Оболонь насилу перемогла Агробізнес в першому матчі Яковенко

Кияни здобули лише другу перемогу в нинішньому сезоні

Оболонь. Фото: fc.obolon.ua

Влад Власенко, Sport Arena

У Києві Оболонь, що вкрай невдало стартувала в цьому сезоні, на своєму полі приймала Агробізнес в рамках восьмого туру Першої ліги. Даний матч став першою перевіркою для нового тренера Пивоварів Олександра Яковенка, який змінив на цій посаді Валерія Іващенка. До речі, після свого призначення екс-коуч молодіжної збірної України повідомив, що все робитиме для того, щоб Оболонь “вигравала в кожному матчі”. Матч мав проходити у Волочиську, але цей район Хмельницької області потрапив у “червону” карантинну зону, через що за згодою сторін гру перенесли до столиці.

Кияни в поточному сезоні виграли лише один раз, причому в стартовому турі з Прикарпаттям. Після цього була лише одна нічия в чотирьох іграх, через що Іващенко і покинув команду. Оболонь підійшла до зустрічі з Агробізнесом на передостанньому місці турнірної таблиці, а ось клуб з Волочиська займав шосту позицію. В останньому турі, втім, Агробізнес перемогти не зміг, зігравши в “суху” нічию з Гірником-Спорт.

Ефект Яковенко спрацював вже на 5-й хвилині матчу – Оболонь дуже швидко вийшла вперед. Юрій Бровченко відкрив рахунок для Пивоварів, скориставшись грубою помилкою воротаря Агробізнесу Мозіля. Кіпер після подачі справа не втримав м’яч у руках у рядовому епізоді, після чого гравець киян вчасно зреагував і переправив круглого в порожню сітку воріт гостей. 1:0.

Агробізнес не хотів миритися з таким ходом матчу і намагався відігратися. Дуже гостро з меж штрафного майданчика Пивоварів пробивав Арсен Слотюк, але впорався з його ударом у ближній кут Василь Литвиненко. Продовжували гравці команди з Хмельницької області також періодично пробивати з-за меж штрафного майданчика, але потрапляти в площину їм не вдавалося.

В цілому в першому таймі крім власне забитого гола Пивоварам не вдалося створити нічого дійсно небезпечного біля воріт Агробізнесу. Гості виглядали краще за якістю гри, але не могли втілити свою перевагу результатом на табло. Команди пішли на перерву з переможним рахунком для Оболоні, яка вичавила максимум зі своїх можливостей. Що не могло не радувати Павла Яковенка.

Команда з Хмельниччини гостро стартувала і в другій половині. Здорово зі штрафного Черненко пробив у ближній кут, але знову виручив свою команду Литвиненко. А на 71-й хвилині Оболоні вже почало відверто везти! М’яч влучив у поперечину після пострілу гравця з дійсно дальньої дистанції, а після цього опустився на лінію воріт Литвиненка, але все ж її не перетнув. Активно біля воріт господарів виглядав Черненко. Можна згадати його небезпечний, але неточний удар зі штрафного.

Напевно за багатьма показниками перевага в цьому матчі була саме на боці Агробізнесу. Команда з Волочиська в кінцівці набагато частіше тримала м’яч і атакувала, але Оболонь зосередилася якраз на захисті своїх воріт. З-за меж штрафного пробивав Семенюк, в ствір приблизно з лінії штрафного стріляв Груша – все марно. То рятував Литвиненко, то м’яч йшов повз ворота, і навіть поперечина знову врятувала Пивоварів після удару з забійної дистанції вже в компенсований час.

У підсумку Оболоні вдалося утримати переможний рахунок і здобути другу перемогу в нинішньому сезоні, а єдиний м’яч був забитий на 5-й хвилині. Кияни виграли в першому ж матчі під керівництвом Павла Яковенка, якого можна назвати “фартовим”, враховуючи хід зустрічі. Тепер вони мають 7 очок. Агробізнес продовжує мати в своєму активі 10 очок.

Man of the match - Василь Литвиненко (Оболонь)

У матчі, де Агробізнес все ж мав ігрову перевагу і більше створював і творив, кращим гравцем був воротар Оболоні Василь Литвиненко. Кіпер був надійний як в рядових епізодах, так і після гострих ударів гостей. Помилка воротаря Агробізнесу стала визначальною в матчі і призвела до голу, але надійна гра Литвиненка дозволила киянам з цього голу заробити три очки.

• Перша ліга. 8-й тур

Оболонь (Київ) – Агробізнес (Волочиськ) 1:0 (1:0)
Гол: Бровченко, 5

Оболонь (стартовий склад): Литвиненко, Прокопенко, Безуглий, Терехов, Голіков, Савченко, Матяж, Слободян, Бровченко, Мединський, Щебетун. Запасні: Федорівський, Тюрін, Гуттінер, Покотилюк, Чідомере, Майданевич, Касимов, Білий, Загальський. Головний тренер: Павло Яковенко.

Агробізнес (стартовий склад): Мозіль, Юхимович, Дідик, Микола Когут, Курило, Слотюк, Семенюк, Думанюк, Іван Когут, Черненко, Петров. Запасні: Артим, Палюх, Груша, Семенець, Косовський. Головний тренер: Олександр Чижевський.

15:00. Київ. Стадіон “Оболонь-Арена”
Арбітр: Андрій Кошура (Чернівці)