Оболонь розгромила Полісся, взявши реванш за виліт з кубка

У заключному матчі 15-го туру підопічні Павла Яковенка поквитались з Поліссям за кубкову поразку

Алексей Майданевич, фото - fc.obolon.ua

Ярослав Смелянський, Sport Arena.

Оболонь входила в 15-й тур на сьомому місці, Полісся – на восьмому, маючи однакову кількість очок – по 19. З огляду на, що київський матч був самим пізнім в цей ігровий день, суперники вже прекрасно знали інші результати, тому були в курсі, що їх прямий конкурент Металіст 1925 виграв у ВПК-Агро, так що погіршив їхнє становище. Стало бути, вже самою турнірної обстановки вистачало, щоб вважати зустріч принциповою. Але ж були ще рясні кадрові перетини і спогад про кубковий матч цього сезону, який Полісся виграло на «Оболонь-Арені» завдяки голу оболонського вихованця Галенко.

І вже з перших хвилин Оболонь понеслася забивати і брати реванш. Зі штрафного, заробленого Батальським на третій хвилині, левоногій захисник Мате зарядив у штангу. А через десять хвилин, коли після силового прострілу з правого флангу воротар гостей Маханьков відбив м’яч прямо на набігаючого Батальського, лише тиск захисників позбавив змоги йому забити з добивання. Але поступово Полісся відсунуло гру від своїх воріт, і ось уже Галенко замикав подачу з правого флангу – і воротар Литвиненко парирував його удар на реакції.

Але вичавити максимум зі свого спалаху активності Полісся не змогло, а почавши відкриватися – отримало відповідь. З глибини лівого флангу атаку почав Прокопенко, а коли від нього м’яч отримав Майданевич – з правої ноги закрутив м’яч у штрафний майданчик гостей. І ось тут зіграв свою роль запрошений Павлом Яковенко пізній новачок – Лук’янчук. У стрибку Павло випередив усіх суперників і головою прокинув м’яч повз воротаря – 1:0.

Повівши в рахунку, Оболонь могла його подвоїти в наступній же атаці – але захисник Мате після підключення з глибини з лівої ноги пальнув над поперечиною. А на випад житомирян зреагував воротар Литвиненко – він впорався з ударом головою від Швеця після штрафного. І дуже вчасно знову пожвавилися кияни. Пішла атака через правий фланг, Батальський розігрався з Лук’янчуком і навісив, а Олексій Савченко відправив головою м’яч у сітку з рикошетом від штанги – це 2:0.

При двох голах переваги Оболонь не зупинилася – і правильно зробила. Ще до перерви кияни навантажили захист Полісся численними фланговими подачами, а після відпочинку оперативно довели рахунок до розгромного. Голіков вкинув аут на Савченко, а той з правого краю закинув м’яч у штрафний майданчик. А вже там Олексій Майданевич мерщій упіймав м’яч на ліву ногу і максимально незручно для суперників пальнув у дальню дев’ятку – 3:0.

Дуже намагалося Полісся забити хоча б раз, і були атаки, коли гаряче ставало біля воріт господарів, а Литвиненко записав на свій рахунок ще один сейв, потягнувши удар Понеділка після стандарту. Але перевагу, здобуту Оболонці, вже не похитнулося. Кияни набрали 22 очки, зрівнявшись з Металістом 1925 і МФК Миколаївом. Полісся залишиться дев’ятим з 19 очками.

Man of the Match: Олексій Майданевич (Оболонь)

Гол і результативна передача – номінальний захисник Майданевич, який матч поспіль гравший вище по флангу, залишав поле під оплески.

Оболонь (Київ) – Полісся (Житомир) – 3:0

Голи: Лукьянчук, 30, Савченко, 35, Майданевич, 49

Оболонь (стартовий склад): Литвиненко, Голіков, Безуглий, Мате, Прокопенко, Покотилюк, Лукьянчук, Матяж, Савченко, Майданевич, Батальський. Запасні: Федоривський, Фастов, Білий, Загальський, Терехов, Рафальский, Щебетун, Глошардин, Чідомере. Головний тренер: Павло Яковенко.

Полісся (стартовий склад): Маханьков, Жук, Швець, Прокопчук, Власюк, Прітиковський, Савошко, Понєдєльник, Ковальов, Повалій, Галенко. Запасні: Яшков, Бринько, Тимошенко, Даудов, Шевченко, Чернецький, Галєнков, Кузнєцов, Семчук. Головний тренер: Сергій Шищенко.

25 листопада. 18:00. Київ. «Оболонь-Арена»

Арбітр: Ярослав Песоцький (Суми)