Оболонь-Бровар на виїзді обіграла МФК Миколаїв

Перша поразка Близнюка на чолі Корабелів.

Николаев - Оболонь-Бровар

До гри

Миколаївці несподівано та неочікувано , але стали грізною силою після вимушеної паузи в Першій лізі. Під керівництвом Іллі Близнюка МФК Миколаїв після рестарту ще не програвав – розгром  Прикарпаттям і дві нічиї – з Рухом і Чорноморцем.

У Оболоні-Бровар ситуація куди гірша. Кияни голосно заявляли про те, що чемпіонат варто дограти, але в підсумку на футбольному полі оболонці вкрай неуспішні – нічия з Авангардом, поразка від Волині, а в останньому турі київський клуб видав трилер з Прикарпаттям (3: 3). За підсумками трьох матчів, керівництво Оболоні-Бровар прийняло рішення відправити головного тренера Олега Мазуренка … у відпустку! Тому в Миколаїв кияни приїхали вже з новим коучем – Валерієм Іващенком.

У Миколаєва з кадрами все стабільно – звичні 11 бійців. Немає Попова, але а)гравець травмований і б) перебір карток. Відзначимо, що продовжують бути поза заявкою травмовані Бугай та Парцванія.

У киян – аналогічний склад, який зіграв внічию з Прикарпаттям. Іващенко вирішив не відступати від рішень свого попередника і виставив тих же людей, які грали з перших хвилин в минулому турі.

Гра

Вже на першій хвилині Миколаїв міг забивати – Куксенко вкинув аут на Кравченко, Сергій прострілив на лінію воротарського, де Яворський і Войцеховський якимось дивом не змогли переправити м’яч у ворота Федорівского. Далі штрафний від Ковальова – вище. А гості відповіли шикарним моментом Гуськова – Мединський розібрався з Куксенком і прострілив, а вінгер Оболоні з лівої крутив у верхній кут, але втрутився рикошет.

10-я хвилина – спробував щастя дальнім ударом Куксенко, але для Федорівского це була легке завдання. Помітно, що спека, яка стоїть на півдні України, сильно сковувала атакуючі дії кожної з команд. До того ж, над Оболонню продовжував тяжіти вантаж п’яти матчів поспіль без перемог у Першій лізі (з урахуванням листопадових турів), тому для того, щоб залишитися в боротьбі за путівку в УПЛ, киянам була максимально необхідно перемога в Миколаєві.

“Освіжила” матч помилка Шеліхова після легкого удару Слободяна – на щастя, на добиванні не було нікого з гравців гостей. У господарів старався Яворський, але його ретельно стерегли захисники Оболоні. Гості продоложілі атакувати – Майданевич навісив, Батальський знову перестрибнув оборонців Миколаєва (цього разу Ульянова), але його удар прийшовся вище воріт.

Після перерви перший момент створив Ковальов – удар капітана Миколаєва не без зусиль потягнув Федорівскій. У гостей – кілька навісів, які переривалися захисниками на чолі з Порохом. Свій момент створив Яворський, заробивши штрафний – удар у форварда не задався і м’яч пролетів повз ворота. Ще один удар Яворський виконав після навісу Куксенко, але тепер м’яч прилетів точно в руки Федорівскому.

Миколаїв нагнітав: Кравченко заробив штрафний, а Куксенко потужно пальнув з лівої – Федорівскій витягнув м’яч з-під поперечини. Однак неймовірним чином Оболонь вийшла вперед.

Слободян опинився на газоні після стику з Кушніренко, сам виконав – Безуглий (не дограв Куксенко), проштовхнув сферу на Мединського (проспав Ульянов), а Ігор розстріляв Шеліхова – 1:0!

Заключні хвилини матчу пройшли в швидкому темпі. Близнюк моментально кинув в бій Черепущака, Паламара і Ляшевського, Іващенко відповів виходом Гутті та Бровченка. Миколаївці йшли в атаку, раз по раз навантажуючи воротарську Федорівского навісами. Одного разу після кросу з флангу на газоні опинився свіжий Черепущак, але рефері на “точку” не вказав. А на 90-й хвилині Оболонь-Бровар філігранно завершила матч. Валєєв до кінця відіграв проти Вітенчука (можливо, з порушенням правил), викотив на Гутті, а легіонер киян втік на рандеву з Шеліховим і легко переграв воротаря Миколаєва – 2:0.

Man Of The Match: Рінар Валєєв (Оболонь-Бровар)

Досвідчений хавбек увірвався в матч після перерви і навів порядок в центрі поля. Першотаймовий хаос залишився позаду з виходом Валєєва – центральний плацдарм належав саме 32-річному хавбеку. Вирішальним у матчі стало дії Валєєва в кінці основного часу: можливо, що Рінар і зіграв за межами правил, але м’яч у Вітенчука видряпав і потім видав шикарний пас на свіжого Гутті, який встановив остаточний рахунок зустрічі.

МФК Миколаїв – Оболонь-Бровар (Київ) – 0:2
Голи: Мединський, 75, Гутті, 90+1.

МФК Миколаїв: Шеліхов, Куксенко (Ляшевський, 80), Кушніренко, Порох, Ульянов, Охрончук (Паламар, 80), Вітенчук, Ковальов (Черепущак, 77), Кравченко, Войцеховський, Яворський. Запасні: Агаларов, Черепущак, Паламар, Зарічнюк, Росляков, Біневський, Березянський, Швець, Гончар, Ляшевський. Головний тренер: Ілля Близнюк.

Оболонь-Бровар: Федорівскій, Майданевич, Білий, Безуглий, Прокопенко (Бровченко, 83), Улянченко (Валєєв, 46), Савченко (Гутті, 79), Гуськов (Ковбаса, 70), Слободян (Касимов, 90 + 2), Мединський , Батальський. Запасні: Литвиненко, Тюрін, Коваленко, Бровченко, Касимов, Ковбаса, Мате, Островський, Гутті, Валєєв, Голіков, Потопальський. Головний тренер: Валерій Іващенко.

Попередження: Кушніренко, 60 – Валєєв 66, Безуглий, 71, Батальський, 80

Миколаїв. Центральний стадіон. 17:00.

Арбітр: Дмитро Резніков (Кам’янське)