Нива на виїзді перемогла Кремінь, відігравши годину в меншості

Дублем відзначився Ігор Семенина

Нива Тернополь, facebook.com/fcnyva1978

Влад Власенко, Sport Arena

Тур під номером 25 у Першій лізі стартував у Кременчуці, де місцевий Кремінь приймав у своїх володіннях тернопільську Ниву. Обидві команди знаходяться в тривожному стані і не вражають у поточному сезоні, йдучи недалеко від зони вильоту. До старту туру Кремінь займав 14-е місце, перебуваючи відразу над зоною вильоту, а Нива відчувала себе трохи спокійніше, розташувавшись на 12-му рядку. У будь-якому випадку, перемога для кожної з команд значила б багато – це була гра, як то кажуть, за шість очок.

Тернополяни з різних причин не взяли з собою на виїзд трьох футболістів – Романа Волохатого, Мирона Бідного та Ярослава Кінаша. Причому останній, схоже, вже покинув клуб. Якщо минулу гру через лікарняний пропускав наставник Ниви Ігор Климовський, то тепер він перебував разом з командою на тренерському містку. Кремінь лише після попереднього туру змінив тренера – команду на правах виконуючого обов’язки очолив Сергій Свистун після того, як після поразки від ВПК-Агро у відставку пішли Олексій Годін і його помічник Роман Локтіонов. Кременчужан радувало одне – вперше у цьому році вони проводили домашній матч з глядачами.

Присутність глядачів на трибунах явно сприятливо вплинула на Кремінь, який пішов вперед і швидко створив перший момент, коли після передачі Антоніо Сантоса в штрафну Дмитро Семенов пробив трохи мимо. А вже на 11-й хвилині господарі вийшли вперед! Все почалося з удару з-за меж штрафного від Галати, який Механів відбив перед собою. Після цього все той же Галата відчайдушно побіг на добивання, і змусив сфолити на собі Максима Демчука – це пенальті. До точки підійшов Дмитро Семенов, пробивши точно в праву дев’ятку воріт Ниви – 1:0.

Після пропущеного м’яча Нива гру вирівняла і в наступні хвилини більше не підпускала Кремінь в небезпечній близькості до своїх воріт, але в той же час підопічним Ігоря Климовського самим мало що вдавалося створювати попереду. На 27-й хвилині точну подачу в штрафну гостей зі стандарту виконав Демченко, але Механів легко забрав м’яч у руки.

Проте, вже через декілька хвилин воротар тернополян був видалений за гру рукою за межами штрафного майданчика! Механів вийшов далеко від своїх воріт і перервав забіг вперед Дениса Галати. На поле на 32-й хвилині довелося виходити кіперу Ниви Даніїлу Єрмолову, який замінив флангового півзахисника Андрія Скакуна. Варто відзначити, що штрафний реалізувати Мягкову не вдалося, тому частково рішення Механіва можна вважати виправданим, адже він запобіг виходу один на один і можливому другому голу Кременя. Трохи пізніше господарі мали відмінний шанс відзначитися під час виходу три в два, але Бєлоусов послав м’яч вище воріт Єрмолова. У підсумку на перерву команди пішли за мінімальної переваги команди із Полтавської області.

Ігор Климовський напевно провів плідну бесіду в роздягальні, адже на старті другого тайму Нива пішла вперед, незважаючи на гру в меншості. Особливих моментів створювати біля воріт Кременя не вдавалося, але все ж тернополяни змусили кременчужан відійти до своїх воріт. Особливо активним попереду був лідер Ниви Ігор Семенина, але часто його передачі не доходили до цілі і м’яч не знаходив партнерів. А на 57-й хвилині гості таки домоглися свого і зрівняли рахунок! Відзначився Ігор Семенина, який робив подачу в штрафну зі стандарту, але в підсумку м’яч нікого не зачепив і з відскоком від газону полетів у дальню дев’ятку воріт Олійника – 1:1!

Кремень активізувався після м’яча Семенини, адже не виграти, граючи більше тайму в більшості, явно не входило в плани команди Сергія Свистуна. Можна згадати удар головою Демченка, спроби від Семенова і Пуди, але м’яч не йшов у ворота Єрмолова, найчастіше застрягаючи десь на півдорозі. А справжній сюрприз приготувала Нива, яка на 72-й хвилині вийшла вперед! Відмінно в центрі поля відіграв Максим Проців, який протягнув на собі захисників і зробив точний пас на Семенину, а Ігор точним ударом низом оформив дубль – 1:2!

Кремінь знову відчайдушно пішов вперед на штурм в останні хвилини, але тепер уже в якості команди, що програє. Можна згадати відмінний удар зі штрафного у ближній кут від Демченка – хороший сейв зробив Єрмолов. Спроби відігратися кременчужан привели до контратаки гостей в самій кінцівці, в якій в результаті виходу один на один Максим Проців до асисту на свій рахунок записав ще й гол – 1:3. У підсумку з усіма спробами команди Свистуна відігратися Нива впоралася і здобула неймовірну перемогу, 60 хвилин відігравши в меншості! Підопічні Ігоря Климовського поліпшили своє становище в контексті боротьби за виживання, а ось Кремінь дуже небезпечно балансує в кінцівці турнірній таблиці, змагаючись з Прикарпаттям і Авангардом за право залишитися в еліті.

Man of the match - Ігор Семенина (Нива)

Проявив себе як справжній лідер Ниви у другому таймі, забивши два м’ячі у меншості. Приголомшлива гра Семенини, завдяки грі якого тернополянам вдалося проявити характер і здобути важку перемогу.

• Перша ліга. 25-й тур

Кремінь (Кременчук) – Нива (Тернопіль) – 1:3 (1:0)
Голи: Семенов, 11 (пен.) – Семенина, 57, 72, Проців, 90+3

Видалення: Механів, 30 (Н)

Кремінь (стартовий склад): Олійник, Бєлоусов, Курелєх, Головко, Мягков, Демченко, Антоніо Сантос, Бичков, Мурашов, Семенов, Галата. Запасні: Данкович, Мілєсін, Кучеренко, Пуди, Дудка, Івахно, Молько, Кривенко, Білоус, Луїз Фернандо. В.о. головного тренера: Сергій Свистун.

Нива (стартовий склад): Механів, Хруставка, Вовченко, Демчук, Дворовенко, Мороз, Гатала, Семенина, Скакун, Різник, Кисленко. Запасні: Єрмолов, Жупанський, Граматік, Зінь, Кобеля, Малащук, Мамешев, Проців. Головний тренер: Ігор Климовський.

15:30. Кременчук. Стадіон «Кремінь-Арена» імені О. Бабаєва

Арбітр: Олександр Афанасьєв (Харків)