Оболонь обіграла Волинь. Вольову перемогу забезпечив «король повітря»

Батальський врятував матч, хотя навесні здебільшого залишався в тіні

fc.obolon.ua

Ярослав Смелянський, Sport Arena

Ще нещодавно це був би центральний матч туру: гра сусідів по таблиці, але Оболонь відстала від пелетону, та й Волинь хапається за останні шанси наздогнати трійку найкращих. Стало бути, матч восьмої команди першості проти п’ятої при дев’яти очках різниці мав велике значення для його учасників. Про що свідчили найбільш бойові склади (за винятком дискваліфікованого Мурзи у господарів і травмованого Коломойця у гостей) і лютий початок без натяку на «розвідку» і безглузде перекочування м’яча.

Уже в самому дебюті під гострим кутом виманював на себе воротаря вінгер лучан Протасов, пізніше пішли стандарти, але планований хід гри порушила особливо яскрава подія — гол. Почалася комбінація з буденного довгого пасу Приймака зі своєї половини поля. Не розібралися між собою воротар Литвиненко і захисник (здається, це був Лук’янчук), так що Богдан Оринчак залишився за їх спинами наодинці з воротами і не схибив — 0:1 на дев’ятій хвилині матчу.

За рахунком «хрестоносці» грали дуже навіть добре, намагалися переходити від оборони в атаку, покладаючись на швидкісних Нкололо і Протасова, шукали варіанти зі стандартами (ось тільки вони не пішли так, як хотілося б), до речі, одного разу вінгер лучан дуже непогано виривався знову через правий край, але Протасов не вичавив максимум з моменту, ще, здається, Мартинюк здалеку перевірив воротаря. Добре ще, що брав на себе гру Слободян-молодший — і з гри не безперспективно бив, а зі штрафного перед перервою змусив досвідченого Неділька тягти складний м’яч.

На другий тайм Оболонь немов підмінили. У першій же атаці міг зрівнювати рахунок Батальський, але під його удар кинувся суперник і м’яч пішов на кутовий. Не біда: Савченко м’яко навісив від лівого прапорця, а сам Олександр нагадав, що є одним з найкращих у ПФЛ у грі головою. Після удару Батальського м’яч влучив у сітку, це 1:1 і перший гол ветерана на Оболонь-Арені з минулого року (навесні після травми він вже забивав у Херсоні).

І пішла коса на камінь: то Суханов перекладе м’яч з правого на лівий і проб’є, то Климець вийде на оперативний простір, але без гідного завершення, то сам Оринчак в оточенні суперників схитриться нанести удар — але м’яч пішов лише на кутовий. На 70-й хвилині Оринчак, замикаючи головою діагональ Цюпи, навіть міг повернути гостям перевагу, але під тиском у ворота все ж не влучив. А який момент був у киян на 75-й хвилині, коли Мединський і Щебетун удвох виходили на воротаря, але навіть штанга зіграла за Волинь!.. Через дві хвилини Неділько тягнув вже відмінний удар Батальського, який замикав навіс Майданевича.

Треба сказати, лучани теж грали гідно — намагалися лізти на стандарти (високих хлопців у гостей вистачає), одного разу непогано бив, здається, Кобзар. Але був у Оболоні свій козир. Після навісу Суханова Батальський зависнув у повітрі і пробив головою в протихід воротарю — 2:1. Дубль, дев’ять голів у чемпіонаті і яскрава вольова перемога у важливому для обох команд матчі — ось так! На жаль, зараз ми майже маємо право констатувати, що обидва суперники доставлять нам радість і в наступному сезоні своїми очними матчами в Першій лізі…

Man of the Match: Олександр Батальський (Оболонь)

Дубль у важливому матчі — ця вольова перемога демонструє, наскільки Олександра не вистачало у минулих матчах киянам.

Оболонь (Київ) — Волинь (Луцьк) — 2:1

Голи: Батальський, 47, 87 — Оринчак, 9

Оболонь (стартовий склад): Литвиненко, Суханов, Лук’янчук, Мате, Прокопенко, Савченко, Матяж, Слободян, Майданевич, Мединський, Батальський. Запасні: Федорівський, Тюрін, Покотилюк, Білий, Скидан, Глошардін, Безуглий, Осман, Щебетун, Потопальський, Руденко, Василенко. В.о. головного тренера: Валерій Іващенко.

Волинь: Неділько, Сімінін, Цюпа, Приймак, Мартинюк, Рябов, Шарпар, Нкололо, Хагназарі, Протасов, Оринчак. Запасні: Леванідов, Климець, Чачуа, Приндета, Кобзар, Ляшенко, Войтіховський. Головний тренер: Василь Сачко.

18:00. Київ. Стадіон «Оболонь-Арена».

Арбітр: В. Маляр (Хмельницький)