Миколаїв мінімально переміг ВПК-Агро завдяки голу на третій хвилині

Єдиний м'яч Корабели провели з пенальті

МФК Николаев, mfc.mk.ua

Влад Власенко, Sport Arena

Миколаїв, що має лише матиматичні шанси на вихід до Прем’єр-ліги, на своєму полі у 27-му турі приймав міцного середняка Першої ліги ВПК-Агро. У 2021 році команда Іллі Близнюка програла лише двічі, та й то Вересу і Металісту 1925, проте все ж стабільності Корабелам не вистачає, адже деякі ігри вони зводили до необов’язкових для себе нічиїх.

ВПК-Агро у своєму першому сезоні в Першій лізі відразу ж не дається в образу, змушуючи навіть досвідчених суперників ставитися до себе з повагою. Втім, у першому колі між командами боротьби не вийшло — Миколаїв у Дніпрі виявився сильнішим з рахунком 4:0. Варто зазначити, що через дискваліфікацію у Миколаєва сьогодні був відсутній захисник Темур Парцванія, а ВПК-Агро довелося обійтися без хавбека Івана Будняка.

Миколаїв почав матч «з місця в кар’єр», вже на другій хвилині заробивши пенальті. Богдана Куксенка у власному штрафному збив Гіоргі Гадрані, після чого Євген Петренко з Одеси без сумнівів вказав на 11-метрову позначку. Пенальті виконав Богдан Кушніренко, який пробив у протилежний від воротаря Шеліхова кут — 1:0. Кращий старт для Миколаєва важко було придумати. Далі Корабели продовжили грати першим номером, хоча і ВПК-Агро іноді відповідав своїми атаками — зокрема, можна згадати удар від Станіслава Куліша.

Активний на поле у ​​Миколаєва Богдан Куксенко, який заробив пенальті, міг забивати й сам, але його удар з гарної позиції в підкаті заблокував Сергій Палюх. Загалом, ВПК-Агро досить пасивно діяв у першому таймі, практично не тікаючи до воріт Андрія Бубенцова. Не можна сказати, що у господарів попереду все виходило, але навіть з досить посередньою грою попереду Корабели виглядали набагато краще гостей з Дніпропетровської області. Наприкінці тайму добре проривався вперед Володимир Одарюк, але пробив не дуже впевнено. 1:0 до перерви.

Майже відразу після виходу команд з роздягалень хороший удар зі штрафного з гострого кута завдав Павло Ксьонз по воротах Миколаєва — Бубенцов кулаками відбив м’яч. Гравці ВПК-Агро вийшли зарядженими на другу половину, явно провівши серйозну розмову з Сергієм Соловйовим у перерві, а Корабели відразу отримали сигнал грати обережніше і не забувати, що перевага у них всього лише в один м’яч. Пізніше гості заробили небезпечний штрафний після фолу Кушніренка, але невдало його розіграли.

Активності від команди Соловйова на старті другого тайму швидко стихли, після чого матч знову увійшов у неспішний ритм без великої кількості небезпечних моментів. Лише на 67-й хвилині реальний шанс відзначитися був у Сергія Кравченка, який після шикарної передачі від Куксенка не зумів переграти Шеліхова. ВПК-Агро відповів атакою через лівий фланг, коли непогано подавав Шмигельський, але не зумів зорієнтуватися на лінії воротарського Куліш і переправити м’яч хоча б у бік воріт Бубенцова. Трохи згодом Тищенко завдав удар головою після подачі Ксьонза, але влучив, здається, у Кушніренка, а другим темпом стався дуже суперечливий епізод, коли арбітр міг призначати пенальті у ворота Миколаєва — Кулинич у підкаті, здавалося, збив Шмигельського, але Євген Петренко фолу не побачив.

Кінцівка матчу пройшла спокійно, за винятком дальнього пострілу Нечипоренка, коли в стрибку гостей врятував Шеліхов, а також видалення одного з представників тренерського штабу ВПК-Агро, який, напевне, так і не пробачив Козиряцькому епізод з падінням Шмигельского в штрафному, і вийшов на поле сперечатися з суддею. Корабели здобули мінімальну перемогу, хоча в цілому гра обох команд не надто вразила, і справедливим рахунком можна було б вважати нічию.

Man of the match — Богдан Куксенко (Миколаїв)

Майже одразу після стартового свистка забігання Куксенка привело до пенальті, з якого був забитий єдиний м’яч зустрічі. Та й в цілому Богдан активно виглядав попереду під час атак Миколаєва. Міг виконувати асист після шикарної передачі на Кравченка в другому таймі, але партнер не зумів відзначитися.

• Перша ліга. 27-й тур

МФК Миколаїв — ВПК-Агро (Вишневе) — 1:0 (1:0)

Гол: Кушніренко, 3 (пен.)

Миколаїв (стартовий склад): Бубенцов, Порох, Кушніренко, Кулинич, Ульянов, Охрончук, Росляков, Одарюк, Куксенко, Паламар, Кравченко. Запасні: Закорський, Войцеховський, Попов, Нечипоренко, Сула, Прядун, Яворський, Лотоцький, Мельничук. Головний тренер: Ілля Близнюк.

ВПК-Агро (стартовий склад): Шеліхов, Агапов, Ксьонз, Гадрані, Білий, Палюх, Коберідзе, Ляшенко, Бєляєв, Куліш, Кіча. Запасні: Воробей, Шевченко, Горбаченко, Сухар, Хубутія, Шаповалов, Шмигельський, Тищенко, Красов. Головний тренер: Сергій Соловйов.

Миколаїв. «Центральний міський стадіон». 17:00

Арбітр: Євген Петренко (Одеса)