МФК Миколаїв на виїзді обіграв Кристал

Команда Близнюка взяла три очки в непростому матчі.

Фото - mfc.mk.ua

Єгор Данилов, Sport Arena

Одним з стартових матчів нового розіграшу Першої ліги стало протистояння в Херсоні, в якому місцевий Кристал приймав МФК Миколаїв. Для обох команд це була не перша гра в новому сезоні, адже до цього і Кристал, і Миколаїв успішно подолали попередній раунд Кубка України.

Кристал – новачок Першої ліги, який в минулому сезоні непогано виступив у Другій лізі, зайнявши підсумкове друге місце в турнірній таблиці Групи Б. У новому сезоні колектив з Херсону, в першу чергу, ставить задачу закріпитися в Першій лізі, а вже потім вирішувати більш серйозні завдання. У коротке міжсезоння команда досить пасивно попрацювала на трансферному ринку, а реальним посиленням можна назвати лише вінгера Сергія Цибульського.

МФК Миколаїв, в свою чергу, в цьому сезоні планує виступити краще, ніж в попередньому. У минулому розіграші команда зайняла лише 11-е місце, але тепер поповнилася одразу декількома хорошими виконавцями – в новому чемпіонаті за МФК Миколаїв виступатимуть колишній голкіпер Балкан Богдан Лободров, захисник Сергій Кулініч, хавбек Євген Коваленко та нападник Володимир Одарюк.

Вже на першій хвилині зустрічі гості заробили небезпечний штрафний – Паламар класно пробив здалеку, але Герасименко зумів перевести м’яч на кутовий. Та й взагалі Миколаїв почав дуже активно, подавши три кутових за три стартові хвилини. Активність гостей принесла їм успіх уже на 10-й хвилині – новачок команди Сула скористався подвійною помилкою Жовтюка (спочатку невдало вибив м’яч в аут, а потім не встиг за нападником) і класно пробив здалеку, а Герасименко не зміг зловити досить легкий м’яч – 0:1.

Лише до середини першого тайму господарі почали приходити до тями, але до небезпечних моментів біля воріт Агаларова так і не доходило. Футболісти Кристала зробили ставку на довгі передачі, атаки через фланги і навіси в чужу штрафну зі стандартів. Один з таких навісів знайшов голову Барладима, який пробив точно в руки Агаларова.

Ще через кілька хвилин Миколаїв повинен був забивати другий м’яч: Яворський здорово відігрався з Сулою, отримав м’яч в штрафній, але з близької відстані не зумів переграти Герасименка – цього разу кіпер господарів зіграв надійно. У наступній атаці воротар Кристала знову вступив у гру, відбивши перед собою удар Коваленко.

Другий тайм почався з небезпечної атаки Миколаєва: Яворський класно прострілив з правого флангу, а Цой примудрився зрізати м’яч у свої ворота. Але арбітр зустрічі зафіксував офсайд у Коваленка, який прямим чином впливав на епізод. Особливо рішення рефері порадувало нечисленних уболівальників Кристала, яким було дозволено відвідати цю гру. Господарі на цей випад відповіли небезпечним кутовим, але метушнею в чужій штрафній гравці в зелено-синіх футболках скористатися не змогли.

Після перерви Кристал заграв куди сміливіше, футболісти господарів поля не боялися йти вперед, але допускали багато помилок і браку, а їх головною надією і раніше залишалися простріли з флангів і подачі в штрафну. Миколаїв, в свою чергу, намагався скористатися такою відкритою грою суперника: в середині другого тайму Кулинич класно увірвався в штрафну, але на його небезпечний простріл вчасно зреагував Герасименко. А на 68-й хвилині чергова контратака гостей завершилася одинадцятиметрових: Яворського в штрафній збив Малиш, а капітан Миколаєва Кушніренко впевнено реалізував пенальті – 0:2.

Кристал зумів повернутися в гру несподівано: Гливий зважився на удар метрів з тридцяти і забив один з найкрасивіших голів туру – 1:2. Такий м’яч розбудив господарів і в одній з наступних атак міг забивати Крутін, але пробив повз з хорошої позиції. Наприкінці гри футболісти Кристала традиційно для цієї гри багато подавали в чужу штрафну, але до ударів в створ воріт Агаларова все ж не доходила. Як підсумок – більш досвідчений Миколаїв зумів утримати переможний рахунок і взяти перші три очки в новому розіграші Першої ліги.

MAN OF THE MATCH: Дмитро Сула (МФК Миколаїв)

МФК Миколаїв тільки сьогодні оголосив про перехід Дмитра і в першому своєму матчі за новий клуб нападник зіграв здорово. На рахунку Сули забитий м’яч, також новий форвард Миколаєва постійно тримав у напрузі оборону суперника, був активний і виділявся на тлі інших партнерів по команді.

Кристал – МФК Миколаїв – 1:2 (0:1)
Голи: Гливий, 73 – Сула, 10, Кушніренко, 69

Кристал (стартовий склад): Герасименко, Крутін, Жовтюк, Малиш, Лаптєв, Кучер, Цой, Семенина, Цибульський, Гливий, Барладим

Запасні: Муравйов, Черкашенко, Мартян, Швед, Головкін, Бондаренко, Клюєв, Тишко, Карась

Головний тренер: Едуард Хавров

МФК Миколаїв (стартовий склад): Агаларов, Ляшевський, Кушніренко, Порох, Кулинич, Одарюк, Паламар, Вітенчук, Коваленко, Сула, Яворський

Запасні: Лободров, Росляков, Охрончук, Швець, Пасічник, Каведяєв, Березянський

Головний тренер: Ілля Близнюк

17:00. Херсон. стадіон Кристал

Арбітр: Євген Петренко (Одеса)