Металіст обіграв Волинь. Сьома поспіль (з кубком) перемога харків’ян у новому сезоні

Волинь довго впиралася, але не змогла встояти перед напханим досвідченими гравцями Металістом

Фото - ФК Металлист

Ігор Дашков, Sport Arena

Ось і прийшло справжнє випробування для наймолодшої команди Першої ліги – Волині. Непереможний лідер Металіст приїхав до Луцька з явним бажанням проекзаменувати відмінно стартувавших лучан. Якщо господарі виставили досить очікуваний склад, то харків’яни встигли адаптувати цілий ряд новачків від Рибки до Матеуса Пейшоту. Відзначимо, що Кучер вирішив спробувати центрбека Сарапія в опорній зоні, дав грати обом новим фланговим захисникам з останнього посилення (Горбунову і Романюку), випустив одночасно з Балулі Танковського.

Строката харківська команда загострила після першого ж стандарту, але треба визнати, що Волинь зуміла відсунути гру і незабаром після поперечного пасу Ляшенка Рябов пробив поруч з воротами. Далі Сарапій перевірив найстарішого гравця Першої ліги Неділька прямим ударом зі штрафного. Двічі пробивав по воротах Металіста Рябов – він взагалі у лучан той гравець, який б’є, не дивлячись на номінальну позицію центрального півзахисника.

Але в цілому перший тайм залишив дивне відчуття: Металіст мало чим виділявся на тлі луцької молоді, у нього так само сама не в’язалися два паси через третій, так само було багато браку і необов’язкових втрат. По такій грі важливо було вдало відіграти початок другого тайму – і обидві команди одразу після перерви могли забивати.

У харків’ян при виході Підлепенця і Банади Танчик міг відкривати рахунок, але з кута воротарського зарядив прямо у воротаря, а у лучан абсолютно несподівано Кобзар виявився перед воротарем, але не влучив у дальній кут. Божевільний прорив видав Рябов, правда, без належного завершення – з простим дальнім ударом Чепелюка. А ось у Металіста Пейшоту нагадав про себе на 53-й хвилині, головою пробивши зовсім поруч з метою.

Але “гойдалки” продовжувалися – і у відповідь через п’ять хвилин Климець видав рейд через лівий фланг, проте не влучив у ціль з гострого кута. І ось в ці хвилини, коли розкрилася гра і вільні зони, Металіст відкрив рахунок. Йшла досить масована атака, коли Пейшоту зряче відпасував в глибину, і колишній гравець Волині Романюк ударом з лівої ноги на виконання метрів з 18-ти упакував м’яч в ворота – 0:1. Дебютний гол колишнього захисника Агробізнесу в ворота колишніх одноклубників.

І ось тут гра зіпсувалася. Волинь все рідше бадьоро тікала в контратаки, не зайшли деякі заміни і навіть були зворотні, і хіба що раз був шанс зачепитися за невдалу передачу Демченка – та й то не змогли. Дуже хороша опозиція лучан була для них виснажливою. Тому, пропустивши, вони просто не знайшли в собі сил переламати хід гри і видати відчайдушні спроби відігратися. А Металіст, навпаки, забив ще. Пейшоту здорово, зряче підключив Підлепенця, чию флангову передачу закрив Банада – 0:2. А потім ще й Матеус Пейшоту зреагував на передачу дебютанта Білого – 0:3.

Шикарні заміни, по три конкурента на одне місце – лідер на класі здобув чергову перемогу, хоча по ходу матчу помучився з молодими волинянами. Обидва тренери навіть отримали картки за емоції.

Man of the match: Юрій Романюк (Металіст)

Граючи на рідному стадіоні, забив переможний м’яч “чужою” лівою ногою і взагалі відіграв досить активно і продуктивно.

Волинь (Луцьк) — Металіст (Харків) — 0:3

Голи: Романюк, 68, Банада, 84, Пейшоту, 90+3

Волинь (стартовий склад): Неділько, Чернов, Войтиховський, Сасовський, Мартинюк, Рябов, Чепелюк, Ляшенко, Сад, Климець, Кобзар. Запасні: Коркодим, Савченко, С.Кристін, Теслюк, Кузнєчиков, Богомаз, Янчук, Мороз, Ольхович, Миронюк, В.Кристін. Головний тренер: Альберт Шахов.

Металіст (стартовий склад): Рибка, Романюк, Мізюк, Федорів, Горбунов, Танковский, Танчик, Балулі, Ріаскос, Пейшоту. Запасні: Канєвцев, Шамич, Банада, Підлепенець, Білий, Демченко, Поступаленко, Рязанцев. Головний тренер: Олександр Кучер.

18:45; Луцьк. Стадіон “Авангард”.

Арбітр: В.Новохатний (Київ).