Металіст розгромив Оболонь і вийшов в одноосібні лідери Першої ліги

Команда Кучера продовжує йти без втрат

Фото - ФК Металлист

Єгор Данилов, Sport Arena

Недільну програму матчів п’ятого туру Першої ліги закривав матч в Харкові, в якому один з лідерів турнірної таблиці Металіст приймав Оболонь. Команда Олександра Кучера перед цим матчем йшла без втрат і точно розраховувала продовжити свою переможну серію, в той час як підопічні Валерія Іващенка, після перемог над Ужгородом і Прикарпаттям, планували відібрати очки у головного фаворита сезону.

Обидві команди перед очним протистоянням знаходилися в хорошому настрої, адже крім успіхів у Першій лізі, обіграли своїх суперників і в Кубку України. Металіст продовжує посилюватися, а черговими новачками харківської команди стали Юрій Романюк і В’ячеслав Танковський. Ще однією цікавою обставиною став той факт, що Металіст і Оболонь вперше зустрічалися в рамках Першої ліги.

Вже на перших хвилинах Бородай збив Жо в своєму штрафному майданчику, і арбітр вказав на точку. Пробивати пенальті зголосився Балулі, який не залишив шансів Литвиненку – 1:0. Шикарний початок матчу для господарів поля, яке в подальшому дозволив футболістам Металіста грати по рахунку і змусив гостей розкриватися і йти вперед.

Але забитий м’яч ніяк не вплинув на характер гри в першому таймі: Металіст продовжував володіти ініціативою і не давав своєму супернику жодного шансу у своїх володінь. Харків’яни явно прагнули забити ще, традиційно активними були Жо і Балулі, хороший шанс відзначитися був у Демченко, але з його ударом впорався Литвиненко.

Ускладнило становище гостей в цьому матчі видалення Мурзи в кінці першого тайму: спочатку нападник Оболоні отримав жовту картку за розмови, а через кілька хвилин впав в чужій штрафній і отримав ще одне попередження за симуляцію. Ось так один з кращих футболістів киян в минулому поєдинку підвів свою команду в новій грі.

У перерві Олександр Кучер зробив відразу кілька замін, які явно були спрямовані на те, щоб якомога швидше вбити інтригу в цьому матчі. Так, вийшовший на заміну Ріаскос вже на старті другого тайму з декількох метрів головою примудрився не влучити у ворота. І все-таки Металісту вдалося відзначитися на початку другої половини зустрічі: Горбунов скористався помилкою захисника, віддав точно на Пейшото, який ударом з розвороту забив свій перший гол за нову команду – 2:0.

Оболонь відповіла несподіваним ударом Суханова зі штрафного – Рибка перевів м’яч на кутовий, після якого знову вступив в гру: на цей раз екс-голкіпер Динамо і Шахтаря впорався з ударом Лобова. Після двох небезпечних моментів біля своїх воріт, Металіст почав куди ретельніше контролювати м’яч і через кілька хвилин забив третій м’яч: знову Горбунов навісив з лівого флангу, Банада першим ударом потрапив в штангу, а другим таки зумів пробити Литвиненка – 3:0. По суті, гра була зроблена. В кінці матчу Металіст забив ще один гол, але взяття воріт у виконанні Мізюка було скасовано через офсайд.

Чергова переконлива перемога дозволила Металісту скористатися осічкою Кривбасу і вийти в одноосібні лідери турнірної таблиці Першої ліги – команда Кучера як і раніше йде без втрат. Оболонь вперше програла в нинішньому сезоні, але залишилася в верхній частині таблиці і постарається повернутися на переможний шлях у наступному поєдинку.

Man of the Match: Матеус Пейшото (Металіст)

Зоряний новачок Металіст забив перший гол за харківську команду і в цілому залишив дуже приємне враження: форвард постійно шукав свій момент, був активний в атаці і заслужив відзначитися в цьому матчі.

Металіст (Харків) – Оболонь (Київ) – 3:0 (1:0)

Голи: Балулі, 2 з пенальти, Пейшото, 52, Банада, 63

Вилучення: Мурза, 37

Металіст (стартовый состав): Рибка, Романюк, Федорів, Мізюк, Горбунов, Жонатан, Демченко, Танковський, Балулі, Пейшото

Запасні: Канєвцев, Шаміч, Банада, Підлепенець, Сарапій, Нехтій, Поступаленко, Ріаскос

Головний тренер: Олександр Кучер

Оболонь (стартовий склад): Литвиненко, Осман, Бородай, Лукьянчук, Майданевич, Лобов, Матяж, Суханов, Мединський, Мурза, Щебетун

Запасні: Федорівський, Батальський, Безуглий, Покотилюк, Мате, Савченко, Скидан, Черній

Головний тренер: Валерій Іващенко

18:45. Харків. Стадіон ОСК «Металіст»

Арбітр: Генадій Серпутько (Одеса)