Оболонь обіграла Гірник-Спорт завдяки дублю джокера

Друга команда першості зазнала другої поспіль домашньої поразки

Ігор Дашков, Sport Arena

Сама безкомпромісна пара зустрічалася на Полтавщині: Гірник-Спорт і Оболонь (включаючи частину клубної історії Оболоні-Бровар) провели між собою 18 матчів – сім виграли «гірники», 11 – «пивовари», але жодного разу в цьому протистоянні не фіксувалася нічия.

На даний момент явно успішнішою виглядала команда господарів. Навіть після домашніх 0: 2 від Полісся Гірник-Спорт зберігав за собою друге місце, та й два останні матчі з Оболонью (до речі, гостьові) виграли саме підопічні вихованця київського футболу Жабченка. Однак з приходом досвідченого Павла Яковенка перевтілилася колишня Оболонь. Піднялася на дев’яте місце, а за шість матчів за нового тренера набрала 12 очок – рівно в три рази більше, ніж за п’ять матчів за колишнього наставника.

До речі, після яскравої перемоги 5: 0 над Авангардом в минулому турі Яковенко відважився змінити стартовий склад. І якщо вихід універсала Лукьянчука в захисті – це робоче рішення, що дозволяє спокійно замінити  Голікова, то поява в стартовому складі молодого Глошардіна – дуже несподіваний хід від тренерського штабу. Один за іншим, Чідомере, Касимов, Рафальський, Щебетун, Фастов, а тепер – і Глошардін, починають все частіше потрапляти в заявку першої команди. У цьому, звичайно ж, заслуга і тренерів резервного складу на чолі з Олександром Антоненком, які через Оболонь-2 підготували і вивели на хороші кондиції ряд молодих гравців.

Почали кияни дуже переконливо. Вже на першій хвилині Майданевич відвоював м’яч для Савченка, і той, вийшовши на воротаря, пробив поруч з дальньою стійкою. На другій хвилині хльостко над воротами пробив з підключення лівий захисник Прокопенко. І лише на десятій хвилині вийшла з оточення команда господарів, але Мурза з гострого кута лише розім’яв воротаря Литвиненко. Слідом Чепелюк пробив трохи в сторону від ближнього кута воріт, добре піймавши м’яч на ногу після невдало виносу від захисника.

І як тільки здалося, що господарі захопили ініціативу, а вони самі повірили в свої сили і почали атакувати, розкриваючись, Оболонь пішла вперед, перехопила м’яч, заробила стандарт і повела в рахунку. Після загострення від Прокопенка удар Савченка зрикошетив на кутовий, сам півзахисник подав від правого прапорця. І хоча Батальський акцентовано пробити головою не зумів, зате скинув м’яч на дальню штангу, де досвідчений лідер середньої лінії Максим Покотилюк з набігу лівою ногою відправив м’яч у ближній кут – 0:1. Перший гол в поточному чемпіонаті для нього особисто.

Зрівняти рахунок намагався Мурза, хитнув на лівому фланзі захисника і на виконання пробиваючи у дальній кут – трохи не влучив. Хороший штрафний Батюшин змарнував швидким розіграшем. А ось оболонці могли закріпити свою перевагу, але перспективний штрафний Мате пробив прямо в стінку, а Батальський після парочки навісів не зміг нанести по-справжньому акцентований удар. Перший тайм завершився з мінімальною перевагою гостей, що повинно було серйозно полоскотати честолюбство одного з лідерів.

І справді: на самому початку другого тайму Гірник-Спорт зрівняв рахунок. Герасимець і Чередниченко загострили з правого флангу. Перша подача не пройшла, а ось додаткова від Шопіна знайшла на п’ятачку перед воротами Семеніва, який витончено (здається, п’ятою!) замкнув передачу з близької відстані – 1: 1. Треба відзначити при цьому, що багато що виходило у «пивоварів» – були штрафні, але Мате прямим ударом в площину воріт не потрапляв, а після навісу Савченко головою спрямував м’яч у сантиметрах від каркаса воріт. Як і Матяж, замикаючи кутовий, пробив вище цілі.

І коли під кінець зустрічі Гірник-Спорт вийшов вперед, це тільки завело гостей. Герасимець запустив через лівий фланг Козиренка, гравець м’яко навісив, а Юрій Батюшин забив свій шостий м’яч у поточному чемпіонаті – 2:1. А вже через п’ять хвилин закамбечілі матч кияни. Спершу подачу Майданевича з лівого флангу Щебетун замкнув ударом головою. «Склався» і пробив у падінні в куточок, так що воротар Ситніков не зміг виручити – 2: 2, а через хвилину «прийшов» і другий гол. Майданевич перехопив м’яч і запустив на чужу половину поля, там Щебетун обігрався із Савченком, вирвався на воротаря і пробив у дальній кут з лівої ноги – 2: 3. Третій м’яч у свої ворота від недавніх одноклубників отримав воротар «гірників».

Man of the Match: Олексій Щебетун (Оболонь)

Довгий час був як би невдалим придбанням, набирав форму в резервному складі, але ось сказав своє вагоме слово, оформивши переможний дубль в матчі з другою командою першості на цей момент.

Перша ліга. 14-й тур

Гірник-Спорт (Горішні Плавні) – Оболонь (Київ) – 2:3

Голи: Семенів, 53, Батюшин, 81 – Покотилюк, 14, Щебетун, 86, 87

Гірник-Спорт (стартовий склад): Ситніков, Шопін, Векляк, Карась, Герт, Батюшин, Чепелюк, Семенів, Збунь, Мурза, Герасимець. Запасні: Жмурко, Е.Твердохліб, Корольков, Калугін, Суханов, Черныш, Козиренко, Петрусенко, Климов. Головний тренер: Ігор Жабченко.

Оболонь (стартовий склад): Литвиненко, Лукьянчук, Безуглий, Мате, Прокопенко, Покотилюк, Матяж, Майданевич, Глошардін, Батальський. Запасні: Федорівський, Фастов, Білий, Загальський, Касимов, Рафальський, Щебетун, Чидомере, Терехов. Головний тренер: Павло Яковенко.

20 листопада, 13:00. Горішні Плавні. СК Юність

Арбітр: Денис Резніков (Кам’янське)