Нива обіграла Прикарпаття і відсунулася від зони вильоту

Івано-франківці погіршили своє становище на дні таблиці

Нива - Прикарпатье, facebook.com/fcnyva1978

Влад Власенко, Sport Arena

У матчі 23-го туру Першої ліги Нива в статусі господаря грала з Прикарпаттям. Вдома тернополяни знаходилися лише номінально, тому що матч проходив на стадіоні Скіф у Львові. Нещодавно Ниву очолив екс-тренер Олімпіка Ігор Климовський, проте його дебют в попередньому турі вийшов невдалим, хоч і не провальним – 0:1 від Вереса. Цікаво, що у Климовського є досвід перемоги в Першій лізі в якості гравця – в сезоні 1996/97 в донецькому Металурзі. Навесні Нива грає відверто погано, не заробивши жодного очка, а останню перемогу клуб з Тернополя здобув в листопаді проти Кристалу. Через це команда Климовського до гри підійшла в зоні вильоту, займаючи передостанню сходинку таблиці, але все ж сподіваючись виправити ситуацію – наприклад лише вчора було оголошено про підписання екс-хавбека Чорноморця Граматика (сьогодні він дебютував, вийшовши на заміну).

Що стосується Прикарпаття, то команда Руслана Мостового також не змогла далеко піти від зони вильоту. До матчу клуб з Івано-Франківська випереджав тернополян лише за додатковими показниками, а також мав гру в запасі – обидві команди мали по 18 очок. Правда, навесні Прикарпаття все ж грає більш вдало ніж Нива – це і перемога над Кременем, і нічиї в іграх проти Полісся і ВПК-Агро. У будь-якому випадку, сьогоднішня зустріч була вкрай важливою в контексті боротьби за виживання.

Для Прикарпаття матч почався вкрай неприємно – вже на 2-й хвилині травму отримав Орест Януш, а замість нього на поле вийшов Роман Борисевич. Нива досить швидко створила перший гострий момент: Семенина здорово побачив в чужій штрафній Проціва, від нього м’яч дійшов до Кисленка, однак у Сергія удар не вийшов через плутанину і штовхання зі своїм же партнером – без проблем з меж воротарського головою м’яч відбив Сергій Мелінішін , коли Андрій Новак вже нічим допомогти не міг. Прикарпаття в більшій мірі відповідало стандартними положеннями, але частіше вони закінчувалися не моментами гостей, а хорошими контратаками Ниви.

Тернополяни обрали гру першим номером, але захист Прикарпаття діяв чітко, і створювати моменти підопічним Ігоря Климовського не вдавалося. Незважаючи на бажання обох команд йти вперед, все ж гра більше проходила в боротьбі в центральній частині поля, а прізвища воротарів в першій половині доводилося згадувати вкрай рідко. Але все ж на 36-й хвилині Нива домоглася свого! Гатала і Різник здорово обігралися “в стінку” на фланзі, після чого другий з них пройшов вперед, прострілив на вільного в чужій штрафній Ігоря Семенину, а перейшовший з Кристала в цьому сезоні футболіст розстріляв ворота Новака – 1:0. У кінцівці першого тайму тернополяни знову наносили кілька непоганих ударів, але удар Семеніни пройшов повз ворота, а постріл Кисленка заблокував Мелінішін.

Після виходу з перерви досить скоро кіперу Прикарпаття Новаку довелося вступати в гру після відмінного удару з-за меж штрафного від Андрія Різника – хороший постріл і хороший сейв. Знову добре себе показав Семенина через пару хвилин, відібравши м’яч близько чужих володінь і віддавши в штрафну на Кисленка, але той не зумів своїм пасом далі знайти партнера. Швидше на старті другої половини побігли вперед і гравці команди з Івано-Франківська, але не вистачало їм технічної майстерності попереду для створення моментів.

Гра вирівнялася, а на 65-й хвилині на допомогу Прикарпаттю прийшло стандартне положення. Після розіграшу кутового практично від прапорця зробив відмінну подачу Роман Кузьмін, а Роман Барчук в чужій штрафній переважив Андрія Скакуна та переправив м’яч головою у сітку воріт Механіва – 1:1. Прикарпаття і далі продовжувало йти вперед, бажаючи зробити камбек на виїзді, але по-справжньому небезпечних епізодів команда Мостового не створювала.

Коли здавалося, що команди так і завершать матч внічию, яка напевно не задовольняла б нікого, Нива забила на 80-й хвилині після кутового. Ігор Семенина до голу записав до свого активу ще й результативну передачу – після подачі корнера Сергій Кисленко випередив невдало зіграв на виході Новака і відправив м’яч у сітку головою – 2:1. У кінцівці матчу Прикарпаття мало свій шанс у вигляді найнебезпечнішого штрафного, але спершу Барчук влучив у стінку, а потім він же після помилки захисників Ниви метрів з п’яти не влучив у створ воріт Механіва – яка розв’язка!

У підсумку в найважливішому матчі команд з нижчої частини турнірної таблиці Нива насилу переграла Прикарпаття. Це перша перемога Ігоря Климовського на чолі тернопільського клубу, яка дозволила Ниві на три очки відірватися від зони вильоту, залишивши там івано-франківців.

Man of the match - Ігор Семенина (Нива)

Перейшовший з Кристала взимку Семенина став лідером атак своєї команди сьогодні, в результаті записавши на свій рахунок гол і результативну передачу.

• Перша ліга. 23-й тур

Нива (Тернопіль) – Прикарпаття (Івано-Франківськ) – 2:1 (1:0)

Голи: Семенина, 36, Кисленко, 80 – Барчук, 65

Нива (стартовий склад): Механів, Хруставка, Вовченко, Демчук, Скакун, Мороз, Проців, Гатала, Семенина, Різник, Кисленко. Запасні: Єрмолов, Жупанський, Зинь, Кобеля, Граматик, Мамешев, Бідний. Головний тренер: Ігор Климовський.

Прикарпаття (стартовий склад): Новак, Француз, Кузьмін, Курко, Геник, Волошинович, Барчук, Семотюк, Мелінішин, Сондей, Януш. Запасні: Піцан, Сердюк, Пархуць, Хома, Ульянов, Андрейчук, Пастух, Дітко, Борисевич, Воробчак. Головний тренер: Руслан Мостовой.

15:00. Львів. Стадіон “Скіф”

Арбітр: Степан Лапко (Львів)