Металіст 1925 на своєму полі зіграв внічию з тернопільською Нивою

Обидва голи були забиті в першому таймі.

Фото - metalist1925.com

Єгор Данилов, Sport Arena

Завершував суботню програму матчів першого туру Першої ліги поєдинок в Харкові – Металіст 1925 на своєму полі приймав новачка чемпіонату тернопільську Ниву. Суперники підійшли до цієї зустрічі в різному настрої, адже почали новий сезон з перемінним успіхом: в попередньому раунді Кубка України харків’яни несподівано поступилися Альянсу, а команда з Тернополя зуміла пройти Карпати Галич.

Металіст 1925 новому розіграші Першої ліги виступатиме під керівництвом нового тренера – тепер харків’ян очолює Валерій Кривенцов, відомий по роботі з юнацькою командою Шахтаря і Іллічівцем. В останній літній місяць Металіст 1925 досить плідно попрацював на трансферному ринку: клубу вдалося підписати велику кількість нових гравців, також команду покинули кілька футболістів, серед яких і Дмитро Поспєлов – один із кращих захисників Першої ліги минулого сезону. Харківський клуб знову буде намагатися піднятися в класі за підсумками розіграшу, але для цього тренерському штабу і футболістам доведеться докласти куди більше зусиль, ніж в минулій кампанії.

А ось тернопільська Нива ставить перед собою поки куди менш амбітні завдання – команда повернулася в Першу лігу і буде намагатися закріпитися в чемпіонаті, в якому до цього в останній раз виступала майже п’ять років тому. Тернопільська команда точно не знаходиться в когорті головних фаворитів сезону, але за рахунок дисциплінованої гри і зіграного складу їй цілком під силу піднести кілька сюрпризів – багато в чому завдяки цим факторам Ниві вдалося посісти перше місце в Групі А Другої ліги.

У цьому матчі вболівальникам дозволили бути присутнім на стадіоні, але не більше ніж 25% від загальної кількості місткості арени. Але навіть присутність глядачів не надихнуло суперників на старті поєдинку. Команди придивлялися одна до одної на перших хвилинах і не поспішали переходити до атакуючих дій. Гравці Металіста 1925 на правах господарів володіли ініціативою, але перший удар в створ завдали гості – Дмитро Скакун добре пройшов по лівому флангу, змістився в центр і пробив, але з його ударом впорався Сидоренко. У господарів пробивав Дерек, але його удар пройшов далеко від цілі.

В середині тайму команди знову обмінялися атаками: спочатку Різник вискочив в контратаку разом з двома партнерами по команді, але вирішив все робити сам і невдало пробив по воротах. Харків’яни відповіли небезпечним ударом головою від Єрмоленка, якому трохи не вистачило точності. А на 23-й хвилині Металіст 1925 забив – Лукас класно прийняв м’яч на груди в чужій штрафній після довгої передачі з середини поля і легко переграв Єрмолова – 1: 0.

Пропущений м’яч вплинув на гостей, які заграли активніше в атаці і намагалися створювати більше загроз біля чужих воріт. Небезпечно пробивав здалеку Демченко – Сидоренко зумів зловити м’яч. У господарів вдруге вдалося засмутити Єрмолова Лукасу, але це взяття воріт було скасовано через офсайд. В кінці тайму Металіст 1925 знову активізувався, подав кілька кутових, один з яких закінчився ударом Дерека. А за кілька хвилин до свистка на перерву гості забили м’яч у відповідь: Різник здорово прострілив у штрафну з правого краю, а Дмитро Скакун не замислюючись розстріляв Сидоренка – 1:1.

Друга половина зустрічі почалася з класного дальнього удару Проціва – Сидоренко виконав ефектний сейв і перевів м’яч на кутовий. Та й взагалі гості куди активніше почали другий тайм, виконавши кілька кутових і володіючи м’ячем в перші хвилини. Відмінний момент для взяття воріт мав Різник, але удар з гострого кута вийшов не сильним і кіпер харків’ян легко відвів загрозу.

Кривенцов спробував освіжити склад команди і випустив Ндукве, для якого ця гра стала дебютною у Першій лізі. Після цієї заміни Металіст 1925 повернув контроль над м’ячем, але ніяких дивідендів від цього володіння харків’яни не отримали. Команда грала дуже сумбурно і з працею доходила до штрафної суперника, зникла агресія в атаці, яка була в першій половині гри.

Перший серйозний момент у другому таймі господарі створили лише на 80-й хвилині: спочатку Дерек увірвався в штрафну, але його простріл заблокували захисники, а вже після кутового все той же бразилець пробивав головою, але не влучив у ближній кут воріт Єрмолова. Пробивав з краю штрафного Лукас, але і йому не вистачило точності. Реальний шанс забити знову мав Дерек, але Єрмолов впевнено зловив після удару бразильця головою. А вже на останній компенсованій хвилині подача в штрафну Ниви завершилася ударом бразильця в штангу, а з добиванням впорався воротар гостей.

Нічийний результат цілком можна назвати закономірним, адже ні Металіст 1925 ні тернопільська Нива не награли на всі три очки за підсумками матчу. І якщо харків’яни такий результат напевно сприймуть як негативний, то колектив з Тернополя цілком може занести собі в актив цю гру і набране очко на виїзді.

MAN OF THE MATCH: Андрей Ризнык (Нива Т)

Нападаючий Ниви, по суті, організував гол своєї команди в цьому матчі – саме його асист призвів до голу у виконанні Дмитра Скакуна. Але і без цього Різник провів дуже якісний матч, часто погрожував чужих воріт і намагався брати гру на себе.

Металіст 1925 – Нива Т 1:1 (1:1)

Голи: Скакун Д., 43 – Лукас, 23

Металіст 1925 (стартовий склад): Сидоренко, Жичиков, Шершень, Гошкодеря, Ченбай, Кольцов, Савін, Ямполь, Дерек, Лукас, Єрмоленко

Запасні: Коваленко М., Д’яков, Пец, Коваленко І., Аніх Чідера, Резепов, Кравченко, Ндукве, Толочко, Холод

Головний тренер: Валерій Кривенцов

Нива Т (стартовий склад): Єрмолов, Вовченко, Демчук, Хохлов, Процив, Мороз, Демченко, Скакун А., Скакун Д., Волохатий, Різник

Запасні: Механів, Бідний, Малащук, Гатала, Ульянов, Кисленко

Головний тренер: Василь Малик

19:25. Харків. Стадион Металіст

Арбітр: Владислав Дорош (Київ)