Невдалий дебют Валяєва: Кристал скандально програв Волині

Долю зустрічі вирішив пенальті в середині другого тайму

Олександр Олійник, Sport Arena

Кристал, пропустивший минулий тур через коронавірус, який накрив херсонський клуб, повернувся в чемпіонат з новим головним тренером – Сергій Валяєв, відомий за виступами за Металіст і Дніпро, за збірну України, тепер спробує повернути до перемог Кристал. І дійсно – команда в стартових чотирьох турах відпрацювала продуктивно, проте не зуміла зачепитися за очки, тому керівництво клубу вирішило піти на кардинальні зміни.

У новому сезоні барахлить і Волинь. Прийшовши в клуб Василь Сачко ще вибудовує свою структуру і свою схему, в цьому всіляко допомагають і новачки – наприклад, форвард Сікорський, який в минулому турі пальнув «пенальтійний» дубль в ворота Агробізнесу і приніс лучанам першу перемогу в сезоні.

З перших хвилин Валяєв довірив місце в основі практично всім, на кого зміг розраховувати – від COVID-19 вилікувалися Мартян, Цой і Цибульський, після чого потрапили в запас, після травми в основу потрапив і Карась. У Хрестоносців – бойовий склад, на чолі з Кілізатешом, Болденковим, Сімініним та вищезгаданим Сікорським.

Перший тайм пройшов під акомпанемент атак гостей. Вже на 10-й хвилині в гру вступив голкіпер Кристала Герасименко, який потягнув потужний удар Войтиховського після розіграшу кутового. Далі за справу взявся Кізілатеш – Джемаль двічі пробивав по воротах, і якщо з першого разу м’яч після пострілу вінгера пролетів повз ворота, а ось вже другий удар прийшовся в штангу. Кізілатеш продовжував тероризувати захист господарів – Сікорський вивів свого партнера на удар, Герасименко вилетів аж надто далеко за лінію штрафного, Джемаль скористався відскоком від газону і пробив – але тут узявся Малиш, який виніс м’яч з лінії воріт. Ще кілька прострілів з флангів переривали все той же Малиш і Жовтюк, а один раз блискуче на перехопленні зіграв Карась.

За перші 45 хвилин згадати про атаки Кристала не вдасться – команда з Луцька грамотно перекривала всі можливі зони для атак Семеніни, Гливого і Барладима. Один удар капітана херсонців заблокував, здається, Болденков, постріл Семеніни припав в Приймака, а Сімінін в шикарному підкаті відібрав м’яч у власному штрафному у Гливого – на цьому всі атаки господарів завершилися.

Після перерви на полі з’явилися пристрасті і емоції. Пішли підкати, швидкі розіграші атак, а з ними збільшилася і кількість моментів. Спершу шанси були у херсонців – міг забивати Барладим і Гливий, у Івана і зовсім відбувся гол, проте взяття воріт було скасовано через офсайд. А Волинь кілька разів претендувала на пенальті – і після навісу Цюпи, на думку арбітра, Карась перервав подачу рукою. Сікорський з точки не схибив – третій гол форварда за Волинь.

Залишилося півгодини – Кристал міг як забивати (Семенина зі штрафного влучив у стінку, а постріл Малиша потягнув Леванідов), а в той же час Волинь намагалася збільшити рахунок в матчі – Герасименко знову був на висоті, відбивши щільний удар Протасова. Протягом останніх п’яти хвилин Кристал відіграв в більшості після видалення Приймака, однак домогтися першого очка в новому сезоні херсонці так і не встигли. 0:1 – Валяєв починає в Херсоні з мінімальної і дуже спірної поразки.

Man Of The Match: Ігор Сікорський (Волинь)

Якісно відпрацював в атаці, зігравши впевнено в кожній верховій боротьбі. Реалізував пенальті три з трьох в новому сезоні.

МФК Кристал (Херсон) – Волинь (Луцьк) – 0:1 (0:1)

Гол: Сікорський, 61 (пен.).

МФК Кристал (СТАРТ): Герасименко, Крутін, Жовтюк, Малиш, Карась, Бородай, Кучер, Ольховиков, Семенина, Гливий, Барладим. Запасні: Муравйов, Цой, Клюєв, Сухіна, Мартян, Барський, Цибульський. Головний тренер: Сергій Валяєв.

Волинь (СТАРТ): Леванідов, Сімінін, Войтіховський, Болденков, Цюпа, Приймак, Рябов, Кізілатеш, Протасов, Ляшенко, Сікорський. Запасні: Неділько, Никитюк, Оринчак, Тетеренко, Приндета, Мартинюк, Бондаренко. Головний тренер: Василь Сачко.

Вилучення: Приймак, 90

11.10.2020. 15:30. Стадіон «Кристал»
Арбітр: Євген Петренко (Одеса)