Миколаїв розгромив в більшості Прикарпаття і обійшов його в таблиці

Один з перших матчів 20-го туру вийшов результативним і ... вологим.

МФК Николаев, mfc.mk.ua

Після семи місяців очікування відновилася Перша ліга. А одним з перших матчів після непристойно тривалого антракту стала зустріч між сусідами по таблиці: МФК Миколаїв – Прикарпаття. Господарі, яких вперше в офіційному матчі вивів новий головний тренер – знаменитий у минулому воротар Дніпра і збірної Ілля Близнюк, виставили відразу декількох новачків. Серед них – воротар Шеліхов, найбільш відомий як резервіст Бойко і Лаштувки в Дніпрі, фланговий захисник Ульянов з Авангарду, універсал центральної осі Охрончук з Колоса і форвард Авангарду Яворський, який повернувся до Миколаєва після багаторічної перерви.

Прикарпатці також дали зіграти новим людям – Воробчак прибув з аматорських Карпат-Енергетика, а Лаврук – з друголігового ФК Калуш. Додамо, що вийшов в стартовому складі молодий захисник Пастух, якого Володимир Ковалюк ввів в стартовий склад в кінці осінньої частини сезону.

• Гра

Активніше, на правах господарів, почали миколаївці. З декількох можливостей відзначимо удар Куксенко після стандарту. І тут пішла злива. Ще подумалося: не забивши при гарній погоді розіграні моменти, тепер команди, як на слизькому льоду – кожен удар може завершитися погано. Так і вийшло. Буквально через кілька хвилин стрімкий рейд Кравченко зупинив ціною жовтої картки і штрафного Пастух. Куксенко на цей раз бити не став, а дотепно прокатав повз стінку на Ковальова. Андрій, опинившись на куті воротарського, акуратно пробив в дальній кут повз Піцана – 1: 0.

Хитка гра за мінімальної переваги тривала хвилин десять. А потім миколаївці знову використовували перевагу в просторі. Охрончук видав хороший пас на хід Войцеховському, якого перед штрафним майданчиком збив, не встигаючи, Бойко. Рефері одразу ж показав порушнику червону картку, а МФК Миколаїв знову застав зненацька суперників розіграшем стандарту. Куксенко знову замість удару або подачі прокатав на Ковальова, той підключив на куті воротарського Кравченко. З першим ударом Сергія воротар гостей впорався, але сам Кравченко встиг на добивання – 2:0.

У більшості господарі довели рахунок до розгромного вже через кілька хвилин. Тепер Яворський перенаправив атаку пасом з центру наліво, де чекав м’яча Владислав Войцеховський. Він і розстріляв ворота під невеликим кутом – 3:0. На куражі ще кілька разів могли вони брати штурмом ворота Прикарпаття, і тільки самовідданість Піцана і його захисників не дозволила, образно кажучи, завершити матч достроково. А у відповідь гості ще й забили: дербі у верховій боротьбі з Охрончук заробив штрафний, який прямим ударом реалізував Роман Дитко – 3: 1. Траєкторію польоту м’яча, треба визнати, підкоригувала злива з вітром.

Гості спробували в другому таймі переламати хід гри, провели перестановки і спробували компенсувати чисельну меншість об’єднанням і вольовими якостями. Однак миколаївці переконливо грали по рахунку, а незабаром забили четвертий м’яч. І знову – зі стандарту. Тепер Ковальов неспішно увійшов в штрафну з лівого краю і звалився на землю, ледь дочекавшись контакту з Бочкур. Захисник Богдан Кушніренко впевнено розвів м’яч і воротаря по різних кутах – 4: 1, а команда почала святкувати поповнення в колективі – в сімействі когось із гравців-корабелів.

Так матч і докотився до логічного завершення – за винятком декількох моментів, коли розслабитися оборона господарів пропускала то Цюцюра, то Семотюк, але швидкі гравці атаки прикарпатців не вичавили максимум з своїх несподіваних виходів на воротаря. А замість цього візитери залишилися вдев’ятьох. Та ще один штрафний – від Дитко – пройшов повз каси. Не встиг Вітенчук відібрати майже в центрі поля м’яч у Кузьміна, як той в відповідь в’їхав в суперника і рефері після наради з лайнсменом наважився на друге вилучення. А перед самим фінішем йшла розмірене атака господарів через лівий фланг, поки Куксенко не зробив закид на щойно вийшовшого на заміну Черепущака. Юрій, перебуваючи спиною до воріт, несподівано для опікуна розвернувся і опинився прямо перед воротарем, повз якого і катнув м’яч у сітку – 5:1 в подвійній більшості.

• Після гри

Набравши 21 очко, МФК Миколаїв витіснив переможене Прикарпаття з 11-го місця. Дебют Близнюка вийшов результативним і яскравим, а ось івано-франківська команда знову потрапить під дискваліфікації, які відгукнуться їй у другому таймі.

Man of the Match: Андрій Ковальов (МФК Миколаїв)

Командна така перемога у миколаївців, колективна. Але відзначимо все ж їх плеймейкера, який в цьому матчі грав вище, створивши біля воріт гостей безліч гострих моментів. Не забуваємо: це Ковальов відкрив рахунок і безпосередньо виводив Кравченко на забійну позицію в моменті з другим голом. Він же заробив пенальті під четвертий гол. Мавр зробив свою справу, мавр залишав поле під оплески вболівальників, десь за парканом стадіону і у моніторів ютубівської трансляції.

МФК Миколаїв – Прикарпаття (Івано-Франківськ) – 5:1

Голи: Ковальов, 21, Кравченко, 32, Войцеховський, 35, Кушніренко, 63 (пен.), Черепущак, 90+2 – Дитко, 43

Миколаїв (старт): Шеліхов, Ульянов, Кушніренко, Порох, Охрончук (Росляков, 60), Куксенко, Вітенчук (Біневський, 82), Кравченко, Ковальов (Паламар, 70), Войцеховський (Зарічнюк, 88), Яворський (Черепущак, 82 ). Запасні: Агаларов, Бугай, Ляшевський, Березянський, Швець, Пасічник, Гончар. Головний тренер: Ілля Близнюк.

Прикарпаття (старт): Піцан, Бойко, Бочкур, Пастух, Воробчак (Радульська, 40), дербі (Геник, 57), Семотюк, Лаврук (Януш, 65), Кузьмін, Барчук (Цюцюра, 46), Дитко. Запасні: Вульчин, Сикач, Павлюк. Головний тренер: Володимир Ковалюк.

Вилучення: Бойко, 30, Кузьмін, 81