Миколаїв переміг Прикарпаття завдяки шикарному голу Кулинича

Мінімальна звитяга підопічних Іллі Близнюка

Фото - mfc.mk.ua

Влад Власенко, Sport Arena

В рамках дев’ятого туру Першої ліги на стадіоні Хімік у Калуші івано-франківське Прикарпаття приймало МФК Миколаїв (на домашньому Русі не можна грати через “червону” зону карантину). Якщо господарі зустрічі передбачувано не ведуть боротьбу за вихід в УПЛ, то ось Корабели знаходяться у верхній частині турнірної таблиці, а матч з суперником рівня Прикарпаття для підопічних Близнюка був ні чим іншим, як необхідністю заробляти три очки і наближатися до лідируючої групи. Перед грою команда Руслана Мостового займала дев’яте місце, а Миколаїв йшов п’ятим.

У попередньому турі Прикарпаття здобуло лише першу перемогу в нинішньому сезоні, обігравши тернопільську Ниву з рахунком 2:1. Миколаїв, у свою чергу, по ходу сезону вже встиг впоратися з Кристалом, Авангардом і Гірником-Спорт. У попередніх п’яти поєдинках між цими командами івано-франківцям вдалося лише раз відібрати очки у Корабелів, зігравши внічию 1:1 у серпні минулого року. А ось дві з чотирьох поразок для Прикарпаття і зовсім були розгромними з однаковим рахунком – 1:5. Словом, Миколаїв для господарів явно вважається вкрай незручним суперником.

Команди активно почали матч, але все ж відчувалася перевага Миколаєва. Недовго довелося чекати і першого небезпечного моменту: Роман Сердюк врятував Прикарпаття після удару з близької дистанції від Вадима Яворського. Трохи пізніше знову небезпека виходила від все того ж Яворського, але з середньої дистанції нападник гостей пробив повз ворота івано-франківського клубу. Прикарпатці на початку гри запам’яталися хорошим, але неточним ударом від Шпирки. Зазначимо, що вже на 20-й хвилині Ілля Близнюк через якесь пошкодження зняв з гри Назара Мельничука, випустивши на його місце Богдана Куксенка.

Ближче до перерви, втім, гра вирівнялася. Прикарпаття хоч і не створювало небезпечних моментів, але не дозволяло Миколаєву володіти ініціативою, як це було на старті поєдинку. У господарів можна відзначити штрафний удар від Конкольняка, але той не влучив у площину воріт, зачепивши сітку лише із зовнішнього її боку. В цілому, йдучи на перерву кожна з команд могла сподіватися на позитивний результат за підсумками 90 хвилин. Принаймні, передумови до цього були.

У другому таймі Прикарпаття почало непогано і навіть виконувало штрафний з середньої дистанції (бив Дітко), але все ж на 55-й хвилині вперед вийшли гості. Красиво прийняв м’яч на груди Сергій Кулинич, а потім не опускаючи його на землю вистрілив точно під поперечину воріт Сердюка. Воротар бачив епізод, до того ж м’яч летів у ближній кут, але впоратися з настільки сильним і точним ударом він не зміг. 1:0 для Миколаєва – браво, Кулинич!

Корабели після забитого м’яча відчули себе вільніше і продовжили створювати небезпечні моменти. Лише Роман Сердюк виручив Прикарпаття після втрати м’яча в небезпечній зоні від Сікача і подальшого удару в ствір Вадима Яворського. Виконували миколаївці і непоганий штрафний – м’яч пролетів поруч з дальньою стійкою івано-франківців. На 85-й хвилині був близький до забитого м’яча Богдан Кушніренко, але після точного навісу від Куксенко він з близької дистанції головою пробив вище.

У кінцівці у Прикарпаття з небезпечної позиції бив Борисевич, але він не влучив у площину, до того ж перебував в офсайді. Також Вацеба вже в компенсований час непогано бив у ствір з гострого кута – Лободров впорався. У підсумку Миколаїв здобув мінімальну перемогу (п’яту в останніх шести очних іграх з івано-франківцями). Команда Іллі Близнюка закріпилася у верхній частині турнірної таблиці і продовжує йти п’ятою, а підопічні Руслана Мостового не змогли поліпшити своє становище і в разі успішного виступу конкурентів можуть втратити кілька позицій.

Man of the match - Сергій Кулинич (Миколаїв)

Не можна сказати, що Кулинич був найбільш активним гравцем гостей, але саме його індивідуальна майстерність дозволила Миколаєву забити єдиний м’яч у цій зустрічі. І заробити три очки, що найголовніше.

• Перша ліга. 9-й тур

Прикарпаття (Івано-Франківськ) – Миколаїв 0:1 (0:0)
Гол: Кулинич, 55

Прикарпаття (стартовий склад): Сердюк, Кузьмин, Воробчак, Семотюк, Дитко, Вацеба, Барчук, Пархуць, Конкольняк, Шпирка, Кохман. Запасні: Хома, Геник, Януш, Пастух, Борисевич, Дербах, Сікач, Цюцюра, Бочкур, Новак, Барасюк. Головний тренер: Руслан Мостовий.

Миколаїв (стартовий склад): Лободров, Кулинич, Березянський, Кушніренко, Ульянов, Охрончук, Вітенчук, Мельничук, Одарюк, Паламар, Яворський. Запасні: Агаларов, Куксенко, Росляков, Прядун, Порох, Фальковський, Швець, Парцванія, Войцеховський. Головний тренер: Ілля Близнюк.

14:00. Калуш. Стадіон “Хімік”
Арбітр: Олександр Павлюк (Київ)