Харків'яни лише вдруге в сезоні втратили очки

Металіст на виїзді несподівано зіграв внічию з Гірником-Спорт - Перша ліга України

Фото - ФК Металлист

Єгор Данилов, Sport Arena

У матчі 12-го туру Першої ліги Гірник-Спорт на своєму полі приймав лідируючий Металіст і ця зустріч з самого початку не обіцяла господарям поля нічого хорошого, адже харків’яни продовжують домінувати в чемпіонаті і до поєдинку в Горішніх Плавнях лише одного разу втратили очки, зігравши внічию з Поліссям. Тому команда Олександра Кучера справедливо вважалася явним фаворитом гри, який точно розраховував продовжити свою безпрограшну серію черговою перемогою.

Гірник-Спорт в минулому турі Першої ліги нарешті порадував своїх уболівальників, обігравши на виїзді Прикарпаття. Та перемога несуттєво допомогла підопічним Ігоря Жабченко поправити своє турнірне становище, адже команда продовжує йти в зоні вильоту і поки бореться за збереження прописки в другому за значимістю українському дивізіоні. Цікаво, що очний матч між Гірником-Спорт і Металістом став першим в історії протистоянь між командами.

Головний тренер господарів провів серйозну ротацію в матчі з Металістом і випустив на поле лише трьох футболістів, які в минулому турі грали з перших хвилин в поєдинку з Прикарпаттям. Але ця обставина не змінила розклад сил в грі з лідером чемпіонату: харків’яни, навіть без Балулі, Маілтона і Танчика, з перших хвилин заволоділи ініціативою, очікувано частіше володіли м’ячем і активно атакували чужі володіння. Небезпечно з хорошої позиції пробивав Харріс, неточно бив Підлепенець, ще двічі виручав свою команду Клімов після ударів головою.

Гірник-Спорт грав від оборони і зробив ставку на контратаки, а першу свою можливість в матчі створив лише в середині першого тайму після стандарту, але Кожевніков ударом зі штрафного запустив сферу над поперечиною. А на 35-й хвилині господарі несподівано вийшли вперед! Здавалося, гол назріває саме в ворота команди Жабченка, але після розіграшу кутового у виконанні харків’ян, м’яч біля свого штрафного підхопив Твердохліб, чудово протягнув його до чужих володінь, красиво прибрав кілька захисників і відмінним дальнім ударом влучив точно в дев’ятку – 1:0! Шикарний гол, який став великою несподіванкою для гостей.

До перерви Металісту так і не вдалося забити м’яч у відповідь, але вже на старті другого тайму підопічні Кучера створили класний момент: спочатку Харріс не зумів переграти Клімова, а Пейшоту, опинившись першим на м’ячі, пробив вище воріт. Ще через кілька хвилин стріляв з-за меж штрафного Сарапій, але голкіпер господарів знову зіграв надійно. Варто відзначити, що в ці хвилини футболісти Гірника-Спорт практично не думали про атакуючі дії і зосередилися на грі в обороні.

До середини першого тайму Кучер зробив кілька замін, і футболісти, які вийшли з лавки, суттєво освіжили гру Металіста попереду. Небезпечно пробивав головою Фомін, але Клімов в останній момент після невеликого рикошету встиг зловити м’яч на лінії воріт. Здорово стріляв після розіграшу кутового Демченко, але вчасно підставив голову захисник господарів, а з обвідним ударом Ріаскоса ефектно впорався воротар Гірника-Спорт.

Колектив з Горішніх Плавнів спробував відсунути гру від своїх воріт і ледь не відзначився вдруге в цьому матчі: спочатку Паламар класно закинув в штрафну на Кожевнікова, але нападник толком не влучив по м’ячу з гарної позиції, а ще через кілька хвилин ледь не начудив Рибка , який невдало вибив м’яч зі своєї штрафної і ледь не створив небезпеку біля своїх володінь.

І все ж активність і тиск Металіста принесли свої плоди: спочатку Горбунов класно протягнув м’яч по флангу і пробив в Клімова, але з другої спроби зумів навісити в штрафну, де Пейшоту на самоті розстріляв чужі ворота і забив свій дев’ятий гол у поточному розіграші Першої ліги – 1:1. Цей м’яч вивів легіонера харків’ян в лідери бомбардирських перегонів чемпіонату.

В кінці матчу в атаку знову пішли футболісти Гірника-Спорт, але з ударами Сьомки і Цвіренка впорався Рибка. На останніх хвилинах намагався організувати фінальний штурм Металіст, але Фомін із забійної позиції примудрився головою пробити повз, а Харріс упустив хороший шанс, не зумівши прокинути м’яч повз Клімова.

Металіст вдруге в сезоні несподівано втратив очки, але продовжує впевнено лідирувати в турнірній таблиці Першої ліги. А Гірник-Спорт провів одну з кращих ігор в нинішньому сезоні і підопічні Жабченко точно можуть бути задоволені виконаною роботою на футбольному полі.

Man of the Match: Георгій Клімов (Гірник-Спорт)

У воротаря господарів поля було дуже багато роботи в цьому матчі і саме надійні дії Клімова дозволили Гірнику-Спорт створити головну сенсацію 12-го туру Першої ліги. Голкіпер зробив декілька ефектних сейвів і може занести собі цю зустріч в актив.

Гірник-Спорт (Горішні Плавні) – Металіст (Харків) – 1:1 (1:0)

Голи: Твердохліб, 35 – Пейшоту, 72

Гірник-Спорт (стартовий склад): Клімов, Сафіханов, Цвіренко, Чуєв, Черниш, Сьомка, Мільченко, Кожевніков, Твердохліб, Кулаковський, Жуніор Клебер

Запасні: Жмурко, Клищук, Яворський, Посєвкін, Паламар, Шинкаренко, Ямполь, Понєдєльнік

Головний тренер: Ігор Жабченко

Металіст (стартовий склад): Рибка, Шопін, Горбунов, Мізюк, Порох, Харріс, Сарапій, Танковський, Поступаленко, Підлепенець, Пейшоту

Запасні: Канєвцев, Федорів, Романюк, Фомін, Ралюченко, Ріаскос, Демченко, Банада

Головний тренер: Олександр Кучер

13:15. Горішні Плавні. Стадіон «Юність»

Арбітр: Віталій Романов (Дніпро)