбадьорилися лучани – і ось вже Сидоренко впустив на корнер м’яч після прострілу Сімініна, знову з підключення неточно пробив гренадер Приндета (навіть якби забив, голи б не сталося – фол в атаці у лучан). У відповідь відразу два рази пробивав з середньої дистанції Дерек: спершу занадто сильно і неточно, потім занадто слабо, хоч і точно. Кривенцов кинув в бій замість лівого вінгера Дмитренка чистого форварда Паламаря, який розмістився в тактичних побудовах вище бразильця. Але вже незабаром нападник пережив момент розчарування: він швидко відгукнувся на навіс Жичикова і забив головою, але рефері підняв руку – офсайд. Рано радів колишній гравець Волині… Щоб не втратити перемогу, тренерський штаб харків’ян випустив і Савіна – але марно. Навпаки, тут же могла забивати Волинь, і лише слабкість удару Климця врятувала господарів (Сидоренко загарбав м’яч).

• Після гри

40 очок у харків’ян, 36 очок у лучан – відкорковують пиво їхні конкуренти, вкрай невдалий результат для Металіста 1925 і Волині, але дуже зручний як для Чорноморця, так і для численних переслідувачів першої трійки.

Man of the Match: Влад Леванідов (Волинь)

Відразу кілька разів виручив гостей, без нього не було б позитивного результату в цьому неймовірно важливому виїзді.

Металіст 1925 (Харків) – Волинь (Луцьк) – 1:1

Голи: Голодюк, 36 – Рябов, 68

Металіст 1925 (стартовий склад): Сидоренко, Жичиков, Цвіренко, Шершень, Западня, Габелок, Криськів, Голодюк, Батюшин, Дмитренко, Дерек. Запасні: Коваленко, Дьяков, Пец, Коваленко, Резепов, Ндукве, Савін, Холод, Пономар, Блажко, Савицький. Головний тренер: Валерій Кривенцов.

Волынь (стартовий склад): Леванідов, Сімінін, Приндета, Мартинюк, Цюпа, Рябов, Приймак, Протасов, Шарпар, Хагназарі, Оринчак. Запасні: Неділько, Коломоєьц, Ляшенко, Войтиховський, Кобзар, Чачуа, Климець. Головний тренер: Василь Сачко.

19:00. Харків. Стадіон «Металіст».

Арбітр: Юрій Іванов (Донецька область)