Металіст 1925 вичавив перемогу над Авангардом

Це перша перемога недавнього лідера після кількох нічиїх поспіль

Фото - metalist1925.com

Ярослав Смелянський, Sport Arena.

Три матчі поспіль не може виграти Металіст 1925. Він втратив лідерство і відстає від дуету лідерів – Вереса і Чорноморця – вже на цілих вісім очок (нехай і маючи матч в запасі в порівнянні з одеситами). Стало бути, візит в сусідню область харків’янами не міг сприйматися інакше, ніж боротьба за три очки. Нехай і Авангард в останніх турах дуже відчутно вирівнявся – три перемоги і дві нічиї, включаючи особливо важливі виграші у прямих конкурентів. Були й багаті кадрові перетини між двома клубами. Вони теж додавали протистоянню солі і перчика.

Суперники дуже добре знайомі – регулярно грають між собою в силу географічної близькості не тільки в чемпіонаті, але і в контрольних матчах. І, до речі, бувало, що Авангард відбирав очки у харків’ян. Так що ті з самого початку постаралися захопити ініціативу, і якщо перші удари Криськіва і Дерека були небезпечними, то на 16-й хвилині бразилець отримав поперечний пас від Жичикова і наважився пробити здалеку – і тепер воротар Поспєлов витягнувся в струнку, щоб перевести м’яч на кутовий. Але таких моментів було мало: залишалися в запасі проривні вінгери Савін та Дмитренко, без них не було темпу і гостроти у атак.

Так що за всіх у гостей віддувався Дерек – а так як на цей раз він діяв з глибини, то і бити більше доводилося здалеку – часто дуже неточно. Але в тому-то і справа, що у Авангарду не було і таких моментів – можна згадати момент на 33-й хвилині, коли по черзі не змогли нормально пробити Гуті і Дорошенко. Небезпечна позиція, а виконання підвело. У харків’ян же тричі в центрі уваги був Батюшін. Спочатку після ауту підіграв Пономарьов, але той вже дуже несильно пробив низом. Потім бив здалеку з гри і зі стандарту – але м’яч минув ворота Поспєлова.

Натхненні таким першим таймом, господарі навіть пішли після перерви вперед – благо, удари Дорошенка, Сеницького і Гуті були неточними. І ось в цей момент важливо було скористатися відкриваються зонами, що і вдалося Металісту 1925. Спочатку досить близько від воріт пробив вийшовший на заміну Савін, а слідом вийшовший на заміну півзахисник вирізав подачу з флангу на лінію воротарського, де Пономар добре підняв м’яч головою – 0:1. Це дебютний гол для нового форварда харків’ян – і дуже своєчасний, якщо врахувати як невдало складався цей матч.

Пізніше Віталій навіть забив м’яч у сітку ще раз, але арбітр зафіксував у нього фол в атаці (мабуть, порахував, що Пономар підіграв собі рукою). Господарі ж, при всьому бажанні, насилу комбінували біля воріт Металіста 1925. За рахунок організації гри і високого класу і досвіду гості не допускали навіть ударів, хіба що раз в центрі уваги опинився Трояновський, та й то не дотягнувся до ладу до м’яча.

Дуже важлива перемога для харків’ян – перша після декількох турів нічиїх. 43 очка у Металіста 1925 – і він точно гарантує собі третє місце за підсумками цього туру. Відносно Авангарду, його долю вирішать конкуренти – якщо ніхто не виграє, краматорчани залишаться поза межами зони вильоту.

Man of the Match: Віталій Пономар (Металіст 1925)

По такій грі забити – було найважливішим завданням. Добре для гостей, що перервав свою безгольову серію Пономар і опинився в потрібному місці в потрібний час.

Авангард (Краматорськ) – Металіст 1925 (Харків) – 0:1

Гол: Пономар, 61

Авангард (стартовий склад): Поспєлов, Шинкаренко, Ховбоша, Зубков, Козлов, Підручний, Толочко, Дорошенко, Сеницький, Гуті, Єрмоленко. Запасні: Абрамов, Чидера, Трояновський, Писко, Якубенко, Сафонов, Гунічев, Куканов, Дучев, Скотаренко, Чебаненко, Похитайло. Головний тренер: Олексій Городов.

Металіст 1925 (стартовий склад): Сидоренко, Жичиков, Цвиренко, Шершень, Западня, Габелок, Голодюк, Криськів, Батюшин, Дерек, Пономар. Запасні: М.Коваленко, Дьяков, Пець, І.Коваленко, Ченбай, Кольцов, Резепов, Дмитренко, Савін, Холод, Блажко. Тренер: Євген Котов

15:00. Харків. Стадіон ОСК «Металіст».

Арбитр: Михайло Райда (Закарпатська обл.)