Металіст 1925 в напруженому матчі здобув перемогу над Миколаєвом

Команда Валерія Кривенцова забрала 3 очки, перемігши 2:1.

Владислав Власенко, Sport Arena

У другому турі Першої ліги МФК Миколаїв приймав на своєму “Верхньому полі” Металіст 1925. Корабели підійшли до гри в гарному настрої, адже в стартовому матчі нового сезону їм вдалося обіграти свого принципового суперника – херсонський Кристал (2:1). А вболівальники миколаївців і зовсім відзначилися бійкою на гостьовому стадіоні! Металіст 1925 у першому турі зіграв внічию з тернопільською Нивою (1:1), але і в цій грі не обійшлося без цікавих моментів: перед матчем пропозицію своїй дівчині зробив гравець харків’ян Антон Савін.

Перед початком зустрічі Миколаїв мав у своєму активі 3 очки, а клуб з Харкова – одне. При цьому відзначимо, що в попередньому чемпіонаті Металіст 1925 претендував на підвищення в класі, але показав непереконливий футбол після виходу з карантину і зайняв підсумкове сьоме місце турнірної таблиці Першої ліги. Корабели фінішували 11-ми і зарекомендували себе як міцного середняка.

Не обійшлося без втрат: у першому турі проти Ниви пошкодження у харків’ян отримав центральний нападник Максим Єрмоленко. Тренеру команди Валерію Кривенцову довелося на його місце випускати Дмитра Кравченка. Коуч господарів Ілля Близнюк у старті несподівано випустив екс-гравця польського Мотора Назара Мельничука, який лише нещодавно приєднався до команди.

Команди бадьоро почали зустріч, про що свідчить зароблений Миколаєвом кутовий вже на першій хвилині матчу. Пізніше у господарів непогано пробивав по чужих воротах Мельничук, але його удар на себе прийняв захисник. А Одарюк не дотягнувся до м’яча після гострого прострілу з правого флангу. В цілому по перших хвилинах гри активніше виглядали саме господарі, явно натхнені перемогою в першому турі.

Ближче до середини тайму свої шанси почав створювати і Металіст 1925. Спершу здалеку неточно пристрілявся Антон Савін, а потім непогано головою після подачі кутового пробивав Сергій Ченбай, але по воротах Агапарова йому потрапити не вдалося. Перший по-справжньому небезпечний момент у гостей був після того, як Ярослав Ямпіль намагався вийти один на один, але випередив його і вибив м’яч на кутовий поблизу своїх воріт вихованець миколаївського футболу Владислав Ляшевський. Трохи пізніше свій клас у захисті показав гравець харків’ян Віталій Гошкодеря, який нейтралізував атаку суперника, постелившись у чистий підкат у своєму штрафному проти Вадима Яворського.

До кінцівці першого тайму Металіст 1925 вийшов вперед завдяки стандартному положенню. Після подачі кутового з лівого краю від Ямполя точний удар головою вдався правому захиснику харків’ян Михайлу Шершню, який залишив не при справах опонента в особі юного Богдана Пороха – 1:0. Відзначимо, що за весь попередній сезон Шершень відзначився лише одного разу, але в цьому чемпіонаті записав гол на свій рахунок вже в другому турі.

Друга половина почалася “під диктовку” господарів, які явно залишилися незадоволеними завершенням першого тайму. Після навісу Кулинича небезпечно, але неточно пробив головою Яворський, а другим темпом під час цієї ж атаки пробивав сам Кулинич – повз ворота. Трохи пізніше Яворський і зовсім головою після подачі пробив у штангу, але перед цим арбітр зафіксував положення поза грою. Через якийсь час лише сейв Сидоренко врятував Металіст 1925 від чергового удару активного форварда.

А вже на 65-й хвилині постійні атаки Корабелів принесли плоди. Савін у власному штрафному збив Владислава Ляшевського, який прорвався вперед, а капітан господарів Богдан Кушніренко з пенальті впевнено переграв Сидоренко, направивши м’яч у протилежний від нього кут воріт – 1:1.

Металіст 1925 міг відразу знову вийти вперед після голу суперника, але бразилець Дерек не дотягнувся до м’яча після прострілу з флангу. Миколаїв відповів навісом Кулініча і точним ударом головою Сули – м’яч опинився в руках воротаря. А вже через 10 хвилин підопічні Валерія Кривенцова знову повели в рахунку: з лівого флангу точний навіс вдався Сергію Ченбаю, а м’яч у ворота замкнув бразильський легіонер Лукас – 2:1. З негативного боку відзначився воротар господарів Амір Агаларов, який непереконливо вийшов з воріт і залишив наодинці пробиваючого гравця.

Наприкінці гри господарі влаштували справжній штурм воріт Металіста 1925, але через це наривалися на небезпечні моменти біля своїх воріт. Під час контратаки Дерек з позиції один на один міг робити рахунок ще більш переконливим, але не переграв Агаларова. А в кінці матчу Лукас був близький до дублю, але бразилець не зміг завдати виразного удару вже по порожніх воротах – Агаларов не встиг повернутися від чужої штрафної після походу на кутовий.

У підсумку в нервовому матчі Металіст 1925 привіз з Миколаєва 3 очки, здобувши першу перемогу в новому сезоні. Тепер у команди Кривенцова 4 пункти, а у Корабелів на одне очко менше. У наступному турі харків’яни вдома приймуть Агробізнес, а команда Іллі Близнюка відправиться в гості до Альянсу.

Man of the match - Сергій Ченбай (Металіст 1925)

27-річний лівий захисник Металіста 1925 показав дуже впевнений футбол в обороні, не забуваючи і частенько підключатися до атак разом з партнерами. Коли здавалося, що Миколаїв може перехопити ініціативу, активні дії Ченбая зіграли свою роль: лефтбек втік вперед і зробив точний навіс з флангу на голову Лукасу, якому залишалося лише замкнути м’яч у ворота. Навіть без забитого м’яча роль Сергія в перемозі харків’ян не можна недооцінювати.

МФК Миколаїв – Металіст 1925 1:2 (0:1)

Голи: Кушніренко (пен.), 65 – Шершень, 40, Лукас, 75

Попередження: Сула, Яворський, Коваленко, Швець

МФК Миколаїв (стартовий склад): Агаларов, Кушніренко, Ляшевський, Порох, Кулинич, Охрончук (Паламар, 46), Вітенчук, Мельничук (Швець, 80), Сула, Одарюк (Коваленко, 74), Яворський

Запасні: Кравченко, Росляков, Паламар, Коваленко, Парцванія, Березянський, Лободров

Головний тренер: Ілля Близнюк

Металіст 1925 (стартовий склад): Сидоренко, Жичиков (Холод, 79), Шершень, Гошкодеря, Ченбай, Кольцов, Савін, Ямпіль, Кравченко (Толочко, 83), Лукас, Дерек

Запасні: Максим Коваленко, Дьяков, Пец, Іван Коваленко, Резепов, Ндукве, Толочко, Холод, Калайтан

Головний тренер: Валерій Кривенцов

17:00. Миколаїв. “Верхній стадіон”

Арбітр: Дмитро Кубряк (Львів)