Металіст в непростому поєдинку переміг тернопільську Ниву

Харків'яни взяли три очки, але гості змусили їх понервувати

t.me/metalist_kh

Влад Власенко, Sport Arena

Головний фаворит нинішнього сезону Першої ліги Металіст, у виході в УПЛ якого мало хто сумнівається, на своєму полі приймав тернопільську Ниву. Незважаючи на те, що у харків’ян були травмовані Володимир Танчик, Євген Банада, Маілтон і Сергій Люлька, все ж саме команда Олександра Кучера розраховувала сьогодні на перемогу – як і у всіх інших матчах цього сезону. Лише одного разу в чемпіонаті 2021/22 Металіст втратив очки – в позаминулому турі проти Полісся, а ось в минулій грі харків’яни знищили ще одного претендента на вихід в УПЛ Кривбас (5:0), що навіть спричинило тренерську рокіровку в Кривому Розі.

Говорячи про кадрову ситуацію з тренерами важливо також згадати, що сьогодні в Ниві роль виконуючого обов’язки наставника виконував спортивний директор клубу Сергій Задорожний. Тернополян покинув Ігор Климовський після поразки від Прикарпаття (0:2) в минулому турі, причому справа, схоже, не тільки в результатах команди – після матчу в клубі виступили з офіційною заявою про те, що Климовський запрошував в команду гравців, дискваліфікованих за участь в матчах з фіксованим результатом. Загалом, який всередині у колективу з Тернополя був моральний стан перед цією грою – можна було лише здогадуватися.

Металіст, в чому мало хто сумнівався, з перших хвилин взяв м’яч під свій контроль і пішов вперед. Відразу ж почали виникати небезпечні простріли в чужу штрафну, передачі врозріз, велика кількість кутових і все інше, що супроводжує команда, яка націлена лише на чужі ворота. Здорово відзначився на перших хвилинах Балулу, який біля чужої штрафного відібрав м’яч у Семенина, пройшов відразу трьох гравців тернополян, а потім пробив у ворота – Механів не схибив і зловив м’яч в руки. Несподівано непогано відповіла і Нива, коли зліва гостро прострілював Бичек, але ніхто так і не зумів замкнути його передачу. Пізніше після скидки від Гатали здалеку вистрілив Семенина – вище воріт. Металісту з перших хвилин дали зрозуміти, що на контратаки суперника варто звертати увагу. А на 18-й хвилині ОСК “Металіст” побачив рідкісне явище – гол у ворота своєї команди! Семенина з флангу здорово віддав в штрафну на Гаталу, той прокинув ще далі до Кисленка, а уродженець якраз Харківської області низом пробив точно в дальній кут воріт Рибки – 0:1!

Після пропущеного м’яча Металіст відразу ж пішов вперед відіграватися. Спершу непогано пробивав Романюк, але не влучив, а потім падав в чужій штрафній Руслан Фомін після стику з Зінем – в спірному епізоді Дмитро Бондаренко вирішив не призначати пенальті, хоча підстави для цього були. Потім Пейшото бив головою після подачі Балулу зі штрафного – повз ворота. Гол назрівав і він стався на 29-й хвилині: з лівого флангу точну подачу в штрафну зробив Сергій Горбунов, а Євген Підлепенець завдав шикарний удар головою в лівий кут воріт Механіва – 1:1. До перерви воротар Ниви виручив свою команду ще кілька разів, коли справлявся з ударами від Пейшото і Танковського, але все ж на 44-й хвилині Механів був безсилий перед розіграшем кутового від харків’ян: майже від кутового прапорця зробив подачу Балулі, а Пейшото таки домігся свого і головою переправив м’яч у сітку, відірвавшись від опіки Тараса Мороза – 2:1.

У другому таймі команда Олександра Кучера не планувала зменшувати обороти і знову пішла в атаки. Вийшов на заміну в перерві англієць Харріс, замінивши Фоміна – новачок Металіста на старті тайму падав в чужій штрафній, просячи пенальті, але Бондаренко зажадав від гравця підніматися. Трохи пізніше небезпечно пробивав Сарапій – над воротами Ниви. При цьому ближче до середини другого тайму активізувалися гості. Найбільш небезпечним моментом біля воріт Рибки був навіс Дедуха з лівого флангу, коли Кисленко спробував пробити головою, але м’яч пролетів повз дальню штангу. Цікаво, що якби Кисленко пропустив м’яч, то хорошу позицію для удару мав би Проців, але Сергій вирішив пробити сам. Пізніше і зовсім лише Рибка виручив Металіст, коли після прострілу Семенини пробив у ворота Гатала – кіпер кулаком відбив м’яч. А в кінцівці міг врятувати тернополян від поразки Андрій Різник з надзвичайно вигідною позиції, але знову врятував Металіст Рибка парирував м’яч!

В результаті харків’яни все ж заробили чергові три очки і закріпилися на першій сходинці турнірної таблиці. Нива в першому матчі після відходу тренера показала на подив хороший футбол, маючи шанси не тільки чіплятися за очки з Металістом, але при вдалому результаті і перемагати.

Man of the match: Олександр Рибка (Металіст)

Переконливий другий тайм від Ниви змушує відзначити гру Олександра Рибки, який відразу кілька раз рятував свою команду під час забійних моментів гостей.

• Перша ліга. 11-й тур

Металіст (Харків) — Нива (Тернопіль) — 2:1 (2:1)

Голи: Підлепенець, 29, Пейшото, 44 – Кисленко, 18

Металіст (стартовий склад): Рибка, Романюк, Горбунов, Мізюк, Федорів, Балулі, Сарапій, Танковський, Фомін, Підлепенець, Пейшото. Запасні: Канєвцев, Порох, Нехтій, Поступаленко, Шопін, Ріаскос, Демченко, Харріс. Головний тренер: Олександр Кучер.

Нива (стартовий склад): Механів, Хруставка, Зінь, Вовченко, Дворовенко, Мороз, Семеніна, Проців, Гатала, Кисленко, Бичек. Запасні: Жупанський, Кобеля, Козак, Васько, Дедух, Волохатий, Малащук, Скакун, Різник. В.о. головного тренера: Сергій Задорожний.

Харків. ОСК «Металіст». 18:45

Арбітр: Дмитро Бондаренко (Одеса)