Норматив "чотири голи за гру" виконаний лідером і цього разу

Металіст розгромив Прикарпаття. Вдруге в сезоні - Перша ліга України

Металлист, фото - metalist.ua

Ярослав Смілянський, Sport Arena

У першому колі Металіст не зустрів опору в Івано-Франківську – перемога 4:1, граючи в більшості з 15-ї хвилини. Але зараз були шанси, що Прикарпаття вчинить вендету за ту поразку. По-перше, підопічні Рипана і Яцурака багато чому навчилися за цей час – безпрограшна серія прикарпатців до цього виїзду досягла шести турів. По-друге, Металіст потихеньку почав втрачати очки, що природно – не термінатори, теж живі люди. І якраз команди подібної силової, вичікувальної манери раніше пощипували очки у лідера.

Ось тільки боротьби не вийшло – по-перше, Прикарпаття до матчу в Харкові підійшло ослабленим (хвороби та інші причини завадили зіграти обом основним фулбекам – Писко і Квасному, а також вінгеру Волошиновичу, який набрав шикарну форму). По-друге, гості ризикнули зіграти проти суперника вищого рівня з все тією ж слабо насиченою середньою лінією, не приставивши до центрхава Семотюку когось з чистих руйнівників, наприклад, Геника.

До того ж, і сам Металіст з перших хвилин показав похвальну націленість до воріт. Вже на першій хвилині реактивний Танчик ледь не закинув з флангу за комір Піцану. Через кілька хвилин Балулі зарядив зі штрафного в поперечину. Тому коли відбувся перший гол, це було зовсім не здивування. Балулі пішки пройшов центр поля і вистелив пас на хід Ріаскосу, Брайан оббіг воротаря і в падінні забив м’яч у ворота – 1:0 на 14-й хвилині. Ланцюг помилок і недограних епізодів очевидно переважив підозру в офсайді (а колумбієць і справді на половину корпусу був попереду від суперників у момент пасу француза).

Оперативно відігратися Прикарпаття не змогло, а далі виявилося, що гості просто розчинилися в грі. Навіть не особливо поспішаючи пресингувати і роздувати темп Металіст спокійно накочував атаку за атакою, не знаходячи гідних відповідей. Більш того, ще до перерви господарі створили кілька моментів, щоб забити. І якщо дещо прямолінійний удар Балулі після флангової подачі Демченка Піцан потягнув, то перед самою перервою змушений був капітулювати. З глибини Пейшоту підключив Романюка, той зняв чоботи з захисника і подав, після чого рослі захисники гостей не завадили забити головою зовсім невисокому Володимиру Танчику ‒ 2:0 на 43-й хвилині.

Справа запахла керосином – ще до перерви Т34 ледь не забив ударом з центру метрів з 20-ти, а після відпочинку з показною простотою Металіст «змахнув віялом» і довів рахунок до великого. Пейшоту і Балулі розігнали атаку з глибини, а коли Брайан Ріаскос стартував з лівого флангу на пас Фареса, молодий Пастух не знайшов додаткових швидкостей і програв забіг колумбійцю ‒ 3:0 на 48-й хвилині. Після цього на грі можна було ставити крапку.

Але знайшовся ще гравець з особистою мотивацією. П’ятий тур не забивав Пейшоту, що виправив, піймавши м’яч на праву ногу після невдалого виносу захисника Француза ‒ 4:0. Гол №12 для Матеуса. До того бразилець буквально знущався над суперниками, потрапивши в штангу з забійної позиції. Якщо був хтось у гостей, хто заслужив на респект в цьому матчі, так це Воробчак – він тричі пробивав по воротах Рибки, з гри, зі стандартів, одного разу зі штрафного навіть потрапивши в площину. Але навряд чи цим виправив враження від поганого, безвольного виступу п’ятої команди першості, яка, здається, приберігала сили до прийдешнього матчу з Оболонню. Так чи не так, проте створити конкуренції лідерам точно не вдалося.

Man of the match: Брайан Ріаскос (Металіст)

Своїм дублем забезпечив феєричну перемогу господарям. І це треба робити – в перерві презентований Пауліньо Бойє, він явно прийшов “по душу” когось із легіонерів. Ріаскос, який прибув після вищого дивізіону Португалії, повинен пахати за своє місце в основі.

Металіст (Харків) – Прикарпаття (Івано-Франківськ) – 4:0 (2:0)

Голи: Ріаскос, 14, 48, Танчик, 43, Матеус Пейшоту, 63

Металіст: Рибка, Романюк (Підлепенець, 60), Мізюк (Танковський, 60), Федорів, Горбунов, Сарапій, Демченко, Танчик, Балулі (Фомін, 82), Ріаскос (Харріс, 71), Матеус Пейшоту (Рязанцев, 87). Запасні: Каневцев, Поступаленко, Банада. Головний тренер: Олександр Кучер.

Прикарпаття: Піцан, Пастух, Матушевський (Мащенко, 72), Француз (Сікач, 85), Лень, Семотюк, Воробчак, Рудюк, Цюцюра (Кузьмин, 61), Сондей (Геник, 76), Барчук (Горбаченко, 65). Запасні: Сердюк, Пархуць, Дитко. Головний тренер: Олег Рипан.

17:45; 13.11.2021. 18 тур. Харків. Стадіон ОСК “Металіст”. 2668 глядачів

Суддя: Дердо Олександр (Чорноморск)

Попередження: Француз, 46, Сарапій, 84, Геник, 87, Сікач, 90+1